הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.5 ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
0
5
2
0
בריכה כמעט אולימפית

בריכה כמעט אולימפית


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.5 ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
0
5
2
0
39 
39 
גודל (עמ'): 256
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

תקציר

בשמונה בערב נפגשים גדוד ה' במבנה של השבט של הצופים ויוצאים בטור אל עבר חוף הים. א"ש לילה ראשון שלהם, והמדריכים מלמדים אותם את הכללים. אם מישהו רוצה פיפי זה רק בליווי מדריך, כי השמועות אומרות שיש חטיפות. המרַכֵז של השבט צועק מדי פעם שמאל ימין שמאל, ובסוף אם יעברו את זה יקבלו תג עופרים ועניבה בצבע צהוב.

"יש ערבי!" צועק פתאום המרַכֵז, "ערבי!" הם מעבירים אחד לשני, "ערבי!" הם מזהירים, אבל מה עושה הערבי ולמה בדיוק הוא מסוכן, אף אחד לא אומר. דנית מתחילה לבכות. היא עברה אלינו מתל אביב ולא שמעה אף פעם על ערבים. פעם סיפרה שלסבתא שלה קוראים אַלָה, וכולם צחקו ואמרו שסבתא שלה ערבייה, והיא אמרה, "מה פתאום. היא אפילו הייתה בשואה". "אז איך קוראים לה אללה?", אמרו וזרקו בכוח כדור טניס על הקיר.

 

הסיפורים ב"בריכה כמעט אולימפית" מתרחשים בעיר סְפר צפונית שיש בה שיכונים ובתים פרטיים, מוזיאון ובריכת שחייה, מפעל נקניקים ומרכז מסחרי חדש. היא בנויה אסבסט, הנוף שלה הוא נוף ים תיכוני והתושבים שלה הם אנחנו. אבל בשפתה המכשפת של רוני ברודצקי המוּכָּר נעשה זר, והזר - מוּכָּר. בין ערוּת לחלום אנחנו נודדים בעיר השקטה, הריקה-כמעט, פוגשים את אסתי-פסטי, שמאז שאמהּ מתה לא מפסיקה לגבוה; את אדי שוקרון - יש שניים כאלה בעיר שלנו, הם תאומים; את שרונה - המדריכה היפה מהמוזיאון לתולדות עירנו; ומגלים דבר-מה חדש עליהם ועלינו. אם לרגע עוטפת אותנו שלווה, מיד מופיע מישהו עם אף עורבי ועיניים ירוקות, ובחיוך של ג'וקר מסוכן-בדחן מותח קו מחבר בין דמויות שלכאורה זרות זו לזו.

"בריכה כמעט אולימפית" הוא ספר בשל, צבעוני, נוקב ובעל קול מיוחד במינו. זהו ספר הביכורים של רוני ברודצקי.

 

רוני ברודצקי גדלה בכפר ורדים שבגליל המערבי, בוגרת בית הספר לאומניות הבמה בסמינר הקיבוצים והתוכנית הבינתחומית באומניות לתואר שני באוניברסיטת תל אביב, במאית וכותבת לתיאטרון, מלמדת בבית הספר  לאומנויות "מנור-כברי" ובסמינר הקיבוצים.

המשך קריאה
  • ISBN: 15100592
  • גודל (עמ'): 256
  • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
  • יצא לאור ב-: 08/05/2016
  • שם המחבר: רוני ברודצקי
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו