הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
13 דירוגים
2.6 ממוצע
1
5
2
1
3
2
4
4
5
1
10
גדר חיה

דרג ספר זה מתוך 5
13 דירוגים
2.6 ממוצע
1
5
2
1
3
2
4
4
5
1
10

במקום 37.00 

29.00 

במקום 37.00 

29.00 

תקציר

מה שמתחיל בניו יורק, בערב קר בראשית החורף, ייגמר בכניסה ליפו בשיאו המסמא של הקיץ. הם נפגשים במקרה, ליאת וחילמי, ולמשך חורף קפוא אחד, במרחב הזר של העיר הענקית, תוחמים להם טריטוריה אינטימית, קצרת מועד, יקום בשניים. כוחות מנוגדים מפעילים אותם: מכאן כמיהה להתמזג גוף ונפש, ומכאן החרדה להיבלע בזולת ולהיטמע עד בלי הכר.
הרחק מהבית, ברחובות המושלגים, אכולי געגועים אל אותה שמש — שנעשית היא עצמה כעין מולדת — הם משרטטים בתוואי צעדיהם מפה של יחסים. והסיפור, הוא הולך בעקבותיהם גם כשהם פונים כל אחד לדרכו, ליאת בחזרה לתל אביב, וחילמי לכפר ג׳יפנה שמצפון לרמאללה. דורית רביניאן חוזרת עם רומן עכשווי, רב–תנופה, רגיש בפרטיו ובשיאיו כאחד. היא פורשת סיפור שקווי גבול עוברים אותו וחוצים לכל אורכו, גבולות פיזיים וגבולות תודעתיים, ומסמנת באומץ את הקווים המתעתעים בין ״אתה״ ל״אני״, בין ״אנחנו״ ל״הם״. בקול מקרב ובעין מפוכחת רביניאן פוסחת על המלכודות האורבות לפתחם של ״סיפורי אהבה גדולים״, ובשפתה הצלולה מעניקה לגיבורי הרומן חיים חד–פעמיים, שובי לב ושוברי לב. רומן שלישי למחברת סמטת השקדיות בעומריג׳אן והחתונות שלנו, שזכו להצלחה גדולה ולשבחי הביקורת.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-13-2458-1
 • גודל (עמ'): 344
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 01/05/2014
 • שם המחבר: דורית רביניאן

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  רביניאן שזה הספר הראשון שלה שקראתי, כתבה ספר על אהבה. ממש שיגרתי. רוב הספרים עוסקים בדרך כזו או אחרת באהבה, ומנסים להפוך בה, להבין אותה, לקטלג אותה, להגדיר אותה. האהבה מתבטאת בדרכים כה מגוונות, שנראה כי כבר קראנו הכל. את הסיפור הזה - בוריאציות - קראנו כבר. רבניאן בחרה לספר סיפור שהגלישה ממנו לקלישאות כמעט בלתי נמנעת: אהבה בין ישראלית לפלשתינאי בניו יורק. המון מלכודות של בנליה עמדו בפני הסופרת, והיא לא נפלה לאף אחת מהן.

  כשמתחילים אהבה חווים שני כוחות בעלי עוצמה משתנה. הראשון רוצה להסתער, להתמזג, להתחבר, להפוך את האחר ל"אני". הכוח השני "הולך על ביצים", חושש שמא יפגע, יעליב, יובן לא נכון, יבריח. וליאת, שהיא הגיבורה של הסיפור הזה ומספרת אותו בגוף ראשון, חווה את שני הכוחות בעוצמה. ליאת
  לא מוותרת על האהבה אבל מסתירה אותה. ומנסה להסתיר את ההסתרה מאהובה. לאהבה הזאת יש תאריך תפוגה ידוע מראש: כשליאת תחזור לארץ בעוד מספר חודשים. כי כאן היא לא תוכל להתמודד עם הטאבו החברתי העמוק החל על קשר עם ערבי.

  הכתיבה מצויינת. רביניאן כותבת בתיאורים חיים, אינה חוטאת בהגיגים המצועפים - שחלק גדול מהסופרים הישראליים טועים לחשוב שהם "עומק" - הדמויות בנויות היטב ומשכנעות, הסיפור קריא מעניין מאד למרות שאין בו התרחשויות דרמטיות, והעיקר - רביניאן אינה מתפתה לקלישאות.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=81938
 • גלית
  גלית
  קראתי את הספר כמו רבות בגלל שסיקרן אותי הרעש התקשורתי שעשו ממנו. ספר עם סיפור נחמד ועלילה נחמדה, כתוב בצורה קולחת ובעל שפה עשירה.מומלץ
 • לאה
  לאה
  מאוד אהבתי את הסופרת הזו בעבר והספר כתוב סביר, אבל לא אהבתי את ההיבטים הפוליטיים. יש ממש תחושה שהיא מנסה לקלוע לטעמם הפוליטי (ולא האמנותי) של קוראים מסוימים. לא אהבתי גם את הסיום אך לא אהרוס לכם.. בסך הכל אפשר לקרוא אם נגמרו הספרים הממש מלהיבים.
 • נופר
  נופר
  ספר גרוע.הסופרת עשתה את "הקופה" שלה בעקבות הסערה שנוצרה.אם כבר לכתוב סיפור אהבה שנוי במחלוקת אז למה לכתוב אותו עם דמויות ראשיות טיפשיות.
 • Nehama
  Nehama
  ספר נהדר'!!!כתוב בשפה גבוהה אך קריא. מרגש ריאליסטי סיפור שיכול לקרות, אז מה ההתממות? דורית ראבינן כותבת מוכשרת. מומלץ מאוד!!! בנט עשה לספר רק טוב, פרסום ששאף להיות שלילי עשה את ההפך.
 • טלי
  טלי
  גם אני קראתי את הספר אחרי הסערה שקמה...
  סיפור נחמד וקולח, קצת קומם אותי הרעיון של אהבה בין יהודיה לבין מוסלמי, יחד עם זאת האהבה כל כך קסומה נושאת בתוכה כל כך הרבה ייסורים מצד הבחורה בשל המוצא של המוסלמי של הגבר, ומן הסתם החשש מתגובת משפחתה לנושא.
  אני נגד התבוללות.. והספר דיי מדגיש את הפער העמוק הקיים בנושא.
 • מורן
  מורן
  קראתי את הספר כי סיקרן אותי הרעש התקשורתי שעשו ממנו. ספר עם עלילה נחמדה, כתוב בצורה קולחת ובעל שפה עשירה.
 • לימור
  לימור
  קראתי את הספר בעקבות הסערה הגדולה שחולל ופשוט התרשמתי לטובה מהספר נכון שמדובר בסיפור אהבה בין ישראלית לפלסטיני זה טיבעי בהחלט ויכול לקרות ,בסיפור זה קרה בחו'ל. אך נהנתי מאוד מהספר ואני ממליצה
 • אווה משעלי
  אווה משעלי
  ספר מרגש עד דמעות, אהבה אסורה בין יהודיה לפלסטינאי שהתאהבו במקרה בחו"ל, אהבתם תשרוד רק בארץ הרחוקה..
 • לאה
  לאה
  קראתי את הספר לפני הסערה הגדולה וגם נכחתי בערב בו דיברה הסופרת על ספרה. מצהירה שלא התבוללתי ולא התבלבלתי. העלילה מתפתחת באופן טבעי ורומנים בין בני לאומים שונים ו/או מגדרים אינם בבחינת דבר נדיר בימינו. החיים הם שמכתיבים לבני האנוש את המסלולים האלה.
  העובדה שהרומן מתרחש רחוק מכאן בהחלט מעצימה את הבעייתיות לקיימו בישראל. והגיבורה בכלל אינה מתבוללת וגם לא הגיבור. בסופו של דבר כל אחד נשאב בחזרה לכור מחצבתו.
  הכתיבה בהחלט זורמת , אם כי לא מפעימה.
  והסוף - אותי איכזב. היתה לי תחושה שהכותבת לא רצתה להקצין וליצור דמות שמעשיה כמעט צפויים ומצאה פשרה כדי לסיים את תולדות הגיבורים.
  שורה תחתונה: מומלץ. ובמיוחד היום כדי שנהיה IN ... :-)

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו