הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
2.7 ממוצע
1
3
2
0
3
1
4
2
5
1
5
גדר חיה

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
2.7 ממוצע
1
3
2
0
3
1
4
2
5
1
5
37.00 
37.00 

תקציר

מה שמתחיל בניו יורק, בערב קר בראשית החורף, ייגמר בכניסה ליפו בשיאו המסמא של הקיץ. הם נפגשים במקרה, ליאת וחילמי, ולמשך חורף קפוא אחד, במרחב הזר של העיר הענקית, תוחמים להם טריטוריה אינטימית, קצרת מועד, יקום בשניים. כוחות מנוגדים מפעילים אותם: מכאן כמיהה להתמזג גוף ונפש, ומכאן החרדה להיבלע בזולת ולהיטמע עד בלי הכר.
הרחק מהבית, ברחובות המושלגים, אכולי געגועים אל אותה שמש — שנעשית היא עצמה כעין מולדת — הם משרטטים בתוואי צעדיהם מפה של יחסים. והסיפור, הוא הולך בעקבותיהם גם כשהם פונים כל אחד לדרכו, ליאת בחזרה לתל אביב, וחילמי לכפר ג׳יפנה שמצפון לרמאללה. דורית רביניאן חוזרת עם רומן עכשווי, רב–תנופה, רגיש בפרטיו ובשיאיו כאחד. היא פורשת סיפור שקווי גבול עוברים אותו וחוצים לכל אורכו, גבולות פיזיים וגבולות תודעתיים, ומסמנת באומץ את הקווים המתעתעים בין ״אתה״ ל״אני״, בין ״אנחנו״ ל״הם״. בקול מקרב ובעין מפוכחת רביניאן פוסחת על המלכודות האורבות לפתחם של ״סיפורי אהבה גדולים״, ובשפתה הצלולה מעניקה לגיבורי הרומן חיים חד–פעמיים, שובי לב ושוברי לב. רומן שלישי למחברת סמטת השקדיות בעומריג׳אן והחתונות שלנו, שזכו להצלחה גדולה ולשבחי הביקורת.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-13-2458-1
 • גודל (עמ'): 344
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 01/05/2014
 • שם המחבר: דורית רביניאן

סקירות הגולשים

 • טלי
  טלי
  גם אני קראתי את הספר אחרי הסערה שקמה...
  סיפור נחמד וקולח, קצת קומם אותי הרעיון של אהבה בין יהודיה לבין מוסלמי, יחד עם זאת האהבה כל כך קסומה נושאת בתוכה כל כך הרבה ייסורים מצד הבחורה בשל המוצא של המוסלמי של הגבר, ומן הסתם החשש מתגובת משפחתה לנושא.
  אני נגד התבוללות.. והספר דיי מדגיש את הפער העמוק הקיים בנושא.
 • מורן
  מורן
  קראתי את הספר כי סיקרן אותי הרעש התקשורתי שעשו ממנו. ספר עם עלילה נחמדה, כתוב בצורה קולחת ובעל שפה עשירה.
 • לימור
  לימור
  קראתי את הספר בעקבות הסערה הגדולה שחולל ופשוט התרשמתי לטובה מהספר נכון שמדובר בסיפור אהבה בין ישראלית לפלסטיני זה טיבעי בהחלט ויכול לקרות ,בסיפור זה קרה בחו'ל. אך נהנתי מאוד מהספר ואני ממליצה
 • אווה משעלי
  אווה משעלי
  ספר מרגש עד דמעות, אהבה אסורה בין יהודיה לפלסטינאי שהתאהבו במקרה בחו"ל, אהבתם תשרוד רק בארץ הרחוקה..
 • לאה
  לאה
  קראתי את הספר לפני הסערה הגדולה וגם נכחתי בערב בו דיברה הסופרת על ספרה. מצהירה שלא התבוללתי ולא התבלבלתי. העלילה מתפתחת באופן טבעי ורומנים בין בני לאומים שונים ו/או מגדרים אינם בבחינת דבר נדיר בימינו. החיים הם שמכתיבים לבני האנוש את המסלולים האלה.
  העובדה שהרומן מתרחש רחוק מכאן בהחלט מעצימה את הבעייתיות לקיימו בישראל. והגיבורה בכלל אינה מתבוללת וגם לא הגיבור. בסופו של דבר כל אחד נשאב בחזרה לכור מחצבתו.
  הכתיבה בהחלט זורמת , אם כי לא מפעימה.
  והסוף - אותי איכזב. היתה לי תחושה שהכותבת לא רצתה להקצין וליצור דמות שמעשיה כמעט צפויים ומצאה פשרה כדי לסיים את תולדות הגיבורים.
  שורה תחתונה: מומלץ. ובמיוחד היום כדי שנהיה IN ... :-)

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו