הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.9
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
3
5
2
22
ביער אפל

ביער אפל


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.9
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
3
5
2
22

במקום 44 

28.6 

גודל (עמ'): 336
מו"ל: מודן הוצאה לאור

כעבור‭ ‬יומיים‭ ‬מוצאת‭ ‬את‭ ‬עצמה‭ ‬נורה‭ ‬מאושפזת‭ ‬בבית חולים‭ ‬זר, ‬כששוטרים‭ ‬עומדים‭ ‬מאחורי‭ ‬דלת‭ ‬חדרה‭ ‬וממתינים‭ ‬לאישור‭ ‬הרופאים‭ ‬כדי‭ ‬לחקור‭ ‬אותה. אין לה מושג במה היא חשודה ומי הביא אותה לשם, אבל החבלות על‭ ‬גופה‭ ‬ושברי‭ ‬התמונות‭ ‬שצפים‭ ‬בזיכרונה‭ ‬מגלים‭ ‬לה‭ ‬שהייתה‭ ‬מעורבת‭ ‬בתקרית‭ ‬שכללה‭ ‬ירי, זכוכית מנופצת ודם רב. נורה‭ ‬יוצאת‭ ‬למאבק‭ ‬להוכחת‭ ‬חפותה‭ ‬כשהיא‭ ‬אינה‭ ‬יודעת‭ ‬עם‭ ‬מי‭ ‬היא‭ ‬מתמודדת‭ ‬ועל‭ ‬מה, ומגלה‭ ‬שבקרב‭ ‬הזה‭ ‬יש‭ ‬רק‭ ‬מפסידים‭.

"ביער‭ ‬אפל‭ "‬הוא‭ ‬מותחן‭ ‬פסיכולוגי‭ ‬מתוחכם‭ ‬ומפתיע, שהפך‭ ‬עם‭ ‬פרסומו‭ ‬לרב מכר‭ ‬בינלאומי‭ ‬שנמכר‭ ‬לתרגום‭ ‬בעשרות‭ ‬מדינות, זכה‭ ‬לשבחי‭ ‬המבקרים‭ ‬ועובד‭ ‬לסרט‭ ‬קולנוע‭.‬

‭"‬קִראו‭ ‬את‭ ‬הספר‭ ‬בלילה‭ ‬אפל‭ ‬וסוער‭ ‬‮-‬‭ ‬כשכל‭ ‬האורות‭ ‬דולקים".
קירקוס‭ ‬רוויוז

‭"‬אזהרה: זהו‭ ‬ספר‭ ‬אדיר. אל‭ ‬תקראו‭ ‬אותו‭ ‬מאוחר‭ ‬בלילה‭ ‬או‭ ‬אם‭ ‬אתם‭ ‬ביער‭ ‬אפל‭ ‬מאוד... ספר‭ ‬הביכורים‭ ‬של‭ ‬הסופרת‭ ‬הבריטית‭ ‬הזאת‭ ‬הוא‭ ‬להיט‭."‬‭ ‬
ניו יורק‭ ‬טיימס‭ ‬ג‭'‬ורנל‭ ‬אוף‭ ‬בוקס

‭"‬וייר‭ ‬כותבת‭ ‬בהתלהבות‭ ‬מלאת‭ ‬אנרגיה, בונה‭ ‬היטב‭ ‬את‭ ‬המתח, ‬וגורמת‭ ‬לעמודים‭ ‬פשוט‭ ‬לעוף‭."‬‭ ‬
לייבררי‭ ‬ג‭'‬ורנל‭ ‬

המשך קריאה

סקירות

 • גליה
  גליה

  ספר שנע בין מותחן פסיכולוגי לסיפור אימה, עם דמויות שלא הצלחתי להתחבר אליהן וסוף מבאס. חבל
 • גליה
  גליה
  ספר שנע בין מותחן פסיכולוגי לסיפור אימה, עם דמויות שלא הצלחתי להתחבר אליהן וסוף מבאס.
 • MOR
  MOR
  ספר מעולה!!!!מהרגע שהתחלתי לקרוא לא יכולתי לעזוב את הספר... מסופר על הזמנה למסיבת רווקות של קלייר ובמדובר במס' מועט של אנשים שהגיעו...נורה וקלייר למדו ביחד בתיכון ומאז ניתקו את הקשר ולכן לנורה היה תמוהה מדוע היה לה כל חשוב שתגיע למסיבת הרווקות ואת התשובה לכך ניתן להבין רק בסוף של הספר...ממליצה!
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=103669
 • MOR
  MOR
  ספר מעולה!!!!מהרגע שהתחלתי לקרוא לא יכולתי לעזוב את הספר... מסופר על הזמנה למסיבת רווקות של קלייר ובמדובר במס' מועט של אנשים שהגיעו...נורה וקלייר למדו ביחד בתיכון ומאז ניתקו את הקשר ולכן לנורה היה תמוהה מדוע היה לה כל חשוב שתגיע למסיבת הרווקות ואת התשובה לכך ניתן להבין רק בסוף של הספר...ממליצה!
 • yaelhar
  yaelhar
  בספרי מתח נהוג להציג תחילה את "סביבת העבודה": הרקע, הכללים והתנאים לפיהם יפעל הסיפור מוצגים לפני הקורא – לפעמים עם האירוע הנפשע, לפעמים בלעדיו. סופרים טובים מצליחים לבנות סביבה ותנאים שהקורא לא ימצא את עצמו מנוכר לסביבת הסיפור ולא ירגיש שמזלזלים באינטליגנצייה שלו.

  סופרים טובים יצליחו לספר סיפור מקורי על רקע אמין. כך שאפשר להרכיב מין "חלון ג'והארי" בין הרקע (על הרצף בין אמין למופרך) לבין הסיפור (על הרצף בין מקורי לבנלי) ולבחון באמצעותו – ואף להעריך ולצפות - את רמת ההנאה מהספר.

  מסיבת רווקות מתארגנת בבית נידח, הנמצא בלב יער מרוחק. שתי העובדות האלה כבר הופכו את הרקע לטעון בחינה. "מסיבת רווקות" שנועדה, כביכול, לחגוג את חוסר ההתחייבות לפני המפץ הגדול, זקוקה לרעש, קהל, הרגשה קלה של חטא, אלכוהול, ריקודים ועשן, לא? במקום כל אלה מוזמנים כמה צעירות וצעיר, למסיבת פיג'מות חנונית במקום מבודד, שם הם יספרו אחד לשני סיפורים על עבר הזוג, ישירו שירי-מדורה (סתם, זה לא בסיפור) ויתחרו ביריות לצלחות חרס? נו באמת.

  יש בסיפור "נגיעות" של אימה (לא מפחידה במיוחד). יש בו תיאורי חברות הדומים למה שקורה בחטיבת הביניים. יש בו רובה שמופיע במערכה הראשונה ויורה במערכה השנייה, לב שבור, אובדן זיכרון, נעלי ריצה וכפכפים, דם ופציעות, גיבורה שהיא סופרת מתח שאינה מצליחה לפצח בזמן את התעלומה בה היא מככבת. זוגות חד-מיניים וגם אהבה סטרייטית.

  לא קשה לנחש מה התעלומה ומי הפושע. כתוב בסדר, לפעמים מעניין. הרקע יותר קרוב למופרך מאשר לאמין, והסיפור יותר קרוב לבנלי מאשר למקורי. תעשו את החשבון לבד.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=105975
 • רונדנית
  רונדנית
  ... כל מה שיכול היה להשתבש, השתבש, סודות מהעבר צפים ועולים, ההבנה כי החתן המיועד היה החבר של נורה בנעוריה משנה את כל התמונה.
  וברור יש גם רצח, מי מת? מה עולה בסופה של מסיבת הרווקות האומללה? ומה זכרה נורה בסופו של דבר.
  כל זאת ועוד בספר שמתחיל קצת ככה ככה אבל הולך ומשתפר לקראת סופו.
 • רונדנית
  רונדנית
  נורה שואו סופרת נוירוטית מתבודדת מקבלת הזמנה למסיבת רווקות עשר שנים לאחר שנטשה לפתע את הלימודים, חברות וכל מה שהכירה ולא הביטה מאז לאחור.
  מסיבת הרווקות של החברה הכי טובה שלה דאז קלייר. מארגנת המסיבה חברתה הטובה דהיום מספרת כי היא תתתרחש בבקתת זכוכית באמצע היער.
 • אליה
  אליה
  הספר ביער אפל של הסופרת רות וייר הוא ספר מותח, בין הטובים שקראתי, מומלץ ביותר
 • ברברה
  ברברה
  קיבלתי המלצה חמה על הספר בתור חובבת הז'אנר.
  לצערי לא נפלתי מהספר.
  ההתחלה משעממת וכתובה לא ממש טוב לטעמי, הסופרת משמיטה פרטים
  וכותבת כאילו אנחנו חלק מהסיפור וכבר יודעים פרטים מסביב.
  רק לקראת סוף הספר, ואני מדברת ממש על העמודים האחרונים, נכנסתי
  למוד קריאה ולהתעניין ובגלל זה נתתי לו שלושה כוכבים.
  מומלץ לחובבים קריאה קלילה יותר.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=104963
 • נועה הולצר
  נועה הולצר
  זוכרים את הימים שישבנו ליד המדורה וסיפרנו סיפורי אימה? זה מה שהזכיר לי הספר. מומלץ לקרוא, במיוחד לבד, בלילה חורפי קר וחשוך.