הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
2
3
1
4
0
5
5
2
אקסלרנדו

אקסלרנדו


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
2
3
1
4
0
5
5
2
33 
33 
גודל (עמ'): 460
מו"ל: יניב הוצאה לאור

תקציר

הייחודיות.

זהו עידן הבתר-אנושיים. תבונות מלאכותיות התעלו מעבר גבולות התבונה האנושית. יצורים ביו-טכנולוגיים כמעט והביאו את האדם לכדי הכחדה. ננו-טכנולוגיה מולקולרית משתוללת, משתכפלת ומתכנתת את עצמה כרצונה. המגע עם חיים חייזריים מתקרב מדי יום ביומו.

בעולם מואץ זה מתאמצים לשרוד ולשגשג שלושה דורות של חמולת מאקקס: מנפרד, יזם העוסק בטכנולוגיה להעצמת תבונה, שמוחו מחולק בין סביבתו הפיזית והאינטרנט; אמבר, הנמלטת מאמה השתלטנית, מבקשת את מזלה במערכת החיצונית כאסטרונאוטית משועבדת; וסִרחאן, בנה של אמבר, המגלה שגורלו קשור בגורל האנושות.

כי משהו מפרק בשיטתיות את תשעת כוכבי הלכת של מערכת השמש. משהו הנמצא מעבר ליכולת ההבנה האנושית. משהו שאין לו עוד צורך בחיים ביולוגיים...


הספר זכה בפרס לוקוס כספר המדע הבדיוני הטוב ביותר לשנת 2006. צ'רלס סטרוס הוא סופר במשרה מלאה שנולד בעיר לידס שבאנגליה ב-1964. הוא למד בלונדון וברדפורד, קיבל תארים ברוקחות ובמדעי המחשב ועבד במגוון עבודות, בין השאר כרוקח, כותב טכני, מהנדס תוכנה ועיתונאי עצמאי.


"בייחודיות הטכנולוגית טבוע חוסר היכולת לדעת. רוב הסופרים מעדיפים להישמר ולהשאיר אותה מאחורי הקלעים או להמציא סיבות לכך שהיא לא תתרחש. לא כך צ'רלס סטרוס. 'אקסלרנדו', כשמו כן הוא, הוא המבט הממושך והישיר ביותר באופטימיות הקיצונית שראיתי מעודי".

ורנור וינג'י, מחבר "אש על פני תהום"


"המקום שצ'רלס סטרוס הולך אליו היום, הוא המקום ששאר המדע הבדיוני יגיע אליו בעקבותיו מחר".

גרדנר דוזיה, עורך, Asimov's Science Fiction Magazine

המשך קריאה
 • ISBN: 1088-1
 • גודל (עמ'): 460
 • מו"ל: יניב הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 05/09/2011
 • שם המחבר: צ'רלס סטרוס
 • תורגם ע"י: אהוד מימון

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • הדר
  הדר
  הרבה רעיונות, ביצוע קצת פחות מוצלח. ספר מהסוג שקשה לשמור בראש אחרי סיום הקריאה כי יש יותר מדי פרטים, אבל הוא מעניין לקריאה. לסטרוס יש ספרים טובים יותר, למשל נסיכי הסחר, ואני ממליצה על סדרת המכבסה שלו בחום.
 • אוריאל
  אוריאל
  התיאור על גבי הכריכה נשמע מבטיח ביותר. לצערי עם זאת הספר בינוני לטעמי. לא התחברתי. הרבה מלל ורעיונות, פחות מדי סיפור.