הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
3.4 ממוצע
1
1
2
2
3
2
4
2
5
3
3
האדם שמחוץ למשוואה וסיפורים אחרים

האדם שמחוץ למשוואה וסיפורים אחרים


דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
3.4 ממוצע
1
1
2
2
3
2
4
2
5
3
3

במקום 37.00 

33.30 

במקום 37.00 

33.30 

תקציר

קובץ ראשון בעברית מסיפוריו הקצרים של הסופר האמריקאי האגדי פיליפ ק' דיק (1982-1928). בדומה לרוב עבודותיו של דיק, גם סיפוריו הקצרים עוסקים באופן אינטנסיבי ומרתק בנושאי הליבה של יצירתו: ממשותה של המציאות הנתפסת; הגבול הדק והלא מובחן לעתים בינה לבין שיגעון; הדינמיקה של פסיכוזות אישיות וקבוצתיות; יכולת עמידתו של היחיד החריג אל מול השלטון או אל מול התפיסות המקובלות בחברה שבה הוא חי; הגדרתה של אנושיות; כוחן של דתות; זרימת זמן ומסע בזמן; המלחמה הקרה; מניפולציות של מידע; עתידים אפשריים להתפתחותו (או להיכחדותו) של המין האנושי, ועוד.
רעיונותיו החדשניים של דיק, כפי שבאו לידי ביטוי בסיפוריו הקצרים הראשונים – רעיונות שהיו מפתיעים ופורצי דרך לזמנם – זכו לאין ספור עיבודים והשתקפויות בספרים וסרטים רבים שפורסמו מאז. נכללים בקובץ זה הסיפור הראשון שפרסם דיק (Beyond Lies The Wub); הסיפורים ששימשו בסיס לסרט "נגד כל הסיכויים" משנת 2011 בכיכובו של מאט דיימון (Adjustment Team) ולסרט "סקרימרס" משנת 1995 (Second Variety); סיפורם של חיילים בתחנת חלל הטוענים שהפכו לצמחים (Piper In The Woods); החיים בערים תת-קרקעיות בארצות הברית בעידן שלאחר מלחמה גרעינית והמשך המלחמה על פני הקרקע על ידי מכונות מלחמה (The Defenders); ספינת חלל המונעת על ידי מוח אנושי (Mr. Spaceship); אסיר הנשלח אחורה בזמן להרוג את מקימה של תנועה דתית משפיעה (The Skull); ואדם בעל יכולת טכנית מעולה, שעקב טעות מועבר לעתיד שבו מתנהלת מלחמה בין-כוכבית ומשפיע באופן בלתי צפוי על מחשבי הממשלה (The Variable Man).
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-92029-0-4
 • גודל (עמ'): 225
 • מו"ל: טרה ספרים
 • יצא לאור ב-: 20/02/2013
 • שם המחבר: פיליפ ק. דיק
 • תורגם ע"י: חגי אברבוך

סקירות הגולשים

 • גדעון
  גדעון
  סיפורים אפלים של סופר מיוסר ומוזר שתפיסת המציאות שלו גמישה ובעלת חוקים משלה. הרעיונות טובים ולא פלא שכה רבים מסיפוריו הפכו לסרטים. מומלץ
 • לימור
  לימור
  ספר ממש טוב,קובץ של מספר סיפורים קצרים של אותו סופר. חלקם אף הפכו לסרטים. מומלץ לחובבי הז'אנר.
 • Maya
  Maya
  לדעתי כל חובב מדע בדיוני שיקרא את הספר הזה יהנה ממנו. מדובר באסופת סיפורים קצרים של סופר המד"ב הקלאסי, כולל כמה שעובדו לסרטים ומעניין לקרוא את המקור שלהם.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו