הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
4
אלף תשע מאות שמונים וארבע - תרגום חדש

אלף תשע מאות שמונים וארבע - תרגום חדש


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
4
37 
גודל (עמ'): 311
מו"ל: עם עובד

סקירות

 • מירטה
  מירטה
  אחד הספרים החשובים והקשים שנכתבו. קלאסיקה. בשבוע שבו העולם לקח עוד צעד אחורה בהחלטה אומללה של איסור על הפלות חשיבות הספר רק עולה.
 • איילת
  איילת
  הספר הוא תאור של הדיקטטורה האולטימטיבית המהווה אלגוריה לקומוניזם - רודנות אכזרית המלווה בשימוש בסיסמאות מעולם הדמוקרטיה: חופש, שיוויון, אחווה וכו'.
  ההדגמה בספר היא באמצעות סיפורו של גיבור הסיפור, שיום אחד נפקחו עיניו והוא הבין באיזו מסגרת הוא חי ובעקבות כך, נתפס ובא על עונשו.
  ספר מעניין ומומלץ מאד!
 • מלני
  מלני
  ספר דיסטופי שנכתב בימי המלחמה הקרה לאור התעצמותה של בריה"מ והרעיון הקומוניסטי מצד אחד והאימה הפרנואידית מפני הקומוניזם בארה"ב ואירופה מצד שני. הספר מדבר על קידמה טכנולוגית המשמשת לפיקוח הדוק של משטר טוטאליטרי על אזרחיו. הסופר גם בוחן את חשיבות המילה להבנה ולתפיסה שלנו. האם ניתן לעוות את תפיסת המציאות באמצעות שינויי טרמינולוגיה? בנוסף, הסופר בוחן את רוח האדם, את יכולתו להצמד לאמת כלשהי וגם את יכולתו להתחייב לאדם אחר. ספר שחובה לקרוא יותר מפעם אחת, וחובה לקרוא אותו - כדי שנוכל להבין לאן מנהיגינו מנסים להוביל אותנו
 • הדר
  הדר
  אין צורך להציג את הקלסיקה המדהימה של אורוול, שעוסקת, במסווה דקיק של חיות מדברות, במשטר, שלטון, כוח ושחיתות. התרגום מעולה, עדכני וקולח.
  למי שלא קרא עדיין -יש סיבה טובה למה זו קלסיקה. ספר קשה, אבל חשוב מאוד.