הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
גם ב - Kindle
ארי בין העולמות

ארי בין העולמות


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
44 
גודל (עמ'): 480
מו"ל: ידיעות ספרים


ארי בין העולמות הוא תיאור של פיסות חיים, שברי מעשים וליקוטי אמרות, שנתגבשו לכלל מסכת מפוארת של עשייה ויצירה. כל קטע עומד לעצמו, כאבן קטנטנה שאפשר שתיראה בעיני המתבונן כאנקדוטה שולית. אך בהצטרף כל אבני הבניין לפסיפס גדול, עולה מתוכן ובהן תמונה מרתקת של איש קטן בקומתו אך גדול במעשיו, שהותיר חותם ממשי על אלפי תלמידיו ותלמידי תלמידיו, לא רק לשעה אלא לדורות.

פרופ' אביעד הכהן זכה להימנות עם אלפי תלמידיו של ר' אריה בינה בישיבת "נתיב מאיר" בירושלים. משם המשיך ל"ישיבת הכותל" – גם היא מייסודו של ר' אריה בינה – ולישיבת "הר עציון". הוא מכהן כיום כנשיא המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" וכדקן בית הספר למשפטים; עמית מחקר בכיר במכון ון ליר בירושלים ומחברם ועורכם של מאות מאמרים וספרים רבים, בהם "דמעת העשוקות – לפתרון סוגיית עגונות ומסורבות גט" (תשס"ד); "פרשיות ומשפטים" (ידיעות ספרים, תשע"א); "פרש בודד בערבות החוק והמשפט" (תשע"ה) ועוד.

"הרב אריה בינה היה בנאי של תורה ומוסר והקים אימפריה של תורה בארץ ישראל" (הרב חיים סבתו)

"ר' אריה הדגיש תמיד שהיסוד לכל הבניין הרוחני והתורני חייב להיות מושתת על ישרות, מידות מתוקנות, השתלמות מתמדת בין אדם לחברו והכרת הטוב" (הרב שמואל טל)

"ר' אריה – האיש שמעשיו השפיעו והתוו לנו דרך לא פחות ממילותיו. תלמיד חכם ומחנך גדול במובן העמוק ביותר בעולם הרוח, חלוץ ופורץ דרך בעולם המעשה" (אלוף במיל. ח"כ אלעזר שטרן)

המשך קריאה