הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
2
הבן הטוב
שי גולדן

הבן הטוב

שי גולדן

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
2
39 
39 
גודל (עמ'): 348
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

תקציר

"הבן הטוב", ספרו הרביעי של שי גולדן, הוא מסע מרגש ומתעתע הנושא אותו ואת אחיו מבית היתומים אל חדרי ליבה של משפחה אחת, המשפחה שלהם.
בישירות מסוגננת פורש שי גולדן בפני הקורא את נבכי נפשו ואת מבוכי משפחתו, על שקריה המוסכמים, אמיתותיה הכמוסות וסודותיה הגלויים. זוהי יצירה מפתיעה המשלבת בין הכנות החושפנית של הוידוי, עוצמתה המטלטלת של האוטוביוגרפיה ומורכבותו של הרומן.
"אחת לשנה בערך מישהו היה אומר לי בעבודה או ברחוב, "ראיתי אותך בטלוויזיה. סיפור מדהים. לא הייתי מאמין עליך. לא ידעתי. אתה לא נראה כזה." לפעמים הייתי משיב לאנשים שאמרו לי כך בשאלה, "אז איך אני נראה, בעצם? כמו מי ומה אני נראה לך?" ולרוב היו משיבים, "לא יודע. ההפך המוחלט. האדם האחרון בעולם שיהיו לו חיים כאלה."
"שם נולדה בלבי ההחלטה להתמסר לכתיבה כך שאנשים ישתאו מכישרוני לסיפור ונשים בחצאיות ארוכות ובמשקפיים ידברו בי בהתפעלות וכמה מהן תסכמנה אולי להיות לי לאימהות מחליפות או לאחיות רחמניות או לכל דבר אחר שנשים יודעות להועיל בו לילדים ללא אמא עם חיבה לשקרים וכישרון להפוך מילים לסולמות להציב על החומות ולטפס מעליהן באישון לילה, להתגנב אל תוך העיר, או בעצם, החוצה ממנה."
ספריו הקודמים של העיתונאי, המבקר והסופר, שי גולדן: האהבה כמחלה חשוכת מרפא, (ספרית פועלים, 1999), בא לך להיות אלוהים? (כתר, 2002), המפצח, (כתר, 2004).
המשך קריאה
 • ISBN: 023456789
 • גודל (עמ'): 348
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2008
 • שם המחבר: שי גולדן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • נופר
  נופר
  סיפור חיים מרתק של הסופר שי גולדן על האימוץ שלו ושל אחיו בידי זוג חשוך ילדים מבית יתומים. הסיפור מסופר מנקודת מבט של מבוגר, אך מדגיש את התחושות של הילד, אשר מצפה ומחכה תוך כדי עצב עמוק ורגשי אשם לאמו שתחזור לאסוף אותו אל חיקה לאורך כל נקודות הזמו של ילדותו.
 • לאה
  לאה
  סיפור חיים סבוך. מעורר אמפטיה אבל כואב מאוד. וכמו שקראתי בביקורתו של מישהו, איפשר לי לברך שסיפור חיי לא היה דומה. עורר בי מחשבות על השלכות של אימוץ ילדים. לי לא היה קל לעכל את העלילה ואת הפרטים.
  קריא למדי אבל לא אחיד באיכות הכתיבה.