הז'אנרים
כל הז'אנרים
כל התגיות

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.7 ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
3
5
1
9
ביער אפל

ביער אפל


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.7 ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
3
5
1
9
44 
44 
גודל (עמ'): 336
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

10‭ ‬שנים‭ ‬חלפו‭ ‬מאז‭ ‬ניתקה‭ ‬נורה‭ ‬את‭ ‬קשריה‭ ‬עם‭ ‬חבריה‭ ‬ללימודים‭ ‬בפתאומיות‭ ‬ובלי‭ ‬לספק‭ ‬הסברים, ולכן‭ ‬היא‭ ‬כל‭ ‬כך‭ ‬מופתעת‭ ‬כשהיא‭ ‬מקבלת‭ ‬הזמנה‭ ‬למסיבת‭ ‬הרווקות‭ ‬של‭ ‬קלייר, חברתה מימי בית הספר. בלי להבין למה, נורה‭ ‬מאשרת‭ ‬את‭ ‬השתתפותה‭ ‬ולוקחת‭ ‬חלק‭ ‬בסופשבוע‭ ‬של‭ ‬שתייה‭ ‬ובילויים‭ ‬בבית‭ ‬זכוכית‭ ‬בודד‭ ‬ומנותק‭ ‬ביער‭ ‬אנגלי‭ ‬נידח. 

כעבור‭ ‬יומיים‭ ‬מוצאת‭ ‬את‭ ‬עצמה‭ ‬נורה‭ ‬מאושפזת‭ ‬בבית חולים‭ ‬זר, ‬כששוטרים‭ ‬עומדים‭ ‬מאחורי‭ ‬דלת‭ ‬חדרה‭ ‬וממתינים‭ ‬לאישור‭ ‬הרופאים‭ ‬כדי‭ ‬לחקור‭ ‬אותה. אין לה מושג במה היא חשודה ומי הביא אותה לשם, אבל החבלות על‭ ‬גופה‭ ‬ושברי‭ ‬התמונות‭ ‬שצפים‭ ‬בזיכרונה‭ ‬מגלים‭ ‬לה‭ ‬שהייתה‭ ‬מעורבת‭ ‬בתקרית‭ ‬שכללה‭ ‬ירי, זכוכית מנופצת ודם רב. נורה‭ ‬יוצאת‭ ‬למאבק‭ ‬להוכחת‭ ‬חפותה‭ ‬כשהיא‭ ‬אינה‭ ‬יודעת‭ ‬עם‭ ‬מי‭ ‬היא‭ ‬מתמודדת‭ ‬ועל‭ ‬מה, ומגלה‭ ‬שבקרב‭ ‬הזה‭ ‬יש‭ ‬רק‭ ‬מפסידים‭.

"ביער‭ ‬אפל‭ "‬הוא‭ ‬מותחן‭ ‬פסיכולוגי‭ ‬מתוחכם‭ ‬ומפתיע, שהפך‭ ‬עם‭ ‬פרסומו‭ ‬לרב מכר‭ ‬בינלאומי‭ ‬שנמכר‭ ‬לתרגום‭ ‬בעשרות‭ ‬מדינות, זכה‭ ‬לשבחי‭ ‬המבקרים‭ ‬ועובד‭ ‬לסרט‭ ‬קולנוע‭.‬

‭"‬קִראו‭ ‬את‭ ‬הספר‭ ‬בלילה‭ ‬אפל‭ ‬וסוער‭ ‬‮-‬‭ ‬כשכל‭ ‬האורות‭ ‬דולקים".
קירקוס‭ ‬רוויוז

‭"‬אזהרה: זהו‭ ‬ספר‭ ‬אדיר. אל‭ ‬תקראו‭ ‬אותו‭ ‬מאוחר‭ ‬בלילה‭ ‬או‭ ‬אם‭ ‬אתם‭ ‬ביער‭ ‬אפל‭ ‬מאוד... ספר‭ ‬הביכורים‭ ‬של‭ ‬הסופרת‭ ‬הבריטית‭ ‬הזאת‭ ‬הוא‭ ‬להיט‭."‬‭ ‬
ניו יורק‭ ‬טיימס‭ ‬ג‭'‬ורנל‭ ‬אוף‭ ‬בוקס

‭"‬וייר‭ ‬כותבת‭ ‬בהתלהבות‭ ‬מלאת‭ ‬אנרגיה, בונה‭ ‬היטב‭ ‬את‭ ‬המתח, ‬וגורמת‭ ‬לעמודים‭ ‬פשוט‭ ‬לעוף‭."‬‭ ‬
לייבררי‭ ‬ג‭'‬ורנל‭ ‬

המשך קריאה
 • ISBN: 20-53360
 • גודל (עמ'): 336
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 29/08/2017
 • שם המחבר: רות וייר
 • תורגם ע"י: דורית בריל-פולק

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • שושי
  שושי
  ספר מעניין, קצבי ומותח ולמרות שלא התחברתי לגיבורה הראשית קראתי בשקיקה. הסוף קצת מטומטם לדעתי אבל ספר מעניין מאוד
 • שושי
  שושי
  ספר מעניין, קצבי ומותח ולמרות שלא התחברתי לגיבורה הראשית קראתי בשקיקה. הסוף קצת מטומטם לדעתי אבל ספר מעניין מאוד
 • מיכל
  מיכל
  ספר מתח עשוי טוב ,כמו שאני אוהבת עם הרבה טוויסטים בעלילה .
  אוהבת שהעלילה תמיד מצליחה להפתיע מחדש ושהיא לא צפויה
  ממליצה מאוד
 • נועה
  נועה
  מלבד הדמויות האנושיות בספר יש שתי דמויות מפתח ולהן חלק מכריע בעלילה:
  היער בו נמצא הבית, המדהים כל כך ביופיו ביום, הופך ריק ומאיים כשהשמש שוקעת. אין קליטה סלולרית, ואין שכנים.
  בית זכוכית מודרני שנמצא עמוק ביער, מואר באור בהיר בתוך יער עמוק, כהה, שקט. מנקודת ראותו של כל מי שנמצא ביער, נראה שמי שבתוכו הוא שחקן על במה.
  אני אוהבת מותחנים פסיכולגים שמשלבים עבר מעניין של הגיבור/ה יחד עם ההווה, והסופרת לאט לאט חושפת את העבר הזה, ואת היחסים בין הדמויות.
  זוכרים את הימים שישבנו ליד המדורה וסיפרנו סיפורי אימה? זה מה שהזכיר לי הספר. מומלץ לקרוא, במיוחד לבד, בלילה חורפי קר וחשוך.
 • איה
  איה


  את נהנית משגרת היום שקבעת לעצמך. את גרה לבד בדירה בלונדון. את כותבת ספרי מתח, אוהבת את הקפה שלך ובעיקר קברת את עברך לפני עשר שנים. נשמע מעולה ומתוכן להתאים לצרכייך. כאלה היו חייה של נורה עד שהיא מקבלת מייל ובו מוזמנת למסיבת רווקות של קלייר, חברתה מימי בית הספר. אחרי התלבטויות, היא מאשרת את השתתפותה. האתר הנבחר הוא בית זכוכית באמצע יער עבות. אחרי יומיים היא מתעוררת בבית חולים, פצועה, חבולה ובעיקר לא זוכרת מה קרה ולמה היא שם. ואם להוסיף שמן למדורה, שוטרים שומרים עליה.

  זה מסוג הספרים שבהם לכאורה אין אירועים. הכל מתרחש במקום מוגבל ודל בהתרחשויות. היופי שבמותחנים פסיכולוגיים הוא שהקורא כמו זבוב על קיר האירועים וחיידק במוחן של הדמויות-רואה, מתרשם, מרגיש ובעיקר מנסה לנתח ולהבין. גרסת האח הגדול של הספרות.

  תיאור בית הזכוכית כבית מנוכר וקריר מתחבר באופן נפלא לחבורה המאיישת אותו. "חברים" שנורה לא מכירה. תחושות אי נוחות. רצון להבין מה לעזאזל הביא אותה להסכים להיפגש עם קלייר אחרי נתק של 10 שנים, ועוד יותר, מדוע קלייר הזמינה אותה. הדמויות בספר מעניינות ומסתוריות. כל אחת מהן הוסיפה ולא מעט לעיבוי העלילה והזנקת רף המתח והציפייה. כססתי ציפורניים באופן מטאפורי במהלך הקריאה.

  הסיפור כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטה של נורה. הפרקים הראשונים נעים בין רגע קבלת מייל ההזמנה והבילוי בבית הזכוכית לבין הימצאותה בבית החולים. מדוע קלייר הזמינה את נורה למסיבה? חלקי איזה פאזל ניסו רסיסי התמונות שצפו במוחה של נורה להרכיב לאחר שהתעוררה בבית החולים?

  אציין שהמותחן כתוב בצורה קולחת, מרתקת ומסקרנת מאוד. התחברתי מאוד למסרים שהסופרת העבירה באמצעות ספרה זה. זה סיפור על אהבת נעורים, על השלמה עם העבר, על התמודדות עם משקעים במקום לברוח ומעל לכל: להתעמת ולאמת לפני שנוקטים בעמדה ו/או מקבלים החלטה, שכן ההשלכות עלולות להיות הרות גורל. יחד עם זאת, ידעתי מי האשם באירועים ודי חשדתי במניע ורק נותר לי לגלות בדיוק ממה זה נבע. עצם זה שידעתי לא הרס לי ולו במעט את חווית הקריאה ומכאן הדירוג שלי 4/5.

  נהניתי מאוד וממליצה למי שאוהב מותחנים בכלל ופסיכולוגיים בפרט. כמו כן ספר זה יכול להתאים למי שמחפש להתנסות בז'אנרים שונים מאלה שהוא רגיל לקרוא. הספר עובד לסרט למי שמעוניין לראות. אישית מתכוונת לצפות בו בתקווה שיעצים את חווית הקריאה.
 • yaelhar
  yaelhar
  יש בסיפור "נגיעות" של אימה (לא מפחידה במיוחד). יש בו תיאורי חברות הדומים למה שקורה בחטיבת הביניים. יש בו רובה שמופיע במערכה הראשונה ויורה במערכה השנייה, לב שבור, אובדן זיכרון, נעלי ריצה וכפכפים, דם ופציעות, גיבורה שהיא סופרת מתח שאינה מצליחה לפצח בזמן את התעלומה בה היא מככבת. זוגות חד-מיניים וגם אהבה סטרייטית.

  לא קשה לנחש מה התעלומה ומי הפושע. כתוב בסדר, לפעמים מעניין. הרקע יותר קרוב למופרך מאשר לאמין, והסיפור יותר קרוב לבנלי מאשר למקורי. תעשו את החשבון לבד.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=105975
 • טל
  טל
  חשוב לומר...
  הספר די דק
  אבל עף במהירות האור
  כתוב היטב ,
  מותח ברגעים רבים
  שאפו לסופרת
  יהיה מעניין לקרוא עוד יצירות של הגברת הזו.
 • לימור
  לימור
  וואו איזה ספר, בין הטובים שקראתי, כתוב בצורה ממש ממש טובה המתח נבנה בהדרגה, מסוג הספרים שנשארים גם אחרי שסיימת לקרוא.
 • לונה
  לונה
  איך אף אחד לא הגיב עדיין? ספר מעולה. לא סתם מעל 2000 קוראים הצביעו לספר באמזון....