הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.4
ממוצע
1
2
2
1
3
0
4
3
5
3
6
אל אשר תלכי
44 

אל אשר תלכי


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.4
ממוצע
1
2
2
1
3
0
4
3
5
3
6
44 
44 
גודל (עמ'): 285
מו"ל: אריה ניר
 • ISBN: 55000002066
 • גודל (עמ'): 285
 • מו"ל: אריה ניר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: חוה עציוני-הלוי

תקציר

"איני רוצה שסיפור חיי יסולף. שארי בשרי עלולים לטוות קורי שקר סביבי. שקרים שיהיו מתוקים כדבש, טעימים עשרת מונים מן האמת שבתחילה הייתה מרה כלענה. ואני רוצה להניח לאמת להשמיע את קולה."
אסנת, אחייניתו הצעירה של שמואל הנביא, מוצאת פיסת קלף עתיקה על מדף מאובק בלשכת הספרים שבבית משפחתו של דוד בן ישי. מגילת הקלף המסתורית רומזת על מאהב עלום-שם שהיה לרות המואבייה, אם-סבו של דוד.
התגלית מעוררת את סקרנותה, ומדרבנת אותה להתחקות אחר התעלומות בחייה של רות. אך נראה כאילו כולם עושים יד אחת נגדה במטרה למנוע ממנה לחשוף את האמת.
האם אליאב, אחיו הבכור של דוד, אכן מאיים להמיתה אם תמשיך בחקירתה? מדוע חגית, קרובתה, אינה מוכנה להשיב על שאלותיה? ולמה עובד, בנה של רות, מגרשה בבושת פנים כשהיא מנסה לתחקר אותו על חייה של אמו? האומנם חשיפת האמת תעורר שערורייה שעלולה לפגוע במשפחת דוד ותעלה מחדש פרשיות שנקברו זה מכבר, של בגידה, נקמה ואף רצח?
"אל אשר תלכי" מתרחש בשתי תקופות במקביל: תקופת השופטים ותקופת ראשית המלוכה. למרות פערי הזמנים והדורות בין שתי גיבורות הסיפור, נשזרים חייה של אסנת באלה של רות, ותוך שהיא מתירה את סבך חייה של האישה המואבייה, נפרמת גם תסבוכת חייה שלה עצמה.
חוה עציוני-הלוי מתבססת על העלילה הגלויה והמרומזת במגילת רות ומעניקה פירוש מקורי ונועז לסיפור המקראי, ועם זאת נשארת נאמנה לרוח התנ"ך. הרומן מגולל את סיפורן של שתי נשים, שלמרות החוויות הקשות שעברו, נותרו איתנות ברוחן והצליחו לשקם את חייהן מתוך ההריסות.
חוה עציוני-הלוי היא פרופסור אמריטוס באוניברסיטת בר-אילן, ומחברת הרומנים התנ"כיים אשת לפידות, אפר על ראשה וולו שתי נשים. אתם מוזמנים לבקר באתר שלה.
המשך קריאה
 • ISBN: 55000002066
 • גודל (עמ'): 285
 • מו"ל: אריה ניר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: חוה עציוני-הלוי

ביקורות


"למי שלא התנסה בכתיבת רומנים היסטוריים, נדמה שהמשימה קלה. אחרי הכל, הסיפור והדמויות קיימים - לפחות החלק הידוע, הנראה לעין, אולם סופרים ומחזאים הפונים לסוגה זו נתקלים במעקשי כתיבה רבים ונוחלים מפחי נפש בנסותם לחשוף את החלק הסמוי מן העין: איך התנהלו חיי היומיום בתקופה המסופרת, איך דיברו? על מה דיברו? מה אכלו? איך נסעו? איך התרפאו? ככל שמתגלים פרטים נוספים על אלה הידועים, מתעקשים פרטים אחרים להישאר חבויים בין קפלי העבר. ב"אל אשר תלכי" מצליחה עציוני־הלוי להתגבר על הקשיים ולהחיות עולם עבר על פרטיו היומיומיים, הטריוויאליים והטקסיים כאחד, והיא עושה זאת במעשה רוקם מהימן של ידע היסטורי ודמיון עשיר, ובשזירה לשונית של פסוקים תנ”כיים ידועים לתוך יצירתה המקורית".

יהודית רותם, "הארץ", 2013

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • נופר
  נופר
  אהבתי את תיאור הנשים בספר. לא עוד נשים ביישניות החוששות לחשוף את רצונותיהן ותשוקותיהן אלא נשים המודעות לנשיות שבהן,לכוחה של הנשיות ומרשות לעצמן להתמסר לגבר ולהנות ממעשה אהבה.
 • שירית
  שירית
  עוד ספר מופלא של חווה עציוני הלוי. סיפורי התנ"כ פשוט מתעוררים לתחיה תחת אצבעותיה. מומלץ בחום!!
 • שימרית
  שימרית
  חוה עציוני הלוי סופרת מעולה!! קונה וקוראת באדיקות את ספריה. רומנים היסטוריים הכתובים ביד מיומנת ומקצועית , וחוץ מסיפור קסום מרוויחים קצת ידע על העבר של עמינו והנשים החזקות. מומלץ בחום !
 • Nehama
  Nehama
  הגדולה של הסופרת חוה עציוני הלוי זה לקחת סיפור מהתנך, או דמות שאין להם הרבה פרטים בסיפור המקראי. אולי קצת פרשנות אבל לא יותר מזה. ולהמציא לה חיים ועולם סביבה שגורם לה להפוך "אמיתית". אין ספק שספריה מעניינים . מומלץ
 • אביגייל
  אביגייל
  הספר אל אשר תלכי כמו ספריה הקודמים של חוה עציוני הלוי ריתק אותי ולו רק משום יכולתה לקחת סיפור תנכ”י,להפיח בו חיים תוך שמירה על קווי הסיפור המקוריים.

  רובנו אני מניחה מכירים את מגילת רות שלצד היופי שבה יש בה דברים רבים נסתרים ושאלות שעומדות באוויר.

  דרך אסנת שמתחילה את חקירת חייה של רות ועד חייה של רות עצמה נרקם רומן בלשי עדין וכתוב היטב.

  תיאורי הגברים והנשים,התככים,המזימות והיצרים מתוארים בלהט ובעוצמה וסוחפים את הקורא לדעת עוד ולהבין עוד.

  אהבתי את תיאור הנשים בספר. לא עוד נשים ביישניות החוששות לחשוף את רצונותיהן ותשוקותיהן אלא נשים המודעות לנשיות שבהן,לכוחה של הנשיות ומרשות לעצמן להתמסר לגבר ולהנות ממעשה אהבה.

  וכמו בימי המגילה כך גם בספר וכך גם בימינו אנו,האם אנו פתוחים לקבל את השונה מאיתנו? האם אדם זר הבא בקרבנו יתקבל על ידנו בסבר פנים יפות או שלנצח יישאר זר?

  גם אם לא כך היו חייה של רות הרי שהדימיון אין לו גבולות והספר המשובח נותן דרור לדימיון ומפרש את הסיפור ואת הרמזים שבו בצורה קולחת,בשפה תנכית ככל הניתן וכל זאת תוך שמירה על סיפור המקור.
 • לימור
  לימור
  מדובר דוקא על דמות משנית בתנך, על אסנת הסקרנית שמגלה מגילה שמגלה על מאהב שהיה לרות המואביה אך אף אחד לא משתף איתה פעולה. הספר נכתוב בצורה יפה מומלץ לאוהבי הסיפור המקראי.ף