הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.2 ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
2
5
1
2
דייגו היקר

דייגו היקר


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.2 ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
2
5
1
2
25.00 
25.00 

תקציר

קול אחד, בודד, של ציירת ממוצא רוסי ששמה אנג‘לינה בֶּלוף, נשפך ונוזל על פיסות נייר, הנשלחות מפריז למקסיקו בין אלפי מכתבים אלמוניים. השנה היא 1921. הנמען הוא הצייר דייגו ריבֵרָה. בֶּלוֹף היא אשתו של הצייר. זה עתה חזר למקסיקו והותיר אותה מאחור. והיא כותבת לו. כותבת ומציירת. זוהי נובלה על אישה שמחכה. בד בבד, זהו דיוקן של תקופה, ספר על אמנות, על אהבה חד-צדדית, יצירה בלתי נשכחת על חיים פנימיים של אמנית.
משלימה את הספר יצירה נוספת מאת אלנה פּוֹניֶיטוֹבסקָה, הכותבת-משרטטת דיוקן נפלא של הציירת פרידה קאלו. "נשים הן ככה, צריך לפתוח להן את הדלת למרפסת כדי שיעופו בעקבות האהבה. גם אני עפתי בעקבות דייגו. עפתי בעקבות כל הגברים והנשים שרציתי. לפתוח את הדלת למרפסת, זאת המהות של האהבה". בדיון אך מציאות. ספרות שנושאת בתוכה צלילות ובוהק של פנינה, צבעוניות עזה, החלטית ואקספרסיבית, כמו בציוריהם של קאלו וריברה. המחברת היא אלנה פונייטובסקה, הסופרת החיה החשובה ביותר במקסיקו. אנחנו מקווים שכמו שקרה לנו, "דייגו היקר" ייהפך לספר שיש צורך לחזור אליו.
המשך קריאה
 • ISBN: 1298-3
 • גודל (עמ'): 112
 • מו"ל: תשע נשמות
 • יצא לאור ב-: 24/02/2016
 • שם המחבר: אלנה פונייטובסקה
 • תורגם ע"י: מיכל שלו

סקירות הגולשים

 • דן
  דן
  אני אוהב ספרים על ציור, אני שופט אותם אם הם מצליחים לגרום לי לדמיין את הציור על הקנבס, את תהליך היצירה, את מה שעבר בראשו של הצייר, וגם כמובן את חייו, תשוקותיו, מחשבותיו ועוד. הספר הזה מצליח במשימה.
 • לאה
  לאה
  שתי יצירות מאוגדות בספר הזה. האחת על דייגו ריברה והאחרת - על פרידה קאלו.
  מומלץ לאוהבי האמנות בכלל ולאוהבי הציירים האלה בפרט.
  מעלה את השאלה על מקומה של האמנות בחיי האמן.
  הסופרת, דיאלנה פונייטובסקה, מתרכזת בדמותה של אשתו הנטושה של דייגו שאף היא ציירת ובאמצעות מכתבים (שלא נכתבו במציאות והם הזויים מפרי דימיונה של הסופרת) מצטיירת דמותו של ריברה , אוהב הנשים , השרמנטי שחייו נעים ומתרכזים סביב ציוריו ומאווייו.
  גם מחשבותיה ומילותיה של פרידה קאלו לא נכתבו על ידי הציירת .
  הרומן כולו משכנע מאוד ואינו תלוש מן המציאות המוכרת על פי הסיפורים ההיסטוריים על השניים.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו