הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
האוצר של האב תאודורוס

האוצר של האב תאודורוס


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 37 

25.9 

במקום 37 

25.9 

מו"ל: מנדלי

תקציר

אשית דבר במאה התשיעית במנזר באנטיוכיה. האב תאודורוס, נזיר פשוט במנזר, נדרש על ידי אב המנזר לצאת למשימה סודית ולהטמין את האוצר שנמסר לידיו במקום סודי באזור ירושלים.
ובימינו נציג של קבוצת מתנחלים מגיע לגלריה שילה בירושלים, המתמחה בסחר בחפצי יודאיקה. הוא מבקש כי הגלריה תייצג את הקבוצה מול הכנסייה הסורית אורתודוכסית לרכישת מנזר יוחנן הקדוש, הנמצא באזור בית שמש. לדבריו, מתוך אמונתם כי רבי אלעזר בן שמוע, מעשרת הרוגי מלכות, קבור בו.


כשמתברר כי הכנסייה אינה מתכוונת למכור את חפצי הקודש והאיקונות שבמנזר נסוגה הקבוצה מהעסקה. לאחר זמן קצר נגנבים באישון לילה שני איקונות עתיקים מהמנזר. במקביל קבוצת נאמני המקדש וקבוצות נוספות יעשו הכול כדי להגיע ראשונים לאוצר ולא יבחלו בשום אמצעי.


מה הקשר בין הנזיר תאודורוס שהביא את האיקונות למנזר לבין קבוצת המתנחלים המאמינה בהקמת בית המקדש השלישי? האם במנזר נמצא המפתח לאוצר החשוב ביותר לעם היהודי? ומה הקשר לאונופריוס הקדוש, נזיר מסתורי שחי במאה הרביעית לספירה?


שלומית לוטם ניהלה במשך שנים רבות את מחלקת מימון פרויקטים באחד הבנקים הגדולים בארץ. תחת ידה מומנו העסקאות הגדולות ביותר במשק.


ספרה הראשון, האי מול החוף, שנכתב תחת שם העט דפנה קלאוזנר, עוסק בתככים שמאחורי הקמת פרויקט דמיוני, הקמת אי מול חופי הארץ והעברת נתב"ג לשם.
האוצר של האב תאודורוס הוא ספרה השני.

  • ISBN: 001-3350-001
  • מו"ל: מנדלי
  • יצא לאור ב-: 01/01/1970
  • שם המחבר: שלומית לוטם

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו