הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
19 דירוגים
3.7
ממוצע
1
3
2
3
3
1
4
1
5
11
17
גם ב - Kindle
בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים


דרג ספר זה מתוך 5
19 דירוגים
3.7
ממוצע
1
3
2
3
3
1
4
1
5
11
17

במקום 39 

27.3 

גודל (עמ'): 667
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
בשבילה גיבורים עפים הוא סיפורה של קבוצת ילדים משיכון פועלים בחיפה – ילדים של שלהי שנות השישים, שנות הנס של מלחמת ששת הימים, שנות התרוממות הרוח והעתיד המבטיח.
"התוכנית הכללית," נזכר אריק, המספר, "היתה למשוך את שנת 1967, שנת הניצחון הגדול, הלאה והלאה, כמה שיותר. למה להחליף כשהכול כל כך נפלא?"
אבל התוכנית הכללית השתבשה, ואיתה גם התוכניות הפרטיות.
בשבילה גיבורים עפים הוא סיפור התבגרותם המשעשע והטרגי של חמישה נערים ומדינה אחת בעשורים מלאי התפניות שבין מלחמת ששת הימים לרצח רבין, והוא בעצם סיפור התבגרותנו אנו, הישראלים, כפי שהוא משתקף מן הפינה של שיכון אחד קטן ומופלא בשולי התמונה הגדולה.
בשבילה גיבורים עפים הוא רומן על אהבה: על מה שמפעיל ומכבה אותה, על אהבה לאנשים שפניהם מוכרים לך יותר מפניך שלך ושחייך כרוכים בחייהם יותר מכפי שתבין אי פעם. ובתוך כך הוא גם סיפור אהבה לאישה אחת יחידה במינה, זו שבשבילה גיבורים עפים.
אמיר גוטפרוינד מאיר בפנס הקסם שלו רגעים הנצורים היטב בזיכרון הלאומי לצד כאלה שלכאורה נשכחו – והנה הם שבים ומפציעים מלאי חיים מבין קפלי העלילה. הוא מחלץ מן ההיסטוריה אבני זיכרון קטנות אבל גם הופך בדרכו סלעים גדולים, ואת מה שהוא מוצא מתחתם הוא צורף לסיפור יפהפה ומחכים על קיומנו בארץ הזאת.
בשבילה גיבורים עפים הוא הרביעי בספריו של אמיר גוטפרוינד. ספריו הקודמים – שואה שלנו (פרס בוכמן 2001), אחוזות החוף (פרס ספיר 2003) והעולם, קצת אחר כך – זכו לתשואות המבקרים והקהל והציבו אותו בין החשובים והמסקרנים שבסופרי ישראל הכותבים כיום.
המשך קריאה

סקירות

 • נורית
  נורית
  הספרים של אמיר גוטרפוינד מקסימים, הספר משלב עבר והווה עם הומור ודרמה, הספר אמנם ארוך אך מאד כיפי לקריאה. מאר אוהבת את הספרים שלו
 • לישי
  לישי
  אני אודה ואומר שלקח לי זמן להיכנס אל הספר כי היה צורך לקרוא מעל ל200 עמודים כדי להגיע לאקשן אבל שמגיעים אליו אין אפשרות להוריד אותו מהידיים שווה קריאה
 • דן
  דן
  חזרתי אל בשבילה גיבורים עפים לקריאה נוספת, משימה לא לקלי דעת עקב אורכו של הספר, וכנראה הסיבה קשורה לתוכנית הטלוויזיה המדוברת. בכל אופן, גם בקריאה שנייה הספר הוא אחד הטובים שקראתי, הוא עמוק, מעלה מנבכי ההיסטוריה אוסף מאורעות שאולי נשכחו אבל הם רלבנטים מאוד לחיינו עכשיו
 • גדעון
  גדעון
  שמתי לב שיש סדרה ישראלית באותו שם, עדיין לא ראיתי, ויש לי הרגשה שאיו הרבה קשר בין הספר למה שקורה בסדרה. מישהו קרא את הספר וגם ראה את הסדרה? מעניין לדעת
 • שילה
  שילה
  ספגג לא שגרתי של סופר ישראלי משובח. כתוב בצורה שנונה וריאלסטית על ההוויה הישראלית לפני 50 שנים. אחד הטובים! מומלץ.
 • לימור
  לימור
  ספר ממש טוב, אפשר לומר שהוא בין הטובים שקראתי, הספר משלב בתוכו מאורעות של אז ועכשיו, קסם של כתיבה, מומלץ
 • איילת
  איילת
  ספר המספר על ההוויה הישראלית מלפני כחמישים שנה (כנראה כשאמיר גוטפרוינד היה ילד) בהומור מקסים. הכל בשפה קולחת. מא נהניתי מהספר מלבד מאה העמודים האחרונים שלטעמי, קצת פחות התחברו לסגנון כולו.
  שורה תחתונה: מומלץ
 • Nehama
  Nehama
  הספר הישראלי האולטימטיבי. חושף בצורה הומוריסטית את התרבות הישראלית. ספר שמכבד את הנוסטלגיה, מצחיק, מותח ועם גיבור שהוא אנטיטזה לגיבור. בקיצור... הנאה ישראלית
 • אלעד
  אלעד
  ספר מעולה שמתאר את התפתחות החברה הישראלית בד בבד עם גדילתם והתבגרותם של המחבר וחבריו. ספר מעולה ששווה קריאה
 • איתי
  איתי
  ספר מעולה. אמיר גוטפרוינד שוזר את סיפור התבגרותם של חבורת נערים- כולם ביחד וכל אחד לחוד- עם סיפור התפתחותה של החברה הישראלית והתהליכים שעברו עליה בין מלחמת ששת הימים לרצח רבין. הספר מלא בנוסטלגיה וזכרונות אישיים וקולקטיביים.