הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
2
5
2
8
אני אלוהים

אני אלוהים


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
2
5
2
8

במקום 44 

26.4 

במקום 44 

26.4 

גודל (עמ'): 379
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

פיצוץ‭ ‬ענקי‭ ‬שמחריד‭ ‬את‭ ‬שמי‭ ‬הלילה‭ ‬של‭ ‬ניו–יורק‭ ,‬זורק‭ ‬את‭ ‬העיר‭ ‬לתוך‭ ‬הסיוט‭ ‬הגרוע‭ ‬ביותר‭ ‬שלה‭ - ‬בניין‭ ‬רב‭ ‬קומות‭ ‬שעולה‭ ‬בלהבות, ‬גופות‭ ‬קבורות‭ ‬מתחת‭ ‬להריסות‭ ‬ופצועים‭ ‬זועקים. ‬אולם‭ ‬פיסה‭ ‬קטנה‭ ‬של‭ ‬מכתב‭ ‬שמגיעה‭ ‬לידי‭ ‬המשטרה‭ ‬מבהירה‭ ‬כי‭ ‬הסיוט‭ ‬נמצא‭ ‬רק‭ ‬בתחילתו‭ - ‬ישנם‭ ‬עשרות‭ ‬בניינים‭ ‬ממולכדים‭ ‬ברחבי‭ ‬העיר. ‬
איש‭ ‬אינו‭ ‬יודע‭ ‬מי‭ ‬הטמין‭ ‬בהם‭ ‬פצצות‭ ‬ומדוע, ‬אך‭ ‬מישהו‭ ‬עלול‭ ‬להחליט‭ ‬ללחוץ‭ ‬על‭ ‬הכפתור‭ ‬בכל‭ ‬רגע‭.‬ חייה‭ ‬של‭ ‬ויוויאן‭ ‬לייט, ‬חוקרת‭ ‬משטרה‭ ‬מוכשרת, ‬היו‭ ‬מסובכים‭ ‬עוד‭ ‬לפני‭ ‬הפיצוץ‭ ‬הראשון, ‬אך‭ ‬עתה‭ ‬עליה‭ ‬לדחוק‭ ‬הצידה‭ ‬את‭ ‬הטרגדיה‭ ‬המשפחתית‭ ‬שמלווה‭ ‬אותה‭ ‬ולצאת‭ ‬לחקירה‭ ‬מאומצת‭ ‬כדי‭ ‬לנסות‭ ‬להקדים‭ ‬את‭ ‬הפיצוץ‭ ‬הבא‭.‬ העיתונאי‭ ‬ראסל‭ ‬וייד, ‬שידוע‭ ‬בעיקר‭ ‬ביכולתו‭ ‬לאכזב‭ ‬את‭ ‬הסובבים‭ ‬אותו, ‬כבר‭ ‬הגיע‭ ‬לתחתית‭ ‬שדומה‭ ‬כי‭ ‬אין‭ ‬ממנה‭ ‬חזרה. ‬כעת‭ ‬הוא‭ ‬מתעקש‭ ‬להצטרף‭ ‬אל‭ ‬החקירה‭ ‬כדי‭ ‬לנסות‭ ‬להוכיח‭ ‬שהוא‭ ‬ראוי‭ ‬להזדמנות‭ ‬נוספת‭.‬ שניהם‭ ‬מחפשים‭ ‬את‭ ‬הגאולה‭ ‬הפרטית‭ ‬שלהם, ‬אבל‭ ‬לפני‭ ‬כן‭ ‬עליהם‭ ‬למצוא‭ ‬את‭ ‬האדם‭ ‬שעומד‭ ‬מאחורי‭ ‬הפיצוצים. ‬אדם‭ ‬נטול‭ ‬זהות‭ ‬ופנים. ‬אדם‭ ‬הטוען‭ ‬כי‭ ‬הוא‭ ‬אלוהים‭.‬
ג‭'‬ורג‭'‬ו‭ ‬פאלטי‭ ‬הוא‭ ‬אמן‭ ‬ספרי‭ ‬מתח‭ ‬איטלקי. ‬ספרו‭ ‬הקודם, '‬אני‭ ‬הורג', ‬היה‭ ‬רב–מכר‭ ‬בישראל‭ ‬ובעולם, ‬וראה‭ ‬אור‭ ‬בעברית‭ ‬בהוצאת‭ ‬מודן.
המשך קריאה
 • ISBN: 1849014337
 • גודל (עמ'): 379
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/01/2012
 • שם המחבר: ג'ורג'ו פאלטי
 • תורגם ע"י: בועז וייס
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • מיכל
  מיכל
  ספר מתח מעולה ,עלילה טובה ,מחזיק אותך במתח עד העמוד האחרון
  מומלץ לכל אוהבי הז'אנר
  בכללי אהבתי את כל הספרים של הסופר ג'ורג'יו פלאטי
  מקווה שיתורגמו עוד ספרים של הסופר
 • שיר
  שיר
  ספר מלא דמויות ועלילה סבוכה מאוד נהנתי מהדרך שהסופר בונה את העלילה ומשאיר את הקורא במטח עד השנייה האחרונה מומלץ
 • שוש
  שוש
  ספר מתח מרתק ביותר, כמו כל ספריו של ג'ורג'ו פאלטי. כתוב בסגנון קולח וזורם, ונקרא בנשימה עצורה. המתח בספר נבנה בהדרגה, וקשה להתנתק ממנו. הדמויות מעניינות ועמוקות בזכות ההתייחסות לחייהם הפרטיים. הסופר הוא אומן מתח ממדרגה ראשונה, ואומן בכתיבה בכלל. מומלץ בחום לכל אוהבי הז'אנר.
 • גדעון
  גדעון
  ספר מתח לא רע בכלל, עם גיבורים ודמויות רבות שמעשירים את העלילה המרתקת בפני עצמה, הכתיבה טובה וקולחת, הקצב משובח והספר מחזיק אותך על קצות האצבעות עד סופו. אחלה.
 • דן
  דן
  וואו איזה ספר, קראתי בנשימה עצורה. ספר מתח מהשורה הראשונה, מותח ומסקרן מאד, אתה על הקצה כל הזמן, טוב יותר מכל סרט, מומלץ ביותר
 • עדי
  עדי
  השני בטרילוגיה האיטלקית המעולה. אין הכרח לקרוא את כל השלושה או לקרוא ברצץ. לדעתי הספר הטוב מבין השלושה, למרות שכולם מעולים. מתח מורכב שמשאיר אותך על קצה הכסא.
 • NATAN
  NATAN
  ספר מעולה. מעולה. כתיבה נפלאה, עלילה נהדרת, מתח, אקשן, מה עוד אפשר לבקש?... אולי עוד ספרים כאלו:/
 • Aviva
  Aviva
  ג`ורג`ו פאלטי הוא סיפר איטלקי יליד 1950. על פי ערך הויקיפדיה האנגלי שלו, הוא גם שחקן, זמר, מחבר שירים, ובוגר בית ספר למשפטים. במקביל לקריירה שפיתח במשחק יצר אלבומים מוסיקלים וכתב שירים לאחרים. את הקריירה הספרותית שלו התחיל בשלב מאוחר יותר בחיים ומאז הספיק לפרסם עד כה בין היתר, שישה רומנים.

  אף כי פאלטי הוא איטלקי, יליד איטליה, עלילות שני ספריו מתרחשות בארצות הברית, עובדה שטרם מצאתי לה הסבר מניח את הדעת, אלא אם מחשיבים את העולם הגלובלי ככר המחיה של כל תושביו. ככזה אין חשיבות גדולה לרקע האישי של אדם, כולנו אזרחי העולם. ואם כולנו אזרחי העולם, איפה טבעי יותר למקם עלילת מתח בסגנון אמריקאי מובהק אם לא באמריקה?

  "אני אלוהים", נפתח במונולוג פנימי של אדם הרואה עצמו כאלוהים במובן מסוים. משם הסופר לוקח אותנו שנים אחורה לעולמו של חייל אמריקאי שנתפס בידי אויביו בוויאטנם ונפצע מאש הכוחות האמריקאיים. היום בו אנו פוגשים בו לראשונה הוא יום שחרורו מבית חולים צבאי בו שהה כשנתיים לאחר שסבל מכויות רבות שפגעו בפניו בצורה שלא ניתנת לשיקום. ללא אוזן, ועם פנים מצולקות וחסרות הוא עושה את דרכו לעיר הולדתו במטרה אחת, שאותה הוא מגשים. פה גם מסתיים סיפורו של החייל בספר, עד לרגע בו אנו מגלים מחדש את תפקידו בהתפתחות עלילת הספר.

  שנים רבות קדימה בניו יורק מתגלה גופת אדם באתר בניה, גילוי המחייב את העובדים בו לדווח למשטרה על מציאתה ולהפסיק את העבודות עד להנחיות השוטרים. ויוויאן לייט, שוטרת צעירה ומרשימה שמעדיפה לעבוד לבד, מקבלת את חקירת המקרה. פיצוץ מחריד שארע בלואר איסט סייד מסיט את ויוויאן לייט מעיסוקה המרכזי עד כה וכשהיא מתחילה לחקור את הנושא מצוות אליה, בהנחיה מלמעלה, ראסל וייד. וייד הוא נער תפנוקים שזכה בפרס פוליצר על יצירה שלא הייתה שלו והחזרת הפרס הקנתה לו פרסום רחב היקף שלא ניתן לקנות בכסף. לוייד יש ביד רכיב שמתברר כחיוני לפענוח הפיצוץ המפתיע שאירע.

  לצד חקירת שורת האירועים המתפתחים אנו מתוודעים לבני משפחתה של ויוויאן: אחותה הסובלת מאלצהיימר ואחייניתה שהתדרדרה לחיי הפשע וחייה ניצלו בזכות ג`וי - קהילה שהקים האב מייקל מק`קיין ומטרתה לשקם בני נוער שהתדרדרו לפשע. אנו לומדים להכיר את עולמו של האב מק`קיין ואת שותפיו לעשייה המבורכת, מכירים צדדים שונים באישיותו של ראסל וייד ונחשפים לדמויות נוספות הניצבות ברקע העלילה.

  פענוח דמותו של העוסק במלאכת ההריגה נפרש בהדרגה, הסופר מעניק לו נסיבות החיים העשויות להסביר את הבחירה בדרך נפשעת שכזו. גם סיפור החיים של השוטרים הממונים על חקירת מקרי ההרג טומן בחובו קשיים אישיים מסוגים שונים, אשר לוקחים חלק בהתפתחות העלילה. פאלטי שותל במחשבותיהם של גיבוריו את תפיסתו באשר לטבע האדם (משל שני הזאבים כמורשתו של סבה של ויוייאן, לדוגמא) והעולם ומנסה להעניק לעלילת הספר נופך רחב יותר מסיפורת המתח השכיחה.

  פאלטי טווה עלילה קולחת ומעניינת הנגמעת במהירות. אני אלוהים הוא ספר מתח עשוי היטב, העומד בזכות עצמו. מומלץ לאוהבי ספרות מתח במשקל בינוני.