הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
2.7 ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
1
5
0
6
דרקון הוד מלכותו

דרקון הוד מלכותו


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
2.7 ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
1
5
0
6
33 
33 
גודל (עמ'): 350
מו"ל: גרף

תקציר

השנה היא 1805. עידן המלחמות הנפוליאניות בעיצומו. חייו של וויל לורנס, קברניטה הגאה של ספינת צי בריטית, משתנים לנצח כאשר הוא לוכד ספינה צרפתית מקרטעת במימי האוקיאנוס האטלנטי. ‫‫הספינה הצרפתית, כך מתברר, נושאת מטען יקר ערך: ביצת דרקון שטרם בקעה.‬ הקברניט הצעיר והשאפתן עומד להפוך בעל כורחו, לחברו הטוב ביותר ולמפקדו של טמרר, דרקון שכמוהו לא נראה עדיין באירופה של אותה תקופה. טמרר יסייע לחיל הדרקונים המעופפים של האימפריה הבריטית במלחמה נגד כוחותיו של הקיסר הצרפתי המאיים לקרוע את היבשת לגזרים.‬ ‫ביד קלה ובוטחת יוצרת נעמי נוביק, שזה ספרה הראשון, רומן הרפתקאות היסטורי סוחף, רצוף שנינה וברק, שבלבו צמד דמויות שובות לב: וויל לורנס, הג'נטלמן הבריטי בעל הנפש הפראית והדרקון טמרר, הנבון כאדם, נאמן ככלב ומפונק כחתול.‬

