הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
2
גם ב - Kindle
האיש ללא מחלה

האיש ללא מחלה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
2

במקום 38 

26.6 

גודל (עמ'): 221
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד

סקירות

 • גדעון
  גדעון
  גם לי לא היה קל עם האיש ללא מחלה, התחלתי כמה פעמים, עזבתי כמה פעמים ובסופו של דבר הגעתי עד לחצי והתייאשתי. האמת, לא ברור למה. הספר מעניין לפרקים, אבל הייתה לי בעיה להיקשר לדמויות או לעלילה ובעידן שבו יש כל כך הרבה מבחר של ספרים אחרים לקרוא, לא מצאתי את עצמי מחוייב
 • yaelhar
  yaelhar
  חשבתי די הרבה מה רצה הסופר לומר בספר שמינון הטירוף בו גבוה ביותר: שאירופאים לא יוכלו להבין את תושבי המזרח התיכון הפרועים והרצחניים? שאדם כמו גיבור הספר לעולם לא יהיה אירופי, למרות לידתו במדינה הכי אירופית בעולם, כי חזותו היא הודית? שמדינות במזרח התיכון יישארו תמיד מחרחרות מלחמה ופרימיטיביות, גם אם הן מכוסות במעטה מודרני ונוצץ? או אולי התכוון לומר שאנשים ששורשיהם מוטלים בספק לעולם ישתדלו לרָצות את כל העולם, ללא הצלחה?

  קשה לי להחליט מה המסר המרכזי של הספר הזה, אולי כי הסופר ניסה להאיר באור פלורסצנטי קר וקשוח המון תופעות והתוצאה - מין בלבול רעיוני כזה. שאתה לפעמים מבין את האירונייה הפארודית אותה הוא ניסה לתאר, ולפעמים אתה לא מבין שום דבר.

  הספר מעניין, כתוב היטב, באירונייה סרקסטית המגיעה לעתים לגרוטסקה. גרונבררג הוא סופר הולנדי פורה למדי. את ספרו הראשון הוציא לאור בגיל 23 - הוא לא בזבז זמן על תיכון ושטויות ונשר מבית הספר בגיל 17. יש לו אלמנטים של ילד פלא בועט גם בספר הזה, שנכתב לפי חישובי כשהיה בן כ40. מעניין אבל מוזר. התקשיתי להבין את הדמויות התקשיתי להתחבר לסיפור ואתם יודעים מה? התקשיתי גם עם ההומור.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=91748