הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
2
בירה ומצבי רוח משתנים - מבחר הסיפור הצ'כי
אנתולוגיה

בירה ומצבי רוח משתנים - מבחר הסיפור הצ'כי

אנתולוגיה

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
2
34 
גודל (עמ'): 215
מו"ל: חרגול
הסיפורים, שנכתבו במאה וחמישים השנה האחרונות, נעים בין האישי לפוליטי, בין מלחמה לאהבה, בין הומור לאירוניה דקה, ופורשים קשת רחבה של דמויות המתמודדות, בחיוך מריר או בצחוק פרוע, עם תהפוכות החיים שהולידו השינויים הגדולים שהתחוללו בצ'כוסלובקיה בתקופה זו.
המתרגמת והעורכת רות בונדי בחרה להגיש לקורא העברי סיפורים שמעולם לא תורגמו לעברית, חלקם של סופרים מוכרים לקוראים בישראל - כמו נרודה, צ'אפק, האשק, הראבאל, קלימה, שקבורצקי ופאוול - וחלקם של סופרים מוכרים פחות.
במבחר שכינסה ניתן משקל מיוחד לסופרים יהודים כותבי צ'כית או כאלה שעסקו בחיי היהודים, וכדבריה: "ייתכן מאוד שהבחירה שלי הושפעה גם מכך שאני מעדיפה שפה ברורה וקיצור, ומהרתיעה שלי ממליצות, מסנטימנטליות, ממתיקוּת דביקה ומכובד ראש תהומי".
המשך קריאה

סקירות

  • גדעון
    גדעון
    המשך - הסיפורים במבחר זה מגוונים, חלקם מתרחשים לפני יותר ממאה שנים והדמויות והשפה בהתאם, וחלקם מודרנים יותר. בכולם שורה אותה שנינות עליזה ומפוקחת, בין השורות, ברקע, בשפתו של המספר. סיפורים מענגים ביותר
  • גדעון
    גדעון
    יש לי חיבה רבת שנים לסיפור הצ'כי, מאז שקראתי את מילה קונדרה, יוזף שקבורצקי ועוד, וכשראיתי את הספר בירה ומצבי רוח משתנים - מבחר הסיפור הצ'כי התנפלתי עליו בשמחה