 • ISBN: 4-676-13
 • גודל (עמ'): 350
 • מו"ל: גרף
 • יצא לאור ב-: 01/01/1970
 • שם המחבר: נעמי נוביק
 • תורגם ע"י: אורי שגיא
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • איריס
  איריס
  קרב טרפלגר נערך באוקטובר 1805 ליד חופי דרום ספרד בין כוחות הצי הצרפתי בפיקודו של האדמירל פייר וילנב לבין כוחות הצי האנגלי בפיקודו של האדמירל הוריישו נלסון. האדמירל נלסון נהרג במהלך הקרב, וצרפת נחלה תבוסה; סוכלה כוונתה לפלוש לבריטניה, הצי הצרפתי הושמד ותוצאות הקרב הבטיחו את עליונותה הימית של אנגליה.
  ומה היה קורה אילו בנוסף לכוחות הימיים והרגליים, התותחים, החרבות, הפצצות, הרובים, מה היה קורה לו בנוסף לאלה היה לשני הצדדים גם כח אווירי?
  נעמי נוביק ב"דרקון הוד מלכותו" הוסיפה לשני הצדדים (כמו גם לשאר המלכויות, הקיסרויות וצבאותיהם) גם כח אווירי. כי בספרי פנטזיה אפשר להוסיף ולהרחיב, לכתוב על מה שהיה ומה שיכול היה להיות.
  ולא סתם כח אווירי; במקום מטוסים ציידה נוביק את הצבאות בדרקונים, דרקונים מסוגים שונים, שלא רק ידעו לעוף ולסייע לכוחות הים והיבשה, אלא אף ידעו לדבר בשפות שונות (תלוי היכן היתה הביצה עד שבקעה, והיכן בקעה), להביע רצונות, ובעיקר – להיות קשורים בעבותות לאדם ש"החתים" אותם, האדם הראשון שפגשו עם בקיעת הביצה.
  משום כך לכל ביצת דרקון הוצמד מי שאמור יהיה להיות הקפטן של הדרקון לכשיגיח לאוויר העולם, וצריך היה להקפיד על כך הקפדה יתרה.
  אלא שלעתים קורות טעויות, או שמתרחש הבלתי צפוי, וכך ביצת דרקון שטרם בקעה נתפסה על ידי ספינת הוד מלכותו, בפיקודו של קפטן לורנס, בקרב עם ספינה צרפתית, ומשבקעה הביצה, "הוחתם" הדרקון בחותמו של לורנס, ובכך אילץ את החוקים והכללים להתכופף, כדי שלורנס, שיועד לימיה, יעבור לחיל האוויר (שנחשב פחות מחיל הים באותם ימים), יצטרך לוותר על פיקוד על אוניה, כולל התגמולים המגיעים לאנשי הים (אחוז מסוים מן השלל), ולשנות את כל דרך חשיבתו.
 • יעל
  יעל
  ספר נהדר עם תיאור על עולם שונה לחלוטין וידידות אמיצה בין שני גיבורים אחרים. אהבתי מאד.
 • הדר
  הדר
  ספר נפלא. טמרייר היא סדרה באנגלית שכבר הסתיימה עם 9 ספרים, כולם באותה רמה מעולה, זה הראשון ולמיטב ידיעתי יש תכנונים לתרגם בקרוב גם את השני בסדרה. לספר הזה יש סוף שעומד בפני עצמו. מדובר בבסיס על עולם חלופי בו יש דרקונים, שהם מין תבוני. לא מדובר על יצורים קסומים אלא על לטאות ענק מעופפות. הם יכולים לחלות, להיפצע, ולמות כמו כל יצור אחר, והם עוברים החתמה בבקיעה. נוביק בודקת איך משהו כזה יכול להשפיע על החברה האנושית, על רקע המלחמות הנפוליאוניות, ןהתוצאה מסחררת ביופיה. מי רוצה קרבות באוויר? דמויות מעניינות? יצורים שהליך החשיבה שלהם אינו אנושי? סיפור מרתק?
  מומלץ בחום.
  ראוי לציין לחובבי נוביק שמכירים בעברית את עקורה ואת חוט הכסף הלא פחות מעולים, לא תמצאו כאן רומן רומנטי. היחסים בין לורנס וטמרייר הם לב הספר.
 • מלני
  מלני
  ספר נפלא. אמנם מיועד לנןער, אבל גם מבוגרים יהנו ממנו. קולח, זורם.ומהנה מאוד. הסוםרת בונה עולם אלטרנטיבי ותוך כדי כך אנו לומדים רבות על עולמינו שלנו ועל מה מניע אנשים. חויה כייפית. החלט כדאי לקרוא
 • yaelhar
  yaelhar
  לקרוא לספר הזה פנטסיה משמע לעשות לו עוול. יש בו מרכיב פנטסטי אחד – דרקונים – אבל הם משולבים בסיפור באופן כה מוצלח שמהר מאד אתה שוכח שדרקונים לא היו על אותה אדמה עם בני אדם (אם מניחים שמקור האגדה הוא דינוזאורים) ונסחף לסיפור יפה, כתוב היטב על קברניט של ספינת-קרב בריטית במאה ה-19 שנלחם בספינות צרפתיות באחד ממי יודע כמה קרבות שהיו בין בריטים לצרפתים, כל זה בזמן שנפוליאון בונפרט מאיים לכבוש את העולם. הקברניט המצטיין משתלט על ספינה צרפתית ובמטען שלה הוא מוצא (מדובר בתקופה בה המנצח זוכה בכל, השכר שהמדינה משלמת למשרתיה הוא זעום והמלקוח נחשב כחלק לגיטימי ממנו) ביצה של דרקון, יצור בעל ערך גבוה, במיוחד בחיל האוויר... הדרקון הזעיר (משקלו בעת הבקיעה הוא מעט פחות מטון) בוקע מהביצה ובהתאם לאגדות בוחר את המטפל שלו, לא אחר מהקברניט. ובכך דן את הקברניט לחיי אוויראי – שהוא מעמד נחות יחסית למעמד יורד ים – ולחיים בהם סדר העדיפויות אחר ממה שהורגל אליו. יחד עם זאת יזכה הקברניט בקשר רב-עוצמה מכל הקשרים שחווה בעבר.
  הסיפור כתוב מצויין. נוביק מצליחה לאפיין חלק גדול מההתנהגות הנהוגה באותה תקופה בבריטניה. היא מצליחה להמחיש לקורא את הקשר העמוק בין הדרקון למטפלו, קשר שהוא עד מות אחד מהם.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=110967
 • Ad
  Ad
  ספר נהדר. נעמי נובק יוצרת עולם אלטרנטיבי בזמן מלחמות נפוליאון לו דרקונים היו קיימים והופכים לחיל אוויר. הגיבור של הספר הוא למעשה טמריר הדרקון. הדמות שלו מתפתחת לאורך הסדרה שחבל שלא המשיכו לתרגם