הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
אני, פרויקט מיתוג: אידיבידואליות ומשמעות בעידן הגלובלי
קרלו שטרנגר

במקום 37 

22.9 

אני, פרויקט מיתוג: אידיבידואליות ומשמעות בעידן הגלובלי

קרלו שטרנגר

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0

במקום 37 

22.9 

במקום 37 

22.9 

גודל (עמ'): 320
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 15100438
 • גודל (עמ'): 320
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/02/2010
 • שם המחבר: קרלו שטרנגר
 • תורגם ע"י: יוליה אלעד-שטרנגר

תקציר

אני, פרויקט מיתוג בוחן לעומק את אי־הנחת הקיומית המתמדת שמקננת בכל מי שחייו קשורים קשר בל-ינותק לרשת הגלובלית.
קרלו שטרנגר מנתח את האובססיה לסולמות הדירוג, שהפכו מדד לערכו של כל דבר בעולם: חברות, מוצרים, מותגים ובסופו של דבר גם בני אדם. הפיכתם של האני למצרך ושל החיים לפרויקט מיתוג של העצמי, הותירו את תרבותנו עם שני מודלים מרכזיים ל"חיים הטובים": הצלחה פיננסית וידוענות, שניהם בני-כימות ויחסיים מעצם טבעם. כתוצאה מכך, הערך העצמי ותחושת המשמעות הפכו לנזילים יותר מאי-פעם.
שטרנגר מדגים כיצד תרבות העזרה העצמית ורוחניות-הפופ אינה מציעה אלא נחמה מדומה להומו גלובליס. הוא קורא לנו לשוב לבחינה ביקורתית ומעמיקה של שאלות קיומיות בסיסיות ולתפיסה אקזיסטנציאלית של האינדיבידואליות החורגת מעבר לעצמי הממותג.
בספר "אני, פרויקט מיתוג" עושה שטרנגר שימוש בפרדיגמה שהתפתחה בעשור האחרון, הפסיכולוגיה האקזיסטנציאלית הניסויית, וגם בניסיונו רב-השנים כפסיכואנליטיקאי אקזיסטנציאלי. הוא נמנע מעצות אינסטנט בנוסח ספרי העזרה עצמית, ובמקומן מציע לנו לשקול מחדש את המיתוסים של תרבות ה-just do it, וליצור לעצמנו זהות המושתתת על יסודות אינטלקטואליים וקיומיים יציבים יותר.
"זהו ספר שאפתני במיוחד המבקש לבחון את משמעות החיים בעלי הערך בעידן המודרני. למזלם של הקוראים, הסופר ניחן בבקיאות, בתבונה, בבהירות וביכולת לדלות הן מהפרקטיקה הקלינית והן ממסקנותיהם של הוגים חשובים רבים כדי להציע להם מתנה יקרת ערך זו". - ארווין יאלום, פרופסור אמריטוס לפסיכיאטריה באוניברסיטת סטנפורד, מחבר "מתנת התרפיה", "תליין האהבה", "כשניטשה בכה" ועוד.
"באני, פרויקט מיתוג מציע קרלו שטרנגר תיאור מרתק של האמונה האי-רציונלית ש'הכל אפשרי' ושעל החיים להיות מפגן ראווה - גורם שתרם במידה רבה למשבר הכלכלי האחרון. הניתוח שלו משכנע: לא משנה כמה מרהיבים הישגיהם של אנשים, רבים מהם חיים בפחד מתמיד שמא חייהם חסרי ערך. קריאתו לבחינה מעמיקה ואינטלקטואלית של השאלות הקיומיות הבסיסיות תספק לרבים דרך למציאת תחושת משמעות יציבה יותר". - נוריאל רוביני, פרופסור לכלכלה בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת ניו יורק ויושב הראש של חברת רוביני גלובל אקונומיקס, נחשב לכלכלן שניבא באופן המדויק ביותר את המשבר הכלכלי האחרון.
פרופסור קרלו שטרנגר הוא ראש המגמה הקלינית בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב. הוא מכהן כחבר במכון לפסיכואנליזה אקזיסטנציאלית בציריך, שווייץ, בפאנל לחקר הטרור של הפדרציה העולמית למדענים ובמועצה המייעצת לקרן זיגמונד פרויד בווינה. הוא פירסם שישה ספרים, ביניהם אינדיבידואליות, הפרויקט הבלתי אפשרי והעצמי כפרויקט עיצוב, ומספר רב של מאמרים מדעיים. הוא כותב בקביעות ב"גרדיאן" הבריטי ובעיתון "הארץ", שבו גם מתפרסם הבלוג האישי שלו, Strenger than Fiction.
המשך קריאה
 • ISBN: 15100438
 • גודל (עמ'): 320
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/02/2010
 • שם המחבר: קרלו שטרנגר
 • תורגם ע"י: יוליה אלעד-שטרנגר

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו