הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.6 ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
2
5
1
3
האיש שלא רצה להיות קטן

האיש שלא רצה להיות קטן


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.6 ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
2
5
1
3
44 
44 
גודל (עמ'): 246
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

"הם כולם עייפים סביבי, מותשים,“ היא כתבה לו, "בגיל 27 מגיעים לשיבה טובה, בגיל 30 מתים, בגיל 90 נקברים. מכיר אנשים שחיים אחרת? שאוהבים באמת? שחיים באמת?"
אל ליבו של סופר תקוע חודרת תלמידה שעוברת אצלו סדנת כתיבה. ליופי, לחיוכים, ואפילו למחשופים הוא כבר פיתח כיפות ברזל, הנשק היחידי שעוד לא הצליח למצוא לו מערכת הגנה הוא מילים. אם רק היה יכול היה מנתק איתה את הקשר. הרי מטרת חייו היא בית צוחק, וברור לו שהדרך לשם היא להוציא כל אישה אחרת מחייו, ממבטיו, אפילו ממילותיו. אבל בזכותה הוא חזר לכתוב. הוא חזר לחיות. חזר לאהוב.
סיפור על פיתויים ושריטות ילדות, על הקושי לאהוב דווקא את מה שקרוב, על הצורך להיות מגניב, על חלב שהחמיץ, ועל ניצחון אחד גדול.
זה ספרו החמישי של אילן הייטנר, מחבר רבי־המכר 'חוכמת הבייגלה', 'מלך החומוס ומלכת האמבטיה', 'האידיוט המושלם' ו'קציצות'.
המשך קריאה
 • ISBN: 2000531294
 • גודל (עמ'): 246
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 29/09/2015
 • שם המחבר: אילן הייטנר

ביקורותבעולם שלנו שבו אפילו הרוחניות ממוסחרת וערכם של אנשים נמדד על פי רכושם, מקום מגוריהם או רמת חייהם, כשמצפים מכל אחד מאיתנו לנהל את חייו כמו שרואים בפרסומות והחברה מציבה לנו רף גבוה במיוחד להצלחה, מה הפלא שאנחנו נעשים יותר ויותר מבולבלים ומתוסכלים ומביטים כל הזמן לעבר חייהם המושלמים כביכול של אחרים?

גיבורו של אילן הייטנר מוצא את עצמו מתחבט בשאלה הזו ובעוד רבות אחרות. הוא מרגיש כי ההורות והזוגיות שואבות ממנו את שארית כוחותיו וחייו מצויים באופן תמידי על סף משבר. הוא יודע עמוק בליבו שקיים משהו מעבר לשגרה המשמימה, אבל כשההזדמנות נקרית בדרכו בדמות אשת חלומות מסתורית המתעניינת בסדנת הכתיבה שלו ומעניקה לו הצצה לנשמתה היפהפייה, הוא מהסס. האם מה שמעבר שווה את ההקרבה של התא המשפחתי?

כמו כל הרומנים של אילן הייטנר, גם הרומן הזה מכיל יסודות אוטוביוגרפיים, והפעם משתף אותנו המחבר בתובנות ואף בתרגילים שלמים מתוך סדנאות הכתיבה שהוא מנחה.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • מיטל
  מיטל
  פספר חביב, שונה מהספרים הקודמים, משפט אחד נחרט לי בראש- כשאתה מנצח את האישה, אתה לא באמת מנצח כי אף אחד לא רוצה לחיות עם מנוצחת...
 • Iris
  Iris
  ספר שמתחיל נחמד ואפילו מצחיק לפעמים כולל כל השטיקים הידועים של הסופר אבל בערך מהאמצע נעשה משעמם קלישאתי וצפוי מראש
 • מורן
  מורן
  הספר כתוב בצורה מעניינת וגורם לך לתהות על הרבה סיטואציות מחיי היום יום, אך פחות נהנתי יחסית לספריו הקודמים של הסופר