הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
2
2
דרוויש אמריקאי

דרוויש אמריקאי


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
2
2
37.00 
37.00 

תקציר

חיאת שאה, ילד פקיסטני-אמריקאי, מתאהב בפעם הראשונה. חייו עד אז, במערב-התיכון של ארצות הברית, היו שגרתיים: לימודים, בייסבול, משחקי וידיאו, למעט העובדה שמוצאו פקיסטני ושהוריו רבים ביניהם ללא הרף כמעט, על דברים שהוא לא מבין. כשמינה מגיעה כדי לגור איתם בביתם, הכל משתנה.

 

מינה, חברתה הטובה של אמו מפקיסטן, אישה עצמאית, יפיפייה ואינטליגנטית, מגיעה אל בית משפחת שאה לאחר שנישואיה לגבר פקיסטני עלו על שרטון. אפילו אביו הספקן של חיאת לא יכול להתכחש לחיוניות ולאושר שמינה מביאה אל ביתם. הרוחניות העמוקה שלה מפיחה את רוח האסלאם בחייה של המשפחה, והמושפע מכך יותר מכל הוא חיאת הצעיר. הוא מתחיל ללמוד קוראן עם מינה ומתמוגג מתשומת הלב שהיא מרעיפה עליו. העניין שלו באסלאם והעניין שלו במורתו היפה מתערבבים זה בזה.

כשמינה פוגשת גבר, ידיד של המשפחה, ומתחילה לצאת איתו, חיאת מרגיש נבגד. התשוקות הרוחניות והפיזיות שהוא מתחיל לחוש גורמות לו להיאחז בכל כוחו באמונתו. חיאת מרגיש שהוא חייב לפעול, ולדרך שבה הוא בוחר לפעול השפעה הרת אסון על היקרים לו מכול.

"דרוויש אמריקאי" הוא ספר מבריק, מעודן ומרגש, שמתאר את מערכת היחסים העדינה שבין הדת לחיים המודרניים. גם עיאד אחתר גדל במערב-התיכון של ארצות הברית, ובאמצעות חיאת, גיבור הספר שלו, הוא חושף בפני הקוראים את הכוחות האדירים המשפיעים על מוסלמים צעירים בארצות הברית. זהו רומן ביכורים אינטימי ואישי, שיישאר עם הקוראים זמן רב לאחר שיסיימו את קריאתו.

המשך קריאה
 • ISBN: 99-1791
 • גודל (עמ'): 338
 • מו"ל: מטר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 10/11/2012
 • שם המחבר: עיאד אחתר
 • תורגם ע"י: מרינה גרוסלרנר

סקירות הגולשים

 • אלעד
  אלעד
  ספר מעולה, חזק, חשוב ומעמיק. נוגע בכל נקודות הנכונות: החוליים של החברה המערבית והן של החברה הלא-מערבית. עיאד אחתר מציג את הבעיות והקשיים של מהגרים בארצות זרות בלי להפוך אותם לקדושים. לא דביק מבחינת סיפור האהבה ומראה שבסופו של דבר מה שמכשיל אותנו אלו חולשות אנושיות.
 • גדעון
  גדעון
  וואו, ניגשתי לספר הזה עם קצת חששות אבל לשמחתי שקעתי בו עמוקות ונהניתי מכל רגע. סיפור רלבנטי מאד לחיינו, בניסיון להבין את מה שקורה לרבים באמריקה, את הסכנות במאה העשרים ואחת. ספר טוב

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו