הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
3
5
גנזך אורות הסער 2: רסיסים של אור חלק ב'

גנזך אורות הסער 2: רסיסים של אור חלק ב'


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
3
5
69 
69 
סדרה:‎ גנזך אורות הסער - 2
גודל (עמ'): 704
מו"ל: אופוס

תקציר

לפני שש שנים רצח המתנקש בלבן, בשליחותו של גזע הפרשנדים המסתורי, את מלך האלת'ים בלילה שבו הייתה אמורה להיחתם הברית בין העמים. זו הייתה תחילתה של ברית הנקמה בין הנסיכים הנעלים של אלת'קאר ושל מלחמת הנקמה בפרשנדים.

כעת המתנקש הלבן שב לפעול ולרצוח שליטים בכל רחבי רושאר, כשהוא משתמש בכוחות העל שלו כדי להשמיד כל שומר ראש ולחמוק מרודפיו. בין מטרותיו נמצא הנסיך הנעלה דאלינאר, שנחשב לכוח האמיתי מאחורי כס השלטון האלת'י. תפקידו הבכיר בניהול המלחמה אכן יכול לשמש סיבה מספקת להתנקשות, ואולם לאדונו של המתנקש יש מניעים עמוקים אף יותר.

אף שאויביו חשבו שימות מוות נורא כעבד בשירות הצבא, קאלאדין הצליח לשרוד וקיבל את הפיקוד על מחלקת שומרי הראש המלכותיים, תפקיד חדש שאין לו תקדים כשמדובר ב"כהה עיניים" חסר מעמד. עכשיו הוא חייב להגן על המלך ועל דאלינאר מכל סכנה אפשרית, כולל המתנקש, בעודו מנסה להסתיר את כוחותיו החדשים הקשורים בדרך כלשהי לספרנית הכבוד שלו, סיל.

שאלאן המבריקה ובעלת העבר המסתורי נעה במסלול מקביל. אף שהיא פגועה בדרכים שהיא מסרבת להודות בהן, היא נושאת איתה משא נורא: הצורך למנוע את שובם של אבות הריק האגדיים ואת החורבן שישמיד את האנושות. הסודות שהיא צריכה לחשוף נמצאים במישורים המנופצים, אבל ההגעה לשם תהיה קשה מכפי שהיא חושבת.

בינתיים, בלב המישורים המנופצים, מקבלים הפרשנדים החלטה הרת גורל. אחרי שנים של מלחמה נגד האלת'ים, האבדות שספגו הופכות קשות מנשוא ומנהיגת הצבא שלהם, אשונאי, משכנעת אותם לסכן הכול בהימור נואש הקשור לכוחות העל-טבעיים שמהם נמלטו בעבר. השלכות ההחלטה על הפרשנדים ובני האנוש, כמו גם על רושאר עצמה, עלולות להיות הרסניות.

זהו ההמשך של "דרך המלכים", רב המכר של ברנדון סנדרסון, מחברן של סדרות הערפילאים "ומלחמת הנפילים.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-0-7653-2635-55
 • גודל (עמ'): 704
 • מו"ל: אופוס
 • יצא לאור ב-: 15/02/2016
 • שם המחבר: ברנדון סנדרסון
 • תורגם ע"י: צפריר גרוסמן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • עמית
  עמית
  עוד הברקה נהדרת של ברנדון סנדרסון. ממשיך את העלילה בעולם הנפלא שהוא יצר בספר הקודם. הספר כתוב טוב ועם מלא תפניות בעלילה. ממש מומלץ.
 • עמית
  עמית
  עוד הברקה נהדרת של ברנדון סנדרסון. ממשיך את העלילה בעולם הנפלא שהוא יצר בספר הקודם. הספר כתוב טוב ועם מלא תפניות בעלילה. ממש מומלץ.
 • אריאל
  אריאל
  מעולה! חובה לקרוא קודם את שתי כרכי דרך המלכים על מנת להכיר את העולם. למיטיבי לכת, גגלו על הקוסמר ולא תתחרטו.
 • לימור
  לימור
  זהו הספר השני בסדרה טובה ומהנה מאוד, עלילה ודמויות מאוד מעניינות, וכמובן שאני ממליצה על הסדרה כולה.ן
 • מוריה
  מוריה
  עוד ספר מדהים של ברנדון סנדרסון. העלילה מעניינת, הדמויות מורכבות, העולם מסקרן. לעיתים יש הימרחות, אבל היא בשביל עלילה ועולם אמין יותר, אז היא מתקבלת בהבנה. ספר נהדר. ברנדון סנדרסון משתפר מספר לספר. מתוחכם, מעורר השראה ושובה לב. מחכה בקוצר רוח להמשך.