הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.6
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
3
5
1
6
הבלונדינית שחורת העיניים
37 

הבלונדינית שחורת העיניים


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.6
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
3
5
1
6
37 
37 
גודל (עמ'): 304
מו"ל: עם עובד
 • ISBN: 978-965-13-2579-3
 • גודל (עמ'): 304
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 26/04/2016
 • שם המחבר: בנג'מין בלאק
 • תורגם ע"י: יונתן פיין
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

פיליפ מארלו , הבלש שאין שני לו - חוזר.

בסגנונו הבלתי נשכח של ריימונד צ'נדלר, הסופר בנג'מין בלאק משיב לחיים את הבלש הקשוח, בתעלומה נוספת ברחובותיה האפלים של ביי סיטי, קליפורניה. תחילת שנות ה-50, מארלו חסר מנוחה ובודד מתמיד, והעסקים חלשים במקצת.

ואז לקוחה מופיעה בדלת: צעירה, יפהפייה, לבושה בהידור. היא רוצה שמארלו ימצא עבורה את המאהב שלה לשעבר, אדם ששמו ניקו פיטרסון, שנעלם יום אחד, כאילו בלעה אותו האדמה. מארלו מקבל עליו את החיפוש, אבל עוד בשלבים הראשונים הוא מגלה שהיעלמותו של פיטרסון אינה אלא חוליה בשרשרת אירועים מתעתעים ומטרידים.

 

הוא נסחף אל תוך מערבולת אלימה של שקרים ופיתוי, נתקל במפתיע בכמה מהדמויות הבלתי נשכחות מעלילותיו בעבר, ועד מהרה הוא לומד לגלות על בשרו עד כמה רחוק תלך משפחתה העשירה של הלקוחה שלו כדי להגן על הונה.

רק בנג'מין בלאק, רב-אמן מודרני של הז'אנר, יכול להוציא תחת ידו רומן בלשי חדש של פיליפ מארלו, שיש בו כל הקסם והסגנון המיוחד של המקור, ובו בזמן הוא סיפור חד ורענן ממיטב ספרות המתח העכשווית.

 

בנג'מין בלאק הוא שם העט של הסופר האירי הנודע ג'ון באנוויל. הספרים הרבים שפרסם בשמו זיכו אותו בפרסים שונים, ובהם פרס מאן בוקר לשנת 2005 על ספרו "הים". בספריה לעם ראו אור "תיק הראיות" (2007), "שגיאות קטנות" (2010) ו"ברבור הכסף" (2013).

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-13-2579-3
 • גודל (עמ'): 304
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 26/04/2016
 • שם המחבר: בנג'מין בלאק
 • תורגם ע"י: יונתן פיין
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  י ידיעת החוק - כך למדתי פעם - אינה פוטרת מעונשו. נזכרתי במשפט הזה, שודאי נאמר על ידי עורך דין כדי להזכיר לאזרחים מהשורה מה טוב להם, דהיינו להתייעץ בזמן עם בעל מקצוע, לא עם השכן מלמעלה, כשקראתי את הספר והתברר לי, בערך באמצע, שבנג'מין בלאק עשה את התרגיל המלוכלך הכה אופנתי היום, וכתב ספר על גיבור של סופר אחר, תוך ניסיון לחקות את סגנונו של האחרון כל הצטדקותי שלא ידעתי לא שווה את המסך בו נכתבה.
  בנג'מין בלאק הוא הפרסונה הפחות רשמית ונפוחה של ג'ון באנוויל, שכמה מספריו קראתי ואת חלקם אהבתי. באנוויל הוא בעל סיגנון מאד אופייני: הוא מתאר תיאורי יתר, נפוח ובהחלט סנוב, בעל אגו גדול כמו האוורסט. בלאק - חלקו השובב - כותב ספרי מתח, עלילותיו קלילות יותר, אינו מקפיד על לשון גבוהה ומוותר על הרבה תיאורים שבוראו היה רואה כהכרחיים. חיבבתי את "שגיאות קטנות" שלו ואם לומר בכנות - גם הספר הזה כתוב בכלל לא רע.
  העובדה שלא ידעתי את זה לא פוטרת אותי מאחריות. יצא שקראתי (ואף נהניתי...) מפלגיאט. תתבעו אותי
 • אור
  אור
  חיקוי אפור לספריו של ריימונד צ'אנדלר על סדרת הבלשות על הבלש פיליפ מארלו. לא ספר רע אבל ביחס למקור לא משתווה בכלל
 • דן
  דן
  חיקוי משובח של ריימונד צ'אנדלר הגדול, עם הרבה כבוד למקור ואהבה למה שיצר. לסופר יש יכולת כתיבה מצויינת ולא ברור למה בחר בחיקוי דווקא, אולי מתוך אהבה למה שהיה פעם, אולי כתרגיל משעשע שהפך לרעיון שיווקי, אבל התוצאה מעניינת ובעלת זכות קיום.
 • גדעון
  גדעון
  ספר בלשי המנסה לחזור לגיבור מהעבר, פיליפ מארלו, ולסגנון כתיבה של פעם. לפעמים זה עוטוב ולפעמים אתה מתחיל לדלג. אבל בסך הכול זה ספר טוב וקריא
 • שרה
  שרה
  ספר מתח בלשי.
  לאורך כל הספר צצה למול עיניי דמותו של הבלש מתוך סדרת טלוויזיה בנעוריי- הבלש קולמבו. בלש שהיה מפוזר קמעה, שהיתה לו חזות של הטמבל המצוי, שכביכול תפקיד הבלש רחוק ממנו והלאה אך בסופו של דבר הוא היה מספק את הסחורה ופותר תעלומות.
  על כריכת הספר מצויין שהסופר משיב לחיים את דמות הבלש הקשוח פיליפ מארלו וזהו חיקוי של סגנונו של ריימונד צ'נדלר.
  אני לא מכירה את ריימונד צ'נדלר וגם לא את פיליפ מארלו. גם שמות אחרים שהופיעו בספר איני מכירה.
  זה לא הז'אנר שבדרך כלל אני קוראת רציתי לגוון קצת.
  סגנון הסיפור היה לי מסורבל קמעה, לא כיאה לספר מתח שהכל בו צריך לזרום לחא רגע דל, יש בו המון תיאורים ארוכים ומפורטים מדיי, העלילה לעיתים נעה קדימה באיטיות ללא שום מתח.
  יש רגעים מועטים שיש בהם ניצוץ של מתח אך בזה העניין מסתכם. אין אקשן, אין דרמה גדולה והכל נדוש ובנאלי.
  כריכת הספר משכה את עיניי. כריכה שכאילו לקוחה מתמונת סרט בלשי של פעם בשחור-לבן.
  העלילה נסבה סביב הבלש מארלו, בלש ללא תעסוקה אי שם בשנות ה50. יום בהיר אחד נכנסת למשרדו צעירה יפהפייה שכל להושה זועק עושר. בפיה בקשה שנראית תמוהה: היא רוצה שמארלו ימצא בעבורה את המאהב שלה, ניקו פיטרסון שביום בהיר אחד נעלם. מארלו מתחיל בחיפושים אחריו ואז נפתחת תיבת פנדורה דרך אירועים משונים ומוזרים. הוא נקלע אל תוך מסכת של שקר אחרי שקר, אירועים מוזרים שקורים, רציחות משונות.
  משפחתה של אותה אשה אף היא נכנסת לתמונה ואז העלילה נכנסת להילוך אחר.
  מוזכרים בספר שמות דמויות מסיפורים אחרים שלי לא אמרו כלום. ההערות בתחתית הדף האירו את עיניי לגביהם אך אי ידיעתי את מהות הדמויות ההן לא גרע מהבנת העלילה הנוכחית.
  וכמו אותו בלש קולמבו המפוזר גם כאן התעלומה נפתרת בסופה על ידי פיליפ מארלו.
  אך עדיין היה חסר לי אפקט המתח וסגנון כתיבה מהיר וזורם יותר.
  קריאה מהנה
 • אדם
  אדם
  מתח קלאסי, חזק ומשובח כמו של פעם, כולל האווירה. לא להחמיץ ולא לבעלי לב חלש