הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.3
ממוצע
1
1
2
3
3
0
4
2
5
3
7
גברת בירד היקרה
44 

גברת בירד היקרה


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.3
ממוצע
1
1
2
3
3
0
4
2
5
3
7
44 
44 
גודל (עמ'): 360
מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • ISBN: 978-965-564-809-6
 • גודל (עמ'): 360
 • מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/07/2018
 • שם המחבר: א"ג פירס
 • תורגם ע"י: דנה טל
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

אמלין לייק חולמת להיות כתבת מלחמה תחת אש, אבל במקום לקיים ראיונות במשרד המלחמה או לרוץ בין השוחות בצרפת, היא מוצאת את עצמה בתפקיד של קלדנית במגזין הנשים” ידיד האישה”, תחת פיקוחה של העורכת מטילת האימה גברת הנרייטה בירד.

לגברת בירד יש דעות מוצקות בנוגע למה נכון ומה לא ובנוגע למהי ההתנהגות המצופה מהנשים שנותרו בעורף, ובטור העצות שלה, “גברת בירד היקרה”, היא מוכנה לתת מענה רק לשאלות שעולות בקנה אחד עם אמות מוסר נוקשות. אמלין נדרשת להשמיד כל מכתב לא מקובל, אלא שעד מהרה היא מבינה שהמכתבים הללו – מכתבים מנשים שהמלחמה הפכה עליהן את עולמן – הם אלה שבאמת ראויים למענה, והיא מחליטה להשיב עליהם במקומה של גברת בירד.

גברת בירד היקרה הוא רומן כובש לב המספר על תקופה שבה נשים נדרשו להמשיך בחייהן, כאילו דבר לא השתנה, כדי לא לפגוע במורל, אבל לא תמיד הצליחו “להיות שמחות, להתנהג יפה לגברים ולהבליג על דברים, למרוח שפתון ולהקפיד להיות יפות כשהגברים בחופשה ולא לבכות או להקדיר פנים כשאלה נסעו שוב להילחם”. ברומן הביכורים שלה מביאה איי.ג’יי. פירס סיפור משעשע ומרגש שכולו מכתב אהבה לכוחה של חברוּת, לטוב לבם של זרים ולאומץ שמגלים אנשים מהשורה בתקופות יוצאות דופן.

סיפור שובב וסוחף על מלחמה קודרת…מרגש ומצחיק בה במידה The Guardian

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-564-809-6
 • גודל (עמ'): 360
 • מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/07/2018
 • שם המחבר: א"ג פירס
 • תורגם ע"י: דנה טל
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • איריס
  איריס
  "גלי במה את טובה, מיס לייק, ואז השתפרי בזה עוד יותר." (*)

  אמילין לייק, אשה צעירה, בת 23 בסך הכל (אם כי בראשית שנות הארבעים של המאה הקודמת אשה בגיל הזה כבר יכולה היתה להחשב "על-סף-רווקה-זקנה", אם לא היה לה חבר נעורים איתו היתה עתידה להתחתן מתישהו..), בלונדון המופצצת של מלחמת העולם השניה.

  כמו נשים צעירות אחרות, שבחרו שלא לחזור (או להישאר, או לעבור) לכפר, חיה אמילין בין עבודה ביום להפצצות בלילה, כשחלק מן הלילות היא מתנדבת בתחנת הכבאות הקרובה. בין לבין היא מנסה, כמו כולם, "להרים את הסנטר" ולהראות להיטלר ששיגרת החיים לא נפגעת, אוכלים מה שיש (בקיצוב), חוגגים כשאפשר, יוצאים לקולנוע, למסעדה, ממשיכים.

  יש לה חלום, לאמילין לייק, להיות עיתונאית. לראיין, לעשות תחקירים, למצוא ממצאים מעניינים, וכשהיא רואה מודעה על משרה בתאגיד תקשורת מסוים היא ממהרת להגיש מועמדות, רק כדי שיתברר לה, לאחר שכבר קבלה על עצמה את העבודה והתפטרה מן העבודה הקודמת, כי המשרה היא במגזין לנשים, תחת פיקוחה של גברת בירד, זו העונה לשאלות נשים במגזין שיש בו – סיפורים "שמעניינים נשים", עצות לבישול ומדור מכתבים ל"גב' בירד היקרה".

  גברת בירד זו, יש לה דעות מאד מוצקות על החיים, על מה ואיך צריך להתנהג, ומי שאינו נוהג לפי הסטנדרטים שלה, פסול. יש לה רשימה של נושאים שאין לדון בהם כלל – אהבות, יחסים, בגידות, נישואין, אירוסין, כל אלה מחוץ לתחום, וכל אשה צריכה לדעת איך להתנהג. יש לה ביקורת על כל מה שחורג מערכיה, ומי שמראה למשל, מעט פחד בזמן מלחמה, ראוי לגינוי בכל דרך שהיא.

  אה.. בנוסף לדעות מוצקות בדבר מה שצריך או לא צריך, הגברת בירד הינה אשה מטילת אימה. אשה גדולה, בעלת קול רועם ההולך מקצה המסדרון ועד קצהו, ואין שום אפשרות לערער על דבר מדבריה.

  אלא שאמלין הנה אשה צעירה ונלהבת ובעלת דעות משל עצמה, ובתוך פרק זמן קצר מתעלמת מן ההוראות הכה מפורשות, ומתחילה לענות בעצמה על חלק מן המכתבים ה"אסורים", ובכך טומנת פצצת השהיה שמוכרחה להתפוצץ מתישהו.

  ברקע בריטניה במלחמה. חיילים נשלחים לשדות הקרב, חלקם אינם חוזרים ואלה שנותרו מאחור צריכים לנשוך את שפתותיהם, להבליע את כאבם ודאגותיהם, ולהמשיך כרגיל. עד כמה שאפשר. ברקע גם לונדון המופצצת מדי לילה כמעט, רחובות המשנים צורתםש בורות נפערים בכבישים, בתים קורסים, אנשים מחולצים מהריסות, פצועים, מתים, הלומים.  את הספר הזה התחלתי לקרוא משום כשנותרו לי רק שלושה ימים לפני יציאה לחופשה, שאז אני נוטלת עמי רק ספרים שעל הקינדל, ומשום שנותרו רק שלושה ימים, זמן קצר בדרך כלל כדי לסיים בו ספר, בחרתי לי את הספר הזה מתוך הספריה המוטענת כבר על הקינדל. למרבה הפלא, הספקתי לסיימו בתוך אותם שלושה ימים (מהפך דפים לגמרי) ואת הסקירה לכתוב במהלך החופשה (בזמן הטיסה לאתונה, למען האמת. ותודה לגוגל דוקס).

  אז כן, מהפך דפים. אך קליל כנוצה, כזה שאין בו עומק כלל, וכתוב כמו ספר לנערות מתבגרות, או כאילו נערה מתבגרת כתבה אותו. יש בו מן הדרמה, כולל הזלת הדמעות (במינון סביר) יחד עם החיוך הקטן והסוף הדי טוב (כי בכל זאת, מלחמה), וסגירות מעגלים מתבקשות.

  את סיפוריהם של האנשים בלונדון המופצצת אפשר לקרוא קצת יותר לעומק ב – A God in Ruins, למשל, ואף על פי כן, בהחלט כדאי לקרוא את הספר הזה, כממתק קליל ומהנה למדי.

  https://irisganor.com/3795/
 • הדר
  הדר
  ממתק חביב וידידותי לקריאה. אין פה צורך לחשוב יותר מדי, הסיפור זורם בקלילות, והכל מובן. גם הסוף לא גורם להפתעות. ספר נחמד לחופשה.
 • Sm
  Sm
  ספר מקסים, על בחורה צעירה שחיה בלונדון בתקופת מלחמת העולם השנייה. היא שואפת להיות כתבת מלחמה אך בטעות מוצאת עצמה עובדת במגזין נשים.
 • יעל
  יעל
  איזה ספר חמוד! היו בו גם קטעים עצובים באמת שאני תוהה האם הסופר/ת מכיר איך זה להתמודד עם אובדן, אבל רומנטי וחמוד מאד בסך הכל עם רקע היסטורי חביב מלונדון בזמן מלחה"ע השניה.
 • מירי
  מירי
  ספר מקסים! כתוב יפה וקולח. למרות התקופה הקשה הוא גם משעשע.
  מומלץ בחום.
 • איילת
  איילת
  ספר חביב מאד, קליל וקריא.
  במידת מה, הוא קצת קיטש ועם סוף צפוי למדי.
  בכל זאת ספר מהנה ומולץ.

 • לימור
  לימור
  ספר מקסים כתוב בצורה יפה וכובשת, כבר מהתקציר הוקסמתי מהספר, ולא נותר לי אלא להמליץ עליו בחום.