הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
2
אשתו של מנהל הפנימייה

אשתו של מנהל הפנימייה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
2

במקום 42.00 

37.80 

במקום 42.00 

37.80 

תקציר

כמו אביו לפניו, ארתור וינתרופּ הוא מנהל בית הספר היוקרתי לנקסטר בוורמונט. זה המקום שהוא מרגיש שנתן לו את חייו, אך זה גם המקום הממיט עליו את חורבנו כשאירועים הרי-גורל מסתחררים אל מעֵבר לשליטתו. אחרי שנמצא משוטט עירום בסנטרל פארק הוא מתחיל לספּר את סיפורו לחוקרי המשטרה, אך זיכרונותיו מתנגשים אלה באלה, וטבעם האמִתי של הדברים, סיפור על אהבה, נישואים, משפחה, וטרגדיה שארתור לא ידע להתמודד אִתהּ, מתחיל לקבל תואר וצורה.

 

הרומן מלא האווירה והמואר, המשחזר בצורה חיה ואותנטית את הווי החיים בפנימייה בניו אינגלנד, הוא בחלקו סיפור מסתורין ובחלקו סיפור אהבה, שחוקר את הקשרים בין מקום למשפחה.

"אשתו של מנהל הפנימייה" כתוב יפה להפליא וקריא באופן סוחף וקולח, אלגיה נוגעת ללב לכוחה של האהבה כתרופת-נגד לצער וליגון. תומס כריסטופר גרין כתב עד כה שלושה ספרים. ספריו תורגמו לאחת עשרה שפות, והוא זכה בפרסים ובאותות הוקרה רבים.

בשנת 2007 ייסד את מכללת ורמונט לאמנויות, מכללת אמנות ברמה גבוהה ביותר, ובכך היה לנשיא המכללה הצעיר ביותר בארצות הברית באותו זמן. הוא חי עם משפחתו במונפלייה, ורמונט.

 

"הספר הזה שייך למסורת ספרותית מפוארת... עלילתו של גרין נעה במקצב המהודק והבלתי נלאה של מיטב הרומנים הבלשיים... נוגע עמוק וסוחף לגמרי". ווֹשינגטון פוסט

"גרין יצר רומן מבריק ונוגע ללב המתאר את תהליך התפרקותו של אדם מכובד, גאה ומצליח לשעבר. הוא גם הגה את אחד הדוברים הבלתי מהימנים אך משורטטים בּצורה המשכנעת ביותר שקוראים עשויים לפגוש, דמות המזכירה את יצירותיו של אדגר אלן פו... מדובר ברומן פסיכולוגי כובש ומרתק על אובדן ועל השגיאות והפּשרות הנוראות שאדם יכול לעשות באהבה ובנישואים. ספר חובה לשוחרי הסיפורת". לייבררי ג'ורנל

המשך קריאה
 • ISBN: 277-1611
 • גודל (עמ'): 224
 • מו"ל: ספר לכל
 • יצא לאור ב-: 09/09/2015
 • שם המחבר: תומס כריסטופר גרין
 • תורגם ע"י: בן ציון הרמן

סקירות הגולשים

 • גדעון
  גדעון
  כבר כשקראתי את הפרק הראשון הבנתי שהקול הדובר, המספר, עומד לקחת אותי למסע מעניין וביד בוטחת. הכתיבה טובה, העלילה מסקרנת מאוד ועד הסוף נשמרת הרמה הגבוהה של הספר הזה
 • מיקי
  מיקי
  ספר לא מוכר, אבל הכתוב על הכריכה סיקרן אותי ואני שמח שנתתי לו צ'אנס. סיפור מעניין, על חיי פנימייה פרטית בארצות הברית, עלילה מעניינת למדי שהשאירה אותי מרותק ומתעניין.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו