הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
ארכיפלג הכלב

ארכיפלג הכלב


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
42 
42 
מו"ל: תמיר-סנדיק

תקציר

גופותיהם של שלושה גברים שחורים, שנסחפו לחופיו של אי קטן ושלו אי-שם בים התיכון, מאיימות להרוס עסקה כלכלית שאמורה להביא רווחה לתושביו. האם יצליח ראש האי למנוע את חשיפת העניין? ומיהו אותו מפקח מסתורי שמגיע ושואל שאלות שעלולות לערער את תוכניות התושבים?
כפי שעשה בספריו הנפשות האפורות והדו"ח של ברודק, גם בספרו החדש, ארכיפלג הכלב, מביא פיליפ קלודל אגדה מודרנית, תעלומה קצבית ועוצרת נשימה על קהילה שחייה הנינוחים נגדעים באחת בעקבות אירוע יוצא דופן. בכתיבה חדה ומדויקת של רב-אמן, מציב קלודל בפני גיבוריו הכרעות שיחשפו את אופיים האמיתי, את צרות אופקיהם ואת אנוכיותם. כמו תמיד, קלודל אינו מגדיר את המקום ואת הזמן, כי הסיפור שהוא מספר אינו משל ואינו מציאות, אלא משהו שהוא בתווך, בין לבין. עלילה שמתרחשת במקום בדיוני ורחוק, ובכל זאת קרובה מתמיד למציאות חיינו.

 • ISBN: 3626133
 • מו"ל: תמיר-סנדיק
 • יצא לאור ב-: 01/05/2019
 • שם המחבר: פיליפ קלודל
 • תורגם ע"י: שי סנדיק
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • איריס
  איריס
  שלוש גופות של אנשים שחורים, שאין להם שם, ולא ידוע כלל מאין הגיעו, נסחפו אל חופו של הכפר הנמצא על האי היחידי המיושב בארכיפלג הכלב. אי ".. לא גדול ולא יפה. כלל לא מרוחק מהארץ שעליה הוא נסמך – אלא שהיא שכחה אותו...
  כשמתבוננים בארכיפלג הזה במפות, אי אפשר לזהות את הכלב במבט ראשון..
  ...הוא נותר לו, כמו פינת עולם שהושלכה אל תוך התכלת. ..." (*)
  האי הזה הוכר כאי מורשת, קהילתו קטנה וסגורה יחסית. פרנסת תושביו על החקלאות – יינות האי ייחודיים ומפורסמים בטיבם, ומדיג. ויש לו לאי מסורות משלו וחגיגות משלו. כולם בו מכירים את כולם על כל חולשות האנוש שבהם. כולם נמצאים שם מאז היוולדם, רובם נשארים עד יום מותם.
  שלושת הגופות שנסחפו אל האי כמו פתחו תיבת פנדורה; הר הגעש נשמע יותר ויותר, האוויר נעכר, ריח רע עמד באוויר. הכל הפך דומם וכבד. אם בתחילה נראה היה שניתן יהיה לעבור לסדר היום, משום שרק מעט אנשים היו בסוד התקרית – שלוש גופות שנסחפו לחוף, הרי שקיומן של הגופות הללו, גם אם נעלם מידיעתם של רוב תושבי האי, הפך זרז לפעפוע של רוע, רוע שככל הנראה היה חבוי תחת מעטה של תרבות וחברה, רוע בסיסי, קמאי, ראשוני, רוע שאחריו אין תקומה.