הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
2
1
אני נכון למות

אני נכון למות


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
2
1
19.00 
19.00 

תקציר

נאום ההגנה המעמיק והנוגע ללב של נלסון מנדלה בפני בית המשפט ששלח אותו למאסר עולם בעוון בגידה. הסוגיה המרכזית בנאום - האם יש אלימות פוליטית לגיטימית - רלוונטית גם לסכסוך באזורנו ויש בה עניין גם בהקשר כלל עולמי.

 

זהו הנוסח המלא של הנאום, מלווה בהערות, תקציר אירועים ואחרית דבר. מסמך אנושי חשוב לפי כל אמַת מידה היסטורית, מדינית, מוסרית, חברתית ותרבותית. משולבים בו חומרים מאירי עיניים שיש בכוחם להקרין תקווה אל-מול מכלול ההתרחשויות והאירועים המשפיעים עתה על חיינו וקובעים את גורלנו.

 

נלסון מנדלה, האיש שהואשם בבגידה במולדתו ובדיוק שלושים שנה אחר כך היה לנשיאהּ, השמיע באוזני שופטיו דברים הנקראים כיום, ממרחק הזמן, כסיפור מרתק המשקף את תולדות מאבקו האוניברסלי והנצחי של האדם למען כבודו וחירותו.

הניסיון הדרום אפריקני מלמד שאפשר לפתור קונפליקט דמים המְעמֵת זה שנים רבות שני עמים בארץ אחת, ואף לעשות זאת בדרך דמוקרטית אמיתית. התנאי הכמעט יחיד לכך: הימצאותם של מנהיגים בעלי תבונת לב משני צדי המתרס, שמתוך סְבַך המציאות המורכבת והקשה יובילו את עמיהם להכרה שעליהם להמיר את נכונותם למות למען מולדתם בָּרצון לחיות בעדה.

המשך קריאה
 • ISBN: 4-644-2
 • מו"ל: נהר ספרים
 • יצא לאור ב-: 04/01/2004
 • שם המחבר: נלסון מנדלה
 • תורגם ע"י: ליאורה וסרמן

סקירות הגולשים

 • דודי
  דודי
  אני נכון למות של נלסון מנדלה הוא למעשה כתב הגנה , כתב כפירה באשמות נגדו בעומדו למשפט בגין בגידה במולדת.
  מנדלה מסביר לבית המשפט את השתלשלות האירועים ותורת הלחימה שלו כלוחם חירות . את מדינות אי האלימות שנקט ארגונו עד שכשלו כל דרכי הנועם וארגנו נאלץ לאמץ לעצמו גם מידת מה של אלימות שאף היא הייתה מוגבלת ומדודה.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו