הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
1
גם ב - Kindle
בלש זמני
37 

בלש זמני


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
1
37 
37 
גודל (עמ'): 125
מו"ל: ידיעות ספרים
 • ISBN: 3624983
 • גודל (עמ'): 125
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 22/03/2014
 • שם המחבר: שאול בצר

תקציר

בלש זמני הוא סיפור מתח בלשי ישראלי מענג ומהנה הנקרא בנשימה עצורה ובחיוך. גיבור הספר, מיכאל קריגר, רוצה להתפרנס מכתיבה. יש לו משרד קטן בבניין ישן ליד כיכר דיזינגוף, עם שכנה עורכת דין מתמחה שקופצת לבקר מדי פעם, בת זוג שהוא אוהב וחיים לא רעים בכלל. אבל גנים קרביים שהוא ירש מאמא אלופת קראטה ודוד עם היסטוריה עשירה בצה"ל מתעוררים בו כשמתקשרים אליו מהבנק, והוא מוצא עצמו משלים הכנסה כחוקר פרטי. הוא מתבקש להתחקות אחר עקבותיו של אדם שנעלם לפני יותר משלושים שנה ונשאב לתוך תעלומה מפתיעה, שמובילה אותו למקומות רחוקים ומסוכנים ומעלה מן האוב פרשייה ביטחונית משונה.

את הספר הזה קוראים בנשימה עצורה ובחיוך. מטפסת קירות מקצועית בהיריון, מוזיקאי עם בעיות שיער שהוא גם מומחה למחשבים, מועמד לראשות הממשלה בעל סוד אפל, שחקנית קולנוע שהופכת למנהיגת ארגון סתרים, מדריך גמלים שיורה באנשים חצים זעירים - אלה הן רק חלק מהדמויות המקוריות שמרכיבות את בלש זמני - סיפור מתח בלשי ישראלי מענג ומהנה.

זהו ספרו הראשון של שאול בצר, תסריטאי יליד נהלל, שפורש לפנינו עלילה תזזיתית ומלאת הומור. החידות וההסתבכויות של הגיבור שזורות לאורך הסיפור במלאכת אמן מורכבת שמייצרת פאזל אמין ושובה לב מן המציאות הישראלית המוכרת היטב לכולנו.

שאול בצר, יליד נהלל, הוא תסריטאי ובמאי העומד מאחורי סרטים ותוכניות טלוויזיה שהפכו לקאלט כמו: "עולמו של רנו פסקאל", "טופי והגורילה", "זהירות מצלמה", סרטונים ויראלים עם רועי כפרי ועוד. בצר הוא יליד נהלל בנם של מוקי בצר מקים יחידת שלדג ונורית גפן.

"שאול בצר מתגלה כסופר מיומן מאוד בהנעת עלילה וביצירת עניין, ובעיקר בשילוב סיפור של חקירה בלשית עם הומור מעודן וייחודי, מסוג שנדמה קליל ובלתי מחוייב, אך מחזיק בחובו אמת אנושית גדולה. את כישורי כתיבת הדיאלוגים המפותחים של בצר הוא מביא מעולם הקולנוע המוכר לו היטב. בצר הוא תסריטאי מנוסה, שמוכיח ב"בלש זמני" את יכולותיו לשזור בתזמון נכון ותוך אבחנות דקות המון פתילים של עלילות קטנות משניות ודמויות שמהבהבות לרגע, כאשר לכל דמות לשון משלה, קצב דיבור משלה ומוזריויות משלה. הסיפור העשיר והאינטליגנטי מתובל בכל הטעמים והריחות שמרכיבים את המציאות הישראלית, וכולל ארסנל מקורי מאוד של דמויות (בין היתר: מטפסת קירות מקצועית בהריון שהיא גם חשמלאית, מוזיקאי עם בעיות שיער שהוא גם מומחה למחשבים, שחקנית קולנוע שהופכת למנהיגת ארגון סתרים, מדריך גמלים שיורה באנשים חצים זעירים), שהן בה בעת בלתי אפשריות וגם מוכרות מאוד לכל ישראלי בן ימינו."

- נוית בראל (עורכת הספר).

"שאול בצר יצר את מיכאל קריגר: סופר די כושל וחוקר די חובב, שמוקף חברים אקסצנטרים ומשפחה לא מתפקדת. אבל למרות כל זה - או אולי בגלל כל זה - הוא הבלש הישראלי הכי כיפי שקראתי בזמן האחרון."

- אסף גברון

המשך קריאה
 • ISBN: 3624983
 • גודל (עמ'): 125
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 22/03/2014
 • שם המחבר: שאול בצר

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • מתן
  מתן
  ספר נחמד וקליל
  אותי הוא לא ממש סחף.. קצת השתעממתי, נשארו לי 15 עמודים אחרונים ובכל זאת לא להוט לסיים אותו
  אולי הספר השני יהיה יותר טוב, ניראה לי שאנסה אותו כי סה"כ גיבור הספר היא דמות זורמת