הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
בין מדרש לפסיכולוגיה

בין מדרש לפסיכולוגיה


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
46 
גודל (עמ'): 206
מו"ל: ידיעות ספרים

בין מדרש לפסיכולוגיה הוא ספר ייחודי המהלך בין שני העולמות הללו − המדרשי והפסיכולוגי. הוא מבקש להדגים את המגמה הפסיכולוגית של ספרות המדרש והאגדה באמצעות מספר מדרשים, שרובם לקוחים מתוך מדרש “בראשית רבה״. הספר נפתח במדרש המתאר בצבעים עזים את המחלוקת שהתחוללה בעולמם של המלאכים סביב בריאת האדם, מחלוקת החושפת גישות שונות בנוגע למהותו של האדם. מדרשים אחרים עוסקים בחיי המשפחה ובדמויות מרכזיות בספר בראשית, ומדרש אחד אף מזכיר מודל התפתחותי מוכר בפסיכולוגיה בת ימינו.

מקריאת המדרשים יתברר כי ספרות המדרש עוסקת במגוון מצבים אנושיים המוכרים לנו היטב ממציאות חיינו, ודומה שגם הקורא בן זמננו יוכל למצוא בהם משמעות.

ד”ר שאול סולברג, יליד הולנד, למד פסיכולוגיה באוניברסיטה של אמסטרדם ועבד כפסיכולוג קליניֿ־חינוכי במסגרות שונות, בהן השירות הפסיכולוגי של עליית הנוער, התחנה להדרכת הילד והמשפחה בסמינר הקיבוצים אורנים והמכינה של מדרשיית נועם בכפר סבא. הוא לימד באוניברסיטת חיפה ושימש מרצה בכיר במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר־אילן, שבה גם כיהן כמרכז המגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד. כמו כן לימד במכללת ירושלים בבית וגן ובמכללת יעקב הרצוג שליד ישיבת הר עציון. בין ספריו: פסיכולוגיה להורים (1999) ופסיכולוגיה של הילד והמתבגר: מבוא לפסיכולוגיה ההתפתחותית (2007).

המשך קריאה