הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.4 ממוצע
1
1
2
0
3
3
4
1
5
2
8
הברית של קפטן וורפטריל

הברית של קפטן וורפטריל


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.4 ממוצע
1
1
2
0
3
3
4
1
5
2
8
35 
35 
גודל (עמ'): 415
מו"ל: סיאל

תקציר

חיי הרווקות השלווים של קפטן איבן וורפטריל מצבא הקיסרות הבריארית משתנים מקצה לקצה כשחברו הוותיק ביירלי וורוטייר, סוכן חשאי של הביטחון הקיסרי, מופיע על סף דלתו ומבקש ממנו לפקוח עין על בחורה מסתורית שהוא חושש שסכנה נשקפת לחייה מצד ארגון הפשע שלתוכו הסתנן.
טז' הגיעה לקיסרות הבריארית מג'קסון הול, שם הכסף הוא החוק, וכל אדם משתייך לאחד הסינדיקטים הגדולים ששולטים במערכת ונאבקים זה בזה באופן תמידי. תחת זהות בדויה נמלטה טז' כשאחד הסינדיקטים היריבים תקף את ביתה, הרג ככל הנראה כמעט את כל משפחתה וכעת מנסה להגיע גם אליה. כשחייל בריארי שאינה מכירה עוקב אחריה לביתה, היא בטוחה שזה רוצח שכיר שנשלח אחריה... פגישתם המפתיעה של איבן וטז' מובילה אותם להרפתקה מותחת וסוחפת ברחבי הקיסרות הבריארית, מלאה באוצרות אבודים, שודדי חלל אכזריים וסיפור אהבה בלתי אפשרי. לויס מקמסטר בוז'ולד חיברה עשרות רבי מכר בתחום המדע הבדיוני, שרבים מהם זכו בפרסי הוגו ונבולה. בשנת 2013 היה מועמד "הברית של קפטן וורפטריל" לפרס הוגו. בעברית ראו אור ספריה "רסיסים של כבוד", "בריאר", "סיטגנדה", "משחקי אצולה" ו"שוליית הלוחם".
המשך קריאה
 • ISBN: 4-317-50
 • גודל (עמ'): 415
 • מו"ל: סיאל
 • יצא לאור ב-: 06/03/2013
 • שם המחבר: לויס מקמסטר בוז'ולד
 • תורגם ע"י: יונתן בר
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • אוהד
  אוהד
  ספר מדע בדיוני שלא לוקח את עצמו בכבדות, ספר קליל ולא יותר מדי רציני שעוסק הרבה בפוליטיקה בין אישית ובפוליטיקה משפחתית ופחות בקטע הבדיוני
 • הדר
  הדר
  למי שקרא את רסיסים של כבוד, ברייאר, סיטגנדה, או משחקי וור, של אותה הסופרת, הגיבורים מוכרים, אבל הפעם מקבלים את זווית הראיה של איוון וורפטריל, שמוכר למשפחתו גם כ האידיוט הזה איוון . כרגיל אצל בוז'ולד, הספר מעניין וכייפי, עם דמויות מעניינות, עלילה מרתקת וסוף טוב.
  גם למי שלא מכיר את הסדרה, לא צריך ידע מוקדם אבל יש הרבה ספויילרים לספרים קודמים.
  מומלץ לכולם!
 • גדעון
  גדעון
  המשך: אבל מבחינת הזאנר עצמו יש לי ציפיות מסויימות, וכפי שכתבו כאן לפני ואני מצטט "מינון הבידיון בספריה זניח", כן, זה סיפורן של כמה דמויות שמתרחש, במבחינת העולם שמסביב, בסביבה בדיונית במובן שהם על כוכב, יש ספינות חלל, ו... זהו בערך, הכתיבה טובה, לא התחברתי לדמויות, יש הומור מסויים ואני תקוע באמצע בערך ובינתיים אני בוחר לקרוא דברים אחרים
 • גדעון
  גדעון
  אולי עשיתי טעות כשהכירותי הראשונה עם יצירותיה של לויס מקמסטר בוז'ולד היא בספר הברית של קפטן וורפטריל, כי אני בהחלט קורא נלהב של מדע בדיוני (רגע, יש המשך)
 • yaelhar
  yaelhar
  מפעם לפעם מגיע לי איזה ספר שכל תכליתו היא לבדר אותי. הספר הזה עושה את זה נהדר, בלי להתאמץ להיות מה שהוא לא. לכאורה הוא מדע בדיוני אבל פרט לכמה קישוטים שוליים - הוא סיפור חמוד שמשתעשע על חשבון פוליטיקה, שמרנות, מסורת ורחמנא ליצלן - יחסי משפחה. בוז'ולד כתבה כמה ספרים מענגים באותו סיגנון - כתובים היטב, לא מתייחסים לעצמם ברצינות רבה מדי, והסיפורים שהיא מספרת מוכרים לכל בן אנוש. יש בספר הזה סצינה קצרה של ויכוח בין בת לאמה, שהיא מלאכת מחשבת של תאור קונפליקט המוכר לפחות ל80% מהבנות בעולם. (20% הנותרות בודאי גדלו בפנימייה...)

  בוז'ולד כתבה מספר ספרים של מדע בדיוני וזכתה במספר פרסים עליהם. היא סופרת שמינון הבידיון בספריה זניח, המתרכזת בסיפור על בני האדם, בשלל הרפתקאות שסופם בדרך כלל טוב.
  ברור לי שרק מי שהתווית "מדע בדיוני" לא מרתיעה אותו יקרא את הספר הזה ואת ספריה הקודמים שתורגמו ("רסיסים של כבוד", "בריאר", "סיטגנדה" המומלצים בסדר זה) ומי שזה מרתיע אותו - צר לי עליו.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=90883
 • נופר
  נופר
  מפעם לפעם מגיע לי איזה ספר שכל תכליתו היא לבדר אותי. הספר הזה עושה את זה נהדר, בלי להתאמץ להיות מה שהוא לא. לכאורה הוא מדע בדיוני אבל פרט לכמה קישוטים שוליים - הוא סיפור חמוד שמשתעשע על חשבון פוליטיקה, שמרנות, מסורת ורחמנא ליצלן - יחסי משפחה.
 • יושי
  יושי
  הסדרה כולה כיפית לקריאה ומומלצת מאוד. הכרך הספציפי הזה מטפל בדמותו של איבן וורפטריל - דמות שזכתה להצגה דו-ממדית ומעט מלגלגת בכרכים קודמים של הסדרה.
  בניגוד לספרים הקודמים, בספר הזה התככים הפוליטיים לא מדהימים, והדמות הראשית פחות עשירה וסוחפת. ובכל זאת מדובר בספר נחמד לקריאה בפני עצמו, ובוודאי למי שעוקבים בעניין אחרי העולם המרתק של בריאר.
 • יפעת
  יפעת
  ספר המשך לסדרה המצטיינת על בריאר, ממשיך את מסורת קודמיו