הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
2.8
ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
1
5
1
3
בעוז ובהדר, סיפורו של מנחם בגין
גלילה רון פדר

בעוז ובהדר, סיפורו של מנחם בגין

גלילה רון פדר

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
2.8
ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
1
5
1
3
39 
גודל (עמ'): 431
מו"ל: מודן הוצאה לאור
עם פרוץ מלחמת־העולם השנייה, נאלץ מנחם לברוח יחד עם אשתו הצעירה מוורשה הבוערת. נדודים, תלאות וגיוס כמעט בלתי אפשרי לצבא פולין החופשית היו מנת חלקו בטרם זכה לשוב לארץ ישראל - "כי אל מולדת שבים ולא באים", כפי שהחדיר בו אביו.
רק מעטים, ואפילו לא בנו הבכור, ידעו שמאחורי החזות האפרורית והלא־מתבלטת של הרב המזוקן ישראל ססובר או המשפטן החיוור דוקטור יונה קניגסהופר מסתתר המפקד הנערץ של האצ""ל, שהיה אחראי לכמה מהפעולות הנועזות נגד המנדט הבריטי. מעטים גם האמינו כי לאחר קום המדינה הוא יהפוך למנהיג כריזמטי שיסחף אחריו את ההמונים, יגיע למעמד ראש הממשלה ויוביל את ישראל להסכם שלום היסטורי עם מצרים.
בעוז ובהדר אינו ביוגרפיה אלא סיפור עלילתי. זהו סיפור חייו המרתק של בגין - אידיאליסט בעל חזון שהגשים בכל צעד שלו את ההדר הבית"רי, לוחם עז נפש ומנהיג פוליטי, אדם צנוע שמעולם לא התנשא או ביקש לעצמו זכויות יתר, ולא פחות מכך, זהו סיפור חייו של מנחם - איש משפחה מסור, יהודי חם - אדם.
גלילה רון־פדר-עמית פירסמה בין היתר סיפורים ביוגרפיים על חייהם של אישים בולטים בקורות עם ישראל בעת החדשה, וביניהם 'באור ובסתר - סיפורו של זאב ז'בוטינסקי', 'המורד - סיפורו של אברהם (יאיר) שטרן' ועוד. כמו כן פירסמה ספרים רבים לילדים ולנוער.
המשך קריאה

סקירות

 • לולה
  לולה
  ספר מעניין וחשוב, הביוגרפיה של מנחם בגין, מימי ילדותו בפולין, הנהגתו את האצל עודו מחליף תחפושות ומסתתר. ביוגרפיה שמשרטטת את תולדות עמנו בצמתים והכרעות משמעותיות. דרך האדם שבגדולתו העצומה מנע מלמחת אחים עקובה מדם.
 • אבישי
  אבישי
  סיפורו של אחד מהמנהיגים הדגולים שקמו לעם ישראל בתקופה הנפלאה והסוערת של המאבק על הקמת המדינה והשנים הראשונות שלה.
 • NATAN
  NATAN
  כמה ששם הספר הולם את האישיות של מנחם בגין. התאמה מושלמת.
  אומנם לא הכרתי את מנחם בגין, אבל מספיק לקרוא את הספר הזה-
  ולהתגעגע....