הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.3 ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
2
5
2
1
בית קדרות

בית קדרות


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.3 ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
2
5
2
1
35 
35 
גודל (עמ'): 1020
מו"ל: כרמל

תקציר

"איזה קשר יכול להיות בין בני אדם רבים, בסיפורי החיים הרבים מספוֹר של העולם הזה, שמזה ומזה לתהום רבה קוּבצו אף על פי כן יחד למרבה הפליאה!" שואל המסַפר בספר. "בית קַדְרוּת", המוגש בזה לקורא לראשונה בעברית, נחשב בעיני רבים לפסגת יצירתו של דיקנס ולאחד מגדולי הרומנים האנגליים בכל הזמנים.
בכתב אשמה חריף ומקוֹמם, סטירי וקומי, על שיטה רצופה עוולות במשפט האנגלי, ועל הפוליטיקה האנגלית, ועל החברה בכלל, ממעונות הפאר של האריסטוקרטיה ועד משכנות העוני המחפיר, מראה דיקנס איזה קשר יכול להיות בין רחוקים.
במרקם וירטואוזי של סבכי עלילות ועלילות משנה, הוא מכנס ומפגיש בצמתים דרמתיים שלל דמויות וטיפוסים. מתוך אלה מזדקרת דמותה של אסתר סאמֶרסוֹן, שהיא גם המספרת רבים מפרקי הספר. אסתר, שהייתה חסוכת אהבה בשנות ילדותה, גדֵלה ונעשית אישיות מלבבת שדרכיהן של נפשות אחרות מוליכות אליה ומתכנסות סביבה. מוצאה של אסתר לא ידוע, והשאלה מי הם הוריה נעשית תעלומה מסקרנת שתוצאותיה מגיעות עד כדי מתח בלשי.
ביקורתו של דיקנס ב"בית קדרות" על אותה שיטת משפט, בסיפור שזמן התרחשותו בשנות השלושים והארבעים של המאה התשע עשרה, פעלה להמריץ תנועה שכבר הייתה קיימת כשיצא הספר לאור (1853-1852), ותבעה רפורמה בשיטת המשפט האנגלית, וזו אכן התחוללה בשנת 1870.
המשך קריאה
 • ISBN: 9789655403903
 • גודל (עמ'): 1020
 • מו"ל: כרמל
 • יצא לאור ב-: 01/05/2013
 • שם המחבר: צ'ארלס דיקנס
 • תורגם ע"י: אמציה פורת
 • זמין להשאלה: כן

ביקורות


"דיקנס לא בדה את 'בית קדרות' ממוחו הקודח. במשך תקופה הוא עבד כמזכיר משפטי באחת מפירמות עורכי דין באנגליה וחווה את הפער בין הבטחת הצדק שגלומה במערכת המשפט לבין העוולות היומיומיות שהיא מייצרת. ניכר מתוך הקריאה שהפער הזה הטריד את מנוחתו וגרם לו לעשות את מה שידע לעשות בצורה נפלאה – להפוך את הפער הזה למלים ולהטיח אותן חזרה בחברה האנגלית...
..."השימוש של דיקנס בסיפוריו ככלי לתיקון עולם בא לידי ביטוי ברומן הזה לא רק בהפיכת מערכת הצדק ושיטת המשפט לגיבורות הראשיות והמתועבות של הרומן. דיקנס מפנה את אורה של מנורת הכתיבה אל אנשים ומקומות שלא בלטו עד אז בספרות האנגלית: עניים, ילדי רחוב, עובדים עניים, מעמדות הביניים שעל גבול העוני. עצם העובדה שהוא כותב עליהם מעצימה אותם".
יובל אלבשן, "הארץ", 2014

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • אלונה
  אלונה
  ספר מצוין. כבר עבר די הרבה זמן מאז שקראתי את הספר. קראתי באנגלית לפני שתורגם. אני מתכוונת לקרוא אותו שוב בעברית. אז סימן שהוא עשה עליי רושם טוב, אם אני מתכוונת לקרוא שוב ספר כל כך ארוך. יש גם סדרת טלוויזיה בריטית טובה..