הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
4.1 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
2
5
4
1
אי ציות

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
4.1 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
2
5
4
1

במקום 35 

24.5 

במקום 35 

24.5 

גודל (עמ'): 161
מו"ל: כרמל

תקציר

הוצאת כרמל שמחה להציג את המשך מפעל תרגום יצירותיו של הסופר האיטלקי הנודע אלברטו מורביה, אחד מגדולי הסופרים האיטלקיים במאה העשרים. אי־ציות הוא סיפור התבגרותו של לוקה, נער חולני המגלה את הארוטיקה. את סודות המין מגלות לו שתי נשים מבוגרות ממנו בהרבה. מורביה מתאר ברגישות פסיכולוגית את ייסורי ההתבגרות.
בספר נכרכים יחד הדחף הארוטי והמעמד החברתי, המיניות ותאוות הרכוש. תהליך הפרידה מעולם הילדות הופך לניסיון מרידה של הנער בעולם הבורגני הסובב אותו. אי־ציות עוסק, בדומה לכלל יצירתו של מורביה, בתיאור החברה הבורגנית, תוך התמקדות בחולייה ובולט העיסוק בנושאי מין.
מורביה הוא סופר חושני מאוד לא רק בנושאים שהוא מתמקד בהם, אלא גם בדרך תיאורו העשירה והציורית, הממחישה את ההדברים לפרטי פרטים. בספרו אגוסטינו (כרמל, 2001) מתוארת משיכה מינית של נער מתבגר לאמו, ובמרכז הרומן האדישים (העתיד לראות אור בהוצאתנו, בתרגום חדש, בשנה הקרובה) עומדים יחסים בין גבר מזדקן לבין נערה צעירה. אי־ציות תורגם מאיטלקית על־ידי ענת שפיצן. אריאל רטהאוז יעץ והוסיף אחרית דבר, המציגה את היצירה, ומציעה פירוש אפשרי לתוכנה.
המשך קריאה
 • ISBN: 9654073986
 • גודל (עמ'): 161
 • מו"ל: כרמל
 • יצא לאור ב-: 01/05/2002
 • שם המחבר: אלברטו מורביה
 • תורגם ע"י: ענבל שגיב-נקדימון
 • זמין להשאלה: כן

ביקורות


"ספרו המענג של אלברטו מורביה, 'אי ציות' (כרמל), הוא שיעור מאלף בהרס עצמי. גיבור הספר, לוּקה בן ה-15, נתקף גועל מהצביעות סביבו, צביעות מהזן הבורגני. הוא מגלה שהוריו היקרים הם לא יותר מאשר בריות חמדניות, שמאחורי תמונת המדונה שהוכרח להתפלל למולה כילד מוסתרת כספת, ושכולם בעצם מבקשים ממנו לגדול ולמלא כהלכה את תפקידו בעולם בורגני מובנה היטב. כמו בגירסה אפלה של פיטר פן, לוקה מסרב לגדול. אבל זו לא "ארץ לעולם לא" בצבעי הפסטל של וולט דיסני שמחכה לו, אלא המוות עצמו".
מערכת "וואלה", 2002

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • גדעון
  גדעון
  יש בספרