הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
1
2
ארץ האש
סילביה איפרגירה

ארץ האש

סילביה איפרגירה

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
1
2

במקום 35.00 

29.00 

במקום 35.00 

29.00 

סדרה:‎ אלדורדו

תקציר

"אנחנו מפליגים לארץ האש, בחור. לפטגוניה. דרומה, לגיהינום, לסוף העולם. והנה האונייה שלך, ה'ביגל'. מאתיים ארבעים טונות, שמונה מטרים רוחב, שלושים ושלושה אורך ושבעים וארבעה אנשי צוות. מה דעתך?"
ארץ האש הוא קודם כל רומן בממדים אפיים. הספר עוקב אחר מסעותיה של משלחת אנגלית לארץ האש – האזור הדרומי ביותר ביבשת אמריקה - על מנת לכבוש ו"לאלף" את ילידי המקום. במתח בין ציביליזצייה למסורת, בין קדמה לפרימיטיביות, שתי החברות – האנגלית והאבוריג'ינית - מתחרות זו בזו על המרחב ועל צדקת הדרך.
מי הוא כאן המפותח? מי הוא המתורבת? התשובה תלויה בהחלטת הקורא.
ארץ האש מספר, בעצם, את סיפורו האמיתי של ג'מי באטון, נער ילידי תושב הפטגוניה, שמובא בשנת 1830 למלוכה האנגלית לצורך חינוכו היסודי מחדש, על פי כללי החברה הפרוטסטנטית. חזרתו של באטון אל הנחלה שלו, פותחת במאבק ערכי וחזיתי מול הכוחות הכובשים, ובפרט מול הפטרנליזם האנגלי שניסה לשנות את צורת חייהם ואת השקפת עולמם של הילידים. התוצאה היא ספר המחדש את רומן ההרפתקאות של פעם, בכך שמציב אותנו מול צורות כתיבה שונות בטקסט אחד, ובכך שהוא בנוי סביב קולות רבים, שאינם נושאים אמת אחת, אלא ששואלות שאלות מוסריות המטופלות בפיקחות, וששיאם במשפטי ראווה היסטוריים ובלתי נשכחים המתקיימים באיי מלווינס בחלוף העמודים המרגשים של הספר.
"עבור מי שכותב אותו, סיפור הוא כמו מראָה..."
סילביה איפרגירה היא סופרת מנוסה ומרכזית בנוף הספרותי הארגנטיני. כתיבתה הפואטית והמיוחדת בספר זה זיכתה אותה בפרסים ובביקורות נלהבות, ויצירותיה תורגמו לשפות רבות.
המשך קריאה
 • ISBN: 6-221-540-965-978
 • גודל (עמ'): 244
 • מו"ל: כרמל
 • יצא לאור ב-: 01/05/2011
 • שם המחבר: סילביה איפרגירה
 • תורגם ע"י: שוש נבון

סקירות הגולשים

 • לימור
  לימור
  ספר מעולה נהנתי מאוד לקרוא, התחברתי אליו מתחילתו ועד סופו. כתיבה מעולה ועלילה טובה מאוד מומלץ.
 • נופר
  נופר
  מבחינתי לקרוא את הספר הייתה חוויה מכוננת .
  נשאבתי לסיפור כאל מסע הרפתקאות מופלא ,עם עלילה שהפתיעה מחדש בכל דף ,ואם תובנות כקוראת שבחנה את עצמה במשך כל קריאת הספר: מי הוא מי האנושי, המתורבת,ובעל המוסר .

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו