הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
3.3
ממוצע
1
3
2
1
3
5
4
3
5
4
16
גם ב - Kindle
גפרור - מישהו שיחבק אותי...

במקום 37 

22.2 

גפרור - מישהו שיחבק אותי...


דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
3.3
ממוצע
1
3
2
1
3
5
4
3
5
4
16

במקום 37 

22.2 

במקום 37 

22.2 

גודל (עמ'): 562
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • ISBN: 978-965-571-014-4
 • גודל (עמ'): 562
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/10/2015
 • שם המחבר: משה גל
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

סרן גדי גולן וסרן דייויד אברבוך הם שני טייסי קרב במילואים, בטייסת מסוקי "בל 205", בשני בסיסים שונים של חיל האוויר הישראלי.
שניהם גברים איכותיים, מרשימים וכריזמטיים, גבוהי קומה ויפי מראה בשנות ה - 27 לחייהם, שעשו את שירותם הסדיר בתקופת "מלחמת ההתשה" בתעלת סואץ ובלחימה במחבלים בלבנון.
גדי ודייויד אינם מכירים זה את זה ומעולם לא נפגשו, אך דרכיהם, זהויותיהם וגורלם, עומדים להצטלב בשרשרת אירועים עוצרי נשימה, ויריעת חיים מרגשת, שסועה ופטליסטית. גדי, צבר, מלח הארץ, סמל של הישראלי היפה, עומד לסיים את לימודיו ב"טכניון" בחיפה, לקראת הסמכתו כמהנדס אווירונאוטיקה, חודשים ספורים לפני פרוץ מלחמת "יום כיפור". דייויד הוא יתום שעלה לארץ בגפו בגיל 16, ובתום שירותו הצבאי הוא חוזר לארצות הברית, ללמוד משפטים ב"לוס אנג'לס", ומקפיד להגיע פעמיים בשנה לשירות המילואים בישראל. סיגל היפיפייה והאנרגטית בת קיבוץ גבעת חיים, שזה עתה מלאו לה 24 אביבים מאושרים, היא אהבתו הגדולה של גדי וחברתו לחיים מזה שנתיים. חודשיים וחצי לפני פרוץ מלחמת "יום כיפור", בעת שהם שוהים בדירתם השכורה בחיפה, סיגל מבשרת לגדי שהיא נושאת ברחמה את פרי אהבתם העזה, והם מתכננים להינשא בקרוב. ואז ב - 6 לאוקטובר, בשעה 2:00 בצהריים, האדמה רועדת... גדי ודייויד מוזעקים לבסיסם, מצוותים לאותו מסוק ויוצאים למשימותיהם להגנת המולדת, מול הכוחות העצומים של הצבא המצרי, שחצו את "תעלת סואץ" ופלשו לחצי האי סיני. רק אחד מהם חוזר מהתופת, פצוע אנוש, חסר הכרה והלום קרב, שכל זיכרונות עברו נמחקו ממוחו, וכשהוא מתעורר במרכז רפואי בארה"ב, משתקם וחוזר לחיים, נותרת התעלומה - מי הוא?... בארץ נולדת עתליה, שגדלה להיות נערה יפת תואר, טובת מראה ומלאה בשפע אור הבריאה, אותו היא מפיצה על סביבתה ששרויה בשברון לב, בעוד היא נחושה ללכת בדרכו של אביה.
מסכת חייהם גדושת ההתרחשויות של גיבורי העלילה וסיפור אהבתם המופלאה של גדי וסיגל, שזורים לאורך כל הספר, מניעים את העלילה לשיאי מתח, כשברקע מרחפת כל הזמן השאלה, מי מהשניים חזר מהמלחמה, דייויד?... או גדי?... זאת עד שכל הקצוות הפתוחים נסגרים.
זהו סיפור אהבה מרתק, סוחף ומרגש, ראשיתו בדיונות החול רוויות הדם של חצי האי סיני, במלחמת "יום כיפור" 1973, וסיומו בשלהי שנת 2012, לאורך רצועת "חולות הזהב" של פלורידה.
לפניכם אפוס רחב יריעה וחובק עולם לאורך ארבעה עשורים, של חבורת צעירים מלוכדת, ואחד מהם, שחווה אובדן זהות, חיפוש עצמי, חזרה מה"אין", התפכחות, קבלה והכלה, על רקע האירועים, התמורות והתהפוכות שחלו על מדינת ישראל מאז המלחמה ועד היום.
קחו נשימה עמוקה, אתם תזדקקו לה...
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-571-014-4
 • גודל (עמ'): 562
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/10/2015
 • שם המחבר: משה גל
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • אפי
  אפי
  ספר מרתק ומומלץ. עוסק בבעית השכול והלם הקרב. הספר חושף את הטרגדיה של הקורבנות ובני משפחותיהם, ומתאר את ישראל היפה.
 • אנג'לה
  אנג'לה
  ספר פשוט מעולה
  כתיבה טובה
  על טייס ממלחמת יום כיפור
  ממליצה
 • לירון
  לירון
  שמעתי רבות על הספר הנל ולצערי כשהתחלתי לקרוא אותו לא ממש התחברתי לכתיבה. קצת חבל לי כי שמעתי המון המון המלצות.
 • לירז
  לירז
  זה ספר מעולה שמספר את סיפור חייו של טייס אחאי מלחמת
  יום הכיפורים. את המשך חייו עם עלילה מפותלת ימרתקת. הכתיבה קצת כבידה לדעתי אבל הסיפור שווה את זה. ממליצה
 • עינת
  עינת
  אחד הספרים הסוחפים שקראתי. עלילה מרתקת והסוף השאיר אותי ללא אויר. מחכה לספר הבא
 • סיגלית
  סיגלית
  פעם שנייה קוראת אותה ושוב פעם נשמתי מפרפרת פשוט ואוו ספר מרגש ביותר עד דמעות למרות שכבר קראתי אותו הוא שוב פעם ריסק אותי מרוב שהוא סוחף אני כבר משתוקקת שייצא הספר השני נותרתי פעורת פה מאך שהספר הסתיים
 • סיגלית
  סיגלית
  אחד הספרים היפים ביותר ספר שגרם לי לטלטלה ריגשת התאהבתי בגדי ובכול העלילה עלילה שכתובה היטב ספר שכבש אותי ואני מתכוונת לקרוא אותו שוב פעם
 • גלית
  גלית
  אלף כבאים לא יצליחו לכבות אותי עם סיום הספר.
  קראתי סקירות רבות לספר גפרור בקבוצות השונות ובמיוחד זכורה לי הסקירה וההתלהבות של שרה רחמיאל מהספר. הסקרנות גברה בי והחלטתי לקרוא את הספר בעצמי.
  התחלתי בקריאה והספר סחף אותי. בכל לכל מקום שהלכתי לקחתי את הספר והמשכתי לקרוא אותו . אם זה בתור בסופר או בתור בבית המרקחת. כל דקה פנויה בבית הייתי איתו.
  הרגשתי כמו גפרור שנשרף, כולי מרוגשת ונסחפת לסיפור המרתק והמעניין.
  ממליצה בחום ובכל ליבי לקנות ולשקוע בקריאת הרומן הנפלא הזה. הרווח כולו שלכם, כל שקל שהספר עולה שווה אותו.
  עלילת הסיפור סובבת סביב מלחמת יום כיפור. גדי נקרא למלחמה ועוזב את אהובתו סיגל. איתו במטוס נמצא דיוויד בחור אמריקאי שאין לו משפחה. המטוס נפגע ונשרף. אחד נשרף לגמרי והשני ניצל ונמצא במצב אנוש, נמצא בתרדמת שנה שלמה וכשמתעורר כל עברו נמחק מזכרונו.
  מי ניצל?
  מה עולה בגורלו?
  האם זכרונו ישוב אליו?
  איך כל זה ייגמר?
  את כל התשובות תקבלו כשתקראו את הספר המהמם והמרגש הזה.
  ספר שתתאהבו בו מהשנייה הראשונה, תיסחפו בעלילתו ותצטערו שהגעתם לדף האחרון.

  "מישהו צריך להישרף, על מנת שאחרים יזכו באור החיים.
 • מירב
  מירב
  ספר חזק ומטלטל אי אפשר לנץהניח אותו מהיד מעלה מחשבות ותהיות והסוף מפתיע ומשאיר אותך עם פעור פה רוצו לקרוא ספר חובה
 • נאוה
  נאוה
  דחוף!!! מי שעדיין לא קרא... חובה!!! מתח, קצב, מצמרר, מורט עצבים. לא יכולתי לעזוב עד לדף האחרון. נשארתי קצרת נשימה. יש סיכוי לספר המשך??? אללליייי.... מה עכשיו??? למי שלא הפנים, מומלץ בחום רב!
 • שירן
  שירן
  וואווווו זאת הדרך לתאר את מה שהרגשתי בקריאת הספר!!
  מרתק, עוצמתי , רק אחרי שסיימתי לקרוא הבנתי כמה שהנשימה שלי לא הייתה סדירה במהלך הקריאה !!
  מרגש מאוד, סוחף אני ממליצה בחום!!
 • לימור
  לימור
  אחד הספרים הכי הטובים שקראתי עלילה מרתקת, הספר נקרא בנשימה עצורה עד לסופו. מומלץ לכולם.
 • שרה
  שרה
  כל הספר נקרא בנשימה עצורה וב20% האחרונים שלו מצאתי את עצמי לא נושמת, לא אוכלת ושותה, תקועה בכיסא ללא תנועה, כמו גפרור בוער עד סופו, מנסה להיאחז בשארית האש שלא תאכל אותו עד לסופו הטבעי.
  לא נתקלתי בכזה ספר מטלטל, עוצר נשימה שנקרא כמעט ללא אוויר.
  "מישהו צריך להישרף, על מנת שאחרים יזכו באור החיים."
  הסיפור הוא על גדי, צבר, הישראלי היפה אוהב הארץ, שעומד לסיים את לימודיו בטכניון בחיפה לקראת הסמכתו כמהנדס אווירנאוטיקה וטייס בחיל האוויר ועל סיגל היפהפיה, בת קיבוץ גבעת חיים בת 24. היא אהבתו הגדולה של גדי, אהובת נפשו וחברתו בשנתיים האחרונות שמגלה שהיא בהיריון ממנו. הם קובעים תאריך לחתונתם.
  ואז, ב6 לאוקטובר, בשעה 14:00, פורצת לפתע מלחמת יום כיפור. גדי מוזעק לבסיסו ושם הוא פוגש בדיוויד יתום שעלה לארץ בגפו בגיל 16, שירת כטייס מסוקים בחיל האוויר, חזר לארצות הברית ללמוד משפטים אך מקפיד להגיע לשירות מילואים סדיר בארץ. הם מצוותים לאותו מסוק ויוצאים להגנת המולדת מול הכוחות של הצבא המצרי שחצו את תעלת סואץ ופלדו לעומק חצי האי סיני. בפעולה הזו מסוקם מופגז, עולה באש, אחד מהם נמצא שרוף לגמרי, גוש פחם שחור מת והשני נפצע אנוש אך דומה לגפרור שרוף שאודו בוער, חסר הכרה והלום קרב, שכל זכרונותיו מהעבר נמחקו ממנו וכשהוא מתעורר לאחר שנה במרכז רפואי בארצות הברית אינו יודע מי ומה הוא. בתהליך ארוך הוא משתקם אך התעלומה מיהו ומה בעברו לוטה בערפל. תעלומה גדולה.
  בינתיים בארץ הוריו, אחותו תמר וסיגל חברתו מתבשרים שגדי הוא גוש הפחם המת ודיוויד ניצל.
  בחלוף 9 חודשים נולדת עתליה, סיגל קוקאת לה בשם זה כי היא וגדי סיכמו ביניהם שאם יוולד בן יקראו לו בשם ים מפני אהבתו הגדולה של גדי לים, ואם זו תהיה בת יקראו לה עתליה על שם החוף עתלית שבה תינו אהבים ושם היא נוצרה. עתליה גדלה להיות נערה יפת תואר, נבונה שמפיצה אור ואהבה על סביבתה למרות שברון הלב על שלא זכתה להכיר באביה. היא נחושה ללכת בדרכו ולהפוך לטייסת מסוקים כמוהו בחיל האוויר הישראלי.
  הרומן לוקח את הקורא למסע מותח ומרתק על פני יבשות שונות ומאגד בתוכו את האנשים שבהם פוגש דיוויד בדרכו כשלכל אחד מהם סיפור חיים מרתק בפני עצמו, כל אחד מהם סוחב אחריו חיים גדושים באירועים, כל אחד מהם נקשר לדיוויד ועוזר לו בפרק הזמן הנתון. הכל משתלב יחד בסיפור מרתק אחד וכל הזמן העלילה נוסקת לשיאי מתח כשברקע מרחפת כל הזמן השאלה- מי זה שחזר מן המלחמה? דיוויד? או שאולי זהו גדי?
  "בחיים האלה כל אחד מאיתנו הוא כלוליין בקרקס המהלך על חבל דק ללא כל רשת ביטחון, החלטות נכונות יביאו אותך לצדו השני של החבל, אבל אם תטעה אז אתה נופל ועלול להתרסק. גפרור, אל תפספס את המזל...."
  דיוויד מנסה שוב ושוב לפשפש במוחו, רואה תמונות של אנשים כצל במוחו אך לא מצליח לזכור ולקשר אותם לשום דבר מעברו: "אני מתפלל לאלוהים כמה פעמים ביום, אבל לפעמים נראה לי שאלוהים הוא קומיקאי ושחיי הם קומדיית טעויות שנכתבה כשהוא היה בגילופין."
  לכח אורך הספר ישנם סימנים ברורים מי הוא זה ששרד את התופת אך הקצוות לא באמת נסגרים עד סופו, סוף שמתרחש לאחר 22 שנים, סוף אשר מכה את הקורא בהלם והוא מרגיש שהסופר מכה בו. הקורא רוצה לחבוט בסופר על סוף שכזה, וגם אני צרחתי בסופו: "מהההההההה?"
  אך חזרתי לתחילת הספר ל"פתח דבר" ואז הכל היה ברור לי....
  ואם לא הייתי ברורה עד עכשיו-
  לרוץ לקרוא.
  ספר השנה שלי ל2016.
 • רוני
  רוני
  איזה ספר חזק, וואו!!! סיפור של 40 שנה ממלחמת יום כיפור על התמודדות עם הזהות של טייס ששרד את המלחמה כולל יחסים רומנטיים שלו ובמקביל מסופר על חיפושו על ידי בני משפחתו.
 • רוני
  רוני
  איזה ספר חזק, וואו!!! סיפור של 40 שנה ממלחמת יום כיפור על התמודדות עם הזהות של טייס ששרד את המלחמה כולל יחסים רומנטיים שלו ובמקביל מסופר על חיפושו על ידי בני משפחתו.
 • ורד
  ורד
  וואו... ספר מטלטל המספר את סיפורו של גדי, טייס שנפצע קשה ואיבד את זכרונו, ואת סיפורים של משפחתו וחבריו שנשארו מאחור, וכן את השנים, הקשרים החדשים שיצר עד לסיום המפתיע. הספר תפס אותי, ולא שחרר במשך ימים ארוכים ! מרגש, סוחף, ומומלץ מאד