הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
0
5
2
5
גם ב - Kindle
אשת הפיראט היהודי

אשת הפיראט היהודי


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
0
5
2
5

במקום 42 

29.4 

גודל (עמ'): 496
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

את סיפור אהבתם רב־התהפוכות מדריכה האגדה על זהבו האבוד של כריסטובל קולון, הוא כריסטופר קולומבוס, היהודי המומר שהחביא את אוצרותיו כדי לשוב אליהם יום אחד ולהקים מולדת לבני עמו הנרדפים.


כמו ברב־המכר הגדול שלו, מעשה בטבעת, גם באשת הפיראט היהודי חושף אילן שיינפלד פינה סמויה מן העין של הגורל היהודי וחושף את הסיפור שחבוי מאחוריה, ממתין להתגלות סיפורם של שודדי הים היהודים, שעל קברותיהם באיים הקאריביים מופיעה מורשתם הכפולה באותיות עבריות ומעליהן עצמות מוצלבות.


אשת הפיראט היהודי הוא הרפתקה רווית תשוקה, אלימות ויופי עז ומכשף, האוחזת בקורא מבלי שיוכל להניחה מידיו — ומשלחת אותו על פני מרחבי ימים.


זהו הרומן החמישי של אילן שיינפלד, סופר ומשורר עטור שבחים ופרסים.

המשך קריאה

סקירות

 • איתי
  איתי
  אילן שיינפלד כותב יפה בעברית של פעם ומספק מבט היסטורי מעניין לחיי היהודים במרוקו ובאירופה. אבל העלילה עצמה מייגעת וחוזרת על עצמה שוב ושוב בלי התקדמות של ממש.
 • לורי
  לורי
  שיינפלד בצע עבודת תחקיר יסודית, הרקע ההיסטורי ניכר בספרו היטב. שיינפלד אומנם כותב יפה, בשפה יפה, שיש לה צלילים עתיקים, אך העלילה וגיבוריה לא ממש משכנעים, הם מרגשים יותר שטעטל - עיירה יהודית, ופחות ספינות פיראטים המשיטות באוקייאנוסים.
 • עידן
  עידן
  הסיפור של הפיראטים היהודיים הוא לא סיפור מוכר בארץ (ונראה לי שבכלל) ומהבחינה הזאת, הספר עושה שירות טוב לסיפור זה.
  מהצד השני, אין ממש "בשר" לעלילה, הספר לא ממש מתקדם יותר מידי וכל הסיפור על הזהב של קולומבוס מגיע רק ב-100 עמודים האחרונים בערך (מתוך ~500 עמודים).
 • אוהד
  אוהד
  ספר טוב בכללותו, מיטיב לתאר את חיי היהודים הספרדים בתקופת האינקויזיציה וגילוי אמריקה , עלילה קצבית אף שהיא קצת חוזרת על עצמה , נותן חוזק לדמויות הנשיות מול הדמויות הגבריות , לסיכום , מעניין ואיכותי
 • גדעון
  גדעון
  אני לא חובב גדול של סגנון הכתיבה היהודי, זה שמזכיר את העיירות היהודיות ואת הטכסים האופייניים, אולי זו תגובה אלרגית לשיעורי ספרות בבית ספר שעוד לא נגמלתי ממנה, ולכן לא היה לי קל עם ההתחלה של הספר הזה אבל העלילות בהמשך שיפרו את המצב