הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
20 דירוגים
2.8
ממוצע
1
5
2
4
3
4
4
5
5
2
15

במקום 37 

24.1 


דרג ספר זה מתוך 5
20 דירוגים
2.8
ממוצע
1
5
2
4
3
4
4
5
5
2
15

במקום 37 

24.1 

במקום 37 

24.1 

גודל (עמ'): 344
מו"ל: עם עובד
 • ISBN: 978-965-13-2458-1
 • גודל (עמ'): 344
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 01/05/2014
 • שם המחבר: דורית רביניאן
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

מה שמתחיל בניו יורק, בערב קר בראשית החורף, ייגמר בכניסה ליפו בשיאו המסמא של הקיץ. הם נפגשים במקרה, ליאת וחילמי, ולמשך חורף קפוא אחד, במרחב הזר של העיר הענקית, תוחמים להם טריטוריה אינטימית, קצרת מועד, יקום בשניים. כוחות מנוגדים מפעילים אותם: מכאן כמיהה להתמזג גוף ונפש, ומכאן החרדה להיבלע בזולת ולהיטמע עד בלי הכר.
הרחק מהבית, ברחובות המושלגים, אכולי געגועים אל אותה שמש — שנעשית היא עצמה כעין מולדת — הם משרטטים בתוואי צעדיהם מפה של יחסים. והסיפור, הוא הולך בעקבותיהם גם כשהם פונים כל אחד לדרכו, ליאת בחזרה לתל אביב, וחילמי לכפר ג׳יפנה שמצפון לרמאללה. דורית רביניאן חוזרת עם רומן עכשווי, רב–תנופה, רגיש בפרטיו ובשיאיו כאחד. היא פורשת סיפור שקווי גבול עוברים אותו וחוצים לכל אורכו, גבולות פיזיים וגבולות תודעתיים, ומסמנת באומץ את הקווים המתעתעים בין ״אתה״ ל״אני״, בין ״אנחנו״ ל״הם״. בקול מקרב ובעין מפוכחת רביניאן פוסחת על המלכודות האורבות לפתחם של ״סיפורי אהבה גדולים״, ובשפתה הצלולה מעניקה לגיבורי הרומן חיים חד–פעמיים, שובי לב ושוברי לב. רומן שלישי למחברת סמטת השקדיות בעומריג׳אן והחתונות שלנו, שזכו להצלחה גדולה ולשבחי הביקורת.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-13-2458-1
 • גודל (עמ'): 344
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 01/05/2014
 • שם המחבר: דורית רביניאן
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • נטעלי
  נטעלי
  רוב מהומה על לא מאומה בעיני. סיפור העלילה מוטה מאוד ולא אמין בעליל, כך למשל מתואר שהוא מתרחש בתחילת שנות האלפיים רוויות הפיגועים, כאשר אחד הזכורים והטראומתיים ביותר מהם הוא הלינץ׳ בחיילי המילואים ברמאללה - יחד עם זאת, גיבורת הספר לא מזכירה זאת במילה, לא שואלת, לא מבקרת, לא מביעה חשש או תהייה כיצד התפרצות אלימה ברברית וצמאת דם שכזו מגיעה מתושבי עירו של אהובה החדש. אולם לו ולמשפחתו מאידך יש הרבה מה להטיח בה, כמובן.
  פרט לפגמים אלה, לא מצאתי בספר שום חשיבות ספרותית או אקטואלית שתצדיק את הוראתו בתיכון, כפי שרצתה לעשות מורה כלשהי בשעתו. ודאי לא כשמצרפים לסיפור העלילה עישון סמים קלים כמעשה שגרתי ומובן מאליו.
  בשורה התחתונה - יש ספרים טובים בהרבה לפנות להם את המדף ואת הזמן.
 • א
  א
  סיפור אהבה קלאסי וחמוד. אבל - הסיפור מתרחש בין יהודיה לפלסטיני. הכתיבה קולחת ונעימה, אין ספק שהיא יודעת לכתוב. אבל מבחינת התוכן ועיוות העובדות נאלצתי לעצור כמה פעמים ולקחת אוויר כדי להירגע מהעצבים. מומלץ לקרוא, אבל לקחת בעירבון מוגבל את העובדות...
 • שוש
  שוש
  כל ספר של דורית רביניין מבחינתי הוא חגיגה. בעיני הוא לא הטוב שלה אבל עדיין מעניין ומרתק שכתוב בצורה קולחת שמתארת את המצב של ישראלית שמתאהבת בפלסטיני בצורה ריאלית עם כל הפראנויות שמלוות למצב. בהחלט מומלץ
 • Liza
  Liza
  הספר הזה עשה מהומה רבה בארץ, מהומה רבה על לא דבר. הוא לא ספר מוצלח במיוחד, הוא סיפור אהבה הכי קלישאי, הוא סיפור אהבה שאין בו אהבה. ליאת נוסעת למספר חודשים לארה״ב, שם היא פוגשת את חילמי (מיד לאחר שבאים לתחקר אותה כי חושבים שהיא ערבייה). סיפור אהבה בלתי אפשרי? סיפור על מאבק פנימי קשה? סיפור על בין תרבויות?
  לצערי, כל כך הרבה בסיפור הזה היה צפוי וישראלי מדי. להתרשמותי, ליאת לא אהבה את חילמי ולו לדקה אחת, וחילמי - הוא דווקא מאוד אהב אותה, אבל ללא ספק לבחור עם לב כזה היתה מגיעה בחורה אוהבת ואכפתית יותר ולא מרוכזת בעצמה כמו ליאת.
  חילמי היה ערבי וסודי... וזמני. כמובן שבארץ אי אפשר לדמיין יהודיה שתצא לה עם ערבי. דבר שחוזר וחוזר בכל שורה בספר. כמו רוב הישרלים הוריה של ליאת ״תוהים מי זה שליאתי נסעה איתו לסוף שבוע. בחור ישראלי? יהודי שהיא פגשה שם, בחור אמריקאי?״, כי בארה״ב ישנם רק יהודים ברחובות, או ישראלים. כי אין שם אנשים מכל הצבעים, והמינים, והדתות. כי זו באמת השאלה הראשונה שכל ישראלי בארץ ישאל כל ישראלי בחו״ל.

  חילמי וליאת שניהם דמויות יצוקות ממה שהישראלי מאמין על ישראלים ועל ערבים. כמובן שחילמי היה בכלא ״הייתי בכלא, ארבעה חודשים בדהרייה״, כי כל הערבים ישבו בכלא?! ליאת, החילונית לחלוטין, בוחרת לקחת איתה מהארץ, במזוודה, שבה שוקלים כל בגד ונעל, דווקא את התנ״ך (הגיוני, לא? :) ). וחילמי כמובן נתקל בתנ״ך הזה מיד, ושואל על הספר. השיחה הראשונה שלהם מיד מגיעה לנושא החשוב בשתי התרבויות ״את לא רוצה ילדים?״, כי ברור שככה כולנו מתחילים פגישה ראשונה.

  וכפי שאמרתי, יותר מהכל הפריע לי שליאת לא אהבה אותו בכלל. זה לא התחיל בהיסחפות לאהבה ענקית, לא ברומן תשוקתי שלא ניתן לעצור, רביניאן נכשלה כאן לחלוטין. ליאת מיד מגיעה לקונפליקט שלה, ל״מתקשרת לארץ והוא חייב לתת לי שקט, להיעלם״. ל״איך מפסיקים את זה״.

  אפילו סוף הספר הוא קלישאה. ערבים חולמים על הים, ערבים הולכים לים. ערבים לא יודעים לשחות.
  פחות משלושה כוכבים. לכו לקרוא את המאהב של A.B. Yehoshua, פי אלף יותר טוב.
 • איילת
  איילת
  את הספר קראתי בעקבות המהומה שקמה כשהוא לא נכנס לתוכנית הלימודים.
  צר לי לאמר אך הוא לא ראוי להיכנס- ספר בינוני, שטחי ופונה לאג'נדה פוליטית מאד ספציפית. מאכזב.
 • yaelhar
  yaelhar
  רביניאן שזה הספר הראשון שלה שקראתי, כתבה ספר על אהבה. ממש שיגרתי. רוב הספרים עוסקים בדרך כזו או אחרת באהבה, ומנסים להפוך בה, להבין אותה, לקטלג אותה, להגדיר אותה. האהבה מתבטאת בדרכים כה מגוונות, שנראה כי כבר קראנו הכל. את הסיפור הזה - בוריאציות - קראנו כבר. רבניאן בחרה לספר סיפור שהגלישה ממנו לקלישאות כמעט בלתי נמנעת: אהבה בין ישראלית לפלשתינאי בניו יורק. המון מלכודות של בנליה עמדו בפני הסופרת, והיא לא נפלה לאף אחת מהן.

  כשמתחילים אהבה חווים שני כוחות בעלי עוצמה משתנה. הראשון רוצה להסתער, להתמזג, להתחבר, להפוך את האחר ל"אני". הכוח השני "הולך על ביצים", חושש שמא יפגע, יעליב, יובן לא נכון, יבריח. וליאת, שהיא הגיבורה של הסיפור הזה ומספרת אותו בגוף ראשון, חווה את שני הכוחות בעוצמה. ליאת
  לא מוותרת על האהבה אבל מסתירה אותה. ומנסה להסתיר את ההסתרה מאהובה. לאהבה הזאת יש תאריך תפוגה ידוע מראש: כשליאת תחזור לארץ בעוד מספר חודשים. כי כאן היא לא תוכל להתמודד עם הטאבו החברתי העמוק החל על קשר עם ערבי.

  הכתיבה מצויינת. רביניאן כותבת בתיאורים חיים, אינה חוטאת בהגיגים המצועפים - שחלק גדול מהסופרים הישראליים טועים לחשוב שהם "עומק" - הדמויות בנויות היטב ומשכנעות, הסיפור קריא מעניין מאד למרות שאין בו התרחשויות דרמטיות, והעיקר - רביניאן אינה מתפתה לקלישאות.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=81938
 • גלית
  גלית
  קראתי את הספר כמו רבות בגלל שסיקרן אותי הרעש התקשורתי שעשו ממנו. ספר עם סיפור נחמד ועלילה נחמדה, כתוב בצורה קולחת ובעל שפה עשירה.מומלץ
 • לאה
  לאה
  מאוד אהבתי את הסופרת הזו בעבר והספר כתוב סביר, אבל לא אהבתי את ההיבטים הפוליטיים. יש ממש תחושה שהיא מנסה לקלוע לטעמם הפוליטי (ולא האמנותי) של קוראים מסוימים. לא אהבתי גם את הסיום אך לא אהרוס לכם.. בסך הכל אפשר לקרוא אם נגמרו הספרים הממש מלהיבים.
 • נופר
  נופר
  ספר גרוע.הסופרת עשתה את "הקופה" שלה בעקבות הסערה שנוצרה.אם כבר לכתוב סיפור אהבה שנוי במחלוקת אז למה לכתוב אותו עם דמויות ראשיות טיפשיות.
 • Nehama
  Nehama
  ספר נהדר'!!!כתוב בשפה גבוהה אך קריא. מרגש ריאליסטי סיפור שיכול לקרות, אז מה ההתממות? דורית ראבינן כותבת מוכשרת. מומלץ מאוד!!! בנט עשה לספר רק טוב, פרסום ששאף להיות שלילי עשה את ההפך.
 • טלי
  טלי
  גם אני קראתי את הספר אחרי הסערה שקמה...
  סיפור נחמד וקולח, קצת קומם אותי הרעיון של אהבה בין יהודיה לבין מוסלמי, יחד עם זאת האהבה כל כך קסומה נושאת בתוכה כל כך הרבה ייסורים מצד הבחורה בשל המוצא של המוסלמי של הגבר, ומן הסתם החשש מתגובת משפחתה לנושא.
  אני נגד התבוללות.. והספר דיי מדגיש את הפער העמוק הקיים בנושא.
 • מורן
  מורן
  קראתי את הספר כי סיקרן אותי הרעש התקשורתי שעשו ממנו. ספר עם עלילה נחמדה, כתוב בצורה קולחת ובעל שפה עשירה.
 • לימור
  לימור
  קראתי את הספר בעקבות הסערה הגדולה שחולל ופשוט התרשמתי לטובה מהספר נכון שמדובר בסיפור אהבה בין ישראלית לפלסטיני זה טיבעי בהחלט ויכול לקרות ,בסיפור זה קרה בחו'ל. אך נהנתי מאוד מהספר ואני ממליצה
 • אווה משעלי
  אווה משעלי
  ספר מרגש עד דמעות, אהבה אסורה בין יהודיה לפלסטינאי שהתאהבו במקרה בחו"ל, אהבתם תשרוד רק בארץ הרחוקה..
 • לאה
  לאה
  קראתי את הספר לפני הסערה הגדולה וגם נכחתי בערב בו דיברה הסופרת על ספרה. מצהירה שלא התבוללתי ולא התבלבלתי. העלילה מתפתחת באופן טבעי ורומנים בין בני לאומים שונים ו/או מגדרים אינם בבחינת דבר נדיר בימינו. החיים הם שמכתיבים לבני האנוש את המסלולים האלה.
  העובדה שהרומן מתרחש רחוק מכאן בהחלט מעצימה את הבעייתיות לקיימו בישראל. והגיבורה בכלל אינה מתבוללת וגם לא הגיבור. בסופו של דבר כל אחד נשאב בחזרה לכור מחצבתו.
  הכתיבה בהחלט זורמת , אם כי לא מפעימה.
  והסוף - אותי איכזב. היתה לי תחושה שהכותבת לא רצתה להקצין וליצור דמות שמעשיה כמעט צפויים ומצאה פשרה כדי לסיים את תולדות הגיבורים.
  שורה תחתונה: מומלץ. ובמיוחד היום כדי שנהיה IN ... :-)