הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
אליהו מחפש אהבה

אליהו מחפש אהבה


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
42.00 
42.00 

תקציר

לאליהו ברוך יש חור בלב. כל מה שיש לו - משרד עורכי דין משגשג, אישה טובה, ילדים בריאים, מחותנים בעלי השפעה - לא מספיק כדי לכסות על היעדרה של אהבת אמת בחייו. אליהו נחוש למוצאה, גם אם חיפושיו יפגעו באהוביו.

אליהו למד את הלקח שאהבה לחוד ומשפחה לחוד. כגבר, הוא מבקש לעצמו מערכת יחסים שונה מזו ששררה בין אמו לאביו - ספרן בת-ימי, עולה מיוון, שאהב כל ימיו לא את אמו אלא את פלורה לניאדו הנאה, אשתו של שמש בית הכנסת. אביו של אליהו נפטר כאשר היה בן 14 ושמה של פלורה על שפתותיו.

 

אליהו מחפש אהבה, ומסעו אחריה - העובר מהשיכון המוזנח דרך מלונות פאר ברחבי העולם, חופי יוון ועד הצפון השבע של תל אביב - מבקש לאחות את הקרע בלבו, שכן זהו אינו רק מסע גיאוגרפי, אלא גם ובעיקר מסע בין נשים ובין חדרי לבבו הריקים של אליהו, השקרן רודף האמת.

בעז גאון מפליא לברוא דמות מסובכת ומורכבת, המהווה נדבך חדש לדמותו של הגבר הישראלי בספרות העברית. גבר מתעתע, פגיע ופוגעני, אלים כלפי אחרים ורך כלפי עצמו, שמצליח לבנות עצמו בעשר אצבעות, ועדיין חש שהדברים החשובים מכל חומקים מבין אצבעותיו.

אליהו, הנע בחוסר מנוחה תמידי מכיבוש לכיבוש, הוא דמות כובשת למרות - ואולי בשל - מגרעותיה, שהלב יוצא אליה, ומבקש שהחיפוש התמידי, שהוא גם החיפוש של כולנו, יביא אותו, ואולי גם אותנו, אל המנוחה והנחלה. גאון מעניק לאליהו קול צלול, כן ונוקב. את הסיפורים שהוא מספר לאחרים, אך בעיקר לעצמו, אנחנו מקבלים בחמלה ובהבנה, כי מי מאיתנו לא ייחל לאהבת אמת? וכמה מאיתנו באמת השיגו אותה?

המשך קריאה
  • ISBN: 15100720
  • גודל (עמ'): 480
  • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
  • יצא לאור ב-: 30/03/2017
  • שם המחבר: בעז גאון

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו