הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
0
3
אנשים נורמלים

במקום 44 

30.8 

אנשים נורמלים


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
0
3

במקום 44 

30.8 

במקום 44 

30.8 

גודל (עמ'): 231
מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • ISBN: 2001535995
 • גודל (עמ'): 231
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/09/2019
 • שם המחבר: סאלי רוני
 • תורגם ע"י: קטיה בנוביץ'
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

בתיכון שבו הם לומדים, קונל ומריאן מעמידים פנים שהם כלל לא מכירים. הוא שחקן כדורגל נאה ופופולרי והיא מבודדת מחברים, גאה וחכמה. כשקונל נאלץ להמתין בביתה של מריאן לאימא שלו, העובדת שם כעוזרת
בית, מתחיל להירקם בין שני התיכוניסטים קשר, שמחד קשה להתכחש לו, ומאידך שניהם נחושים להסתירו.

כעבור שנה, כשהם עוברים ללמוד בדבלין, בקולג' היוקרתי טריניטי, מריאן דווקא מצליחה למצוא את מקומה, ואילו קונל מדשדש, ביישן וחסר ביטחון, בשוליים החברתיים של הקמפוס. שוב ושוב הם נמשכים ונרתעים זה מזה,
עד שדבר–מה מעמת את שניהם ותובע מקונל לברר עם עצמו עד כמה הוא מוכן להרחיק לכת על מנת להציל את מריאן.

הסופרת האירית סאלי רוני, שהוכתרה כקול הספרותי הגדול הראשון של
דור המילניום, כתבה רומן מחשמל על מורכבותן של מערכות יחסים, על הפער בין הדימויים שאנו מציגים לעולם לבין רגשותינו האמיתיים ועל המחיר הכבד שפער זה גובה מאתנו. היא מציפה שאלות נוקבות הנוגעות למעמד חברתי וכלכלי בימינו, ותוהה על כוחה האוניברסלי של האהבה הראשונה.

אנשים נורמלים היה מועמד לפרס בוקר לשנת 2018, זכה בפרס ספר השנה של "ווטרסטונס" ו"קוסטה" ותורגם לעשרות שפות. מאז ראה אור הוא מככב ברציפות ברשימות רבי–המכר באנגליה, בארצות–הברית ובאירופה.

"סאלי רוני היא הסלינג'ר של דור הסנאפצ'ט." גארדיאן

"ספר מרענן ומבריק... אנשים נורמלים הוא קלאסיקה עתידית." אובזרוור

 • ISBN: 2001535995
 • גודל (עמ'): 231
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/09/2019
 • שם המחבר: סאלי רוני
 • תורגם ע"י: קטיה בנוביץ'
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • איריס
  איריס
  קונל ומריאן גיבורי הספר הזה הם שני אנשים צעירים (צעירים מאד; לראשונה אנו פוגשים בהם בשנתם האחרונה בבית הספר התיכון); שני אנשים צעירים שאינם חריגים בתוך הסך הכל שסביבם, אלא שבעיני עצמם הם נראים, הוא לעצמו והיא לעצמה, כמי שאינם נורמלים.

  "אני לא יודעת מה הבעיה איתי, אומרת מריאן. אני לא יודעת למה אני לא יכולה להיות כמו אנשים נורמלים." (עמ' 159)

  לקורא/ת יש פרספקטיבה רחבה יותר, ובדרך כלל נסיון חיים רב יותר, ושני צעירים שכאלה, יראו לנו נורמלים לחלוטין, כל אחד עם הייחוד שלו, אבל לא לעצמם.

  קונל הוא הכוכב של קבוצת הכדורגל, נאה וחסון, חכם למדי, ועל כן, הביישנות שלו, המופנמות שלו, המוצא ה"מפוקפק" (בעיני הבורגנות השבעה, קונל הוא בן לאם חד-הורית ואב לא ידוע), אינם עומדים לו לרועץ בתקופת בית הספר. מריאן, שאביה מת ואמה ואחיה לא מכבדים אותה, כך נראה, ובבית הספר היא נחשבת עוף מוזר משום שהיא חכמה יותר מכולם, ובאמת מתעניינת בכל מיני נושאים המעניינים בדרך כלל אנשים מבוגרים, מקובלת קצת פחות ממנו.

  היא בזה במידה מסוימת לבית הספר, ורואה בו מוסד קצת מיותר.

  "נראה שבני כיתתה של מריאן אוהבים את בית הספר וחושבים שאין בו שום דבר חריג. זה טבעי בעיניהם ללבוש את אותם בגדים כל יום, לציית לכל מיני חוקים שרירותיים, להתנהל תחת מבטים בוחנים ומשגיחים, זה נראה להם נורמלי. הם לא חושבים שבית הספר הוא סביבה דכאנית. …" (עמ' 17)

  שניהם נפגשים לא מעט משום שאמו של קונל עובדת כמנקה בבית אמה של מריאן, ומשום ששניהם מרגישים קצת חריגים, כל אחד מסיבותיו/סיבותיה, הם מתקרבים זה לזו, נדמה להם שהם לגמרי מבינים זו את זה, אבל הם מסתירים את הקשר הזה, כאילו מתביישים בו.

  למרות קרבתם והבנתם זה את זו, יש ביניהם גם איזושהי חוסר הבנה בסיסית, חוסר תקשורת, הפחד הזה לומר את שהם באמת חשים, ומשום כך הם מצליחים לפגוע האחד בשניה לא מעט.

  שניהם מתקבלים, בהמשך, לאוניברסיטת טריניטי, כל אחד בתחומו (הוא בספרות, היא במדע המדינה) ודרכיהם קצת נפרדות, וכשהם שבים ונפגשים, היא מוקפת באנשים והוא פחות. ושוב עליהם לגשר על פערים.

  חוסר התקשורת וחוסר ההבנה ממשיכים ללוות את הקשרים ביניהם, יחד עם הפגיעות העמוקה של מריאן

  "… היא לא האמינה שהיא ראויה לאהבה. …" (עמ' 44)

  "אולי אני רוצה שיתייחסו אלי לא יפה, היא אומרת. לא יודעת. לפעמים נדמה לי שמגיעים לי דברים רעים כי אני רעה." (עמ' 120)

  והחשש של קונל כי לעולם לא יוכל למלא את החללים הפעורים בה

  ".. ליבו כאב על מריאן, על כך שדבר בחייה לא נראה בריא באמת, ועל כך שהוא נאלץ להפנות לה עורף…." (עמ' 150)

  לביקורת המלאה: https://irisganor.com/?p=4702#more-4702
 • סתיו
  סתיו
  מתסכל, מעניין , הדמויות מורכבות מעניינות ומאוד אנושיות, ושוב - מתסכלות, אתה רוצה לנזוף בהן ושהן יתנהגו נורמלי והן שוב ושוב... ועדיין אתה לא יכול שלא לאהוב אותן.
 • סתיו
  סתיו
  מתסכל, מעניין , הדמויות מורכבות מעניינות ומאוד אנושיות, ושוב - מתסכלות, אתה רוצה לנזוף בהן ושהן יתנהגו נורמלי והן שוב ושוב... ועדיין אתה לא יכול שלא לאהוב אותן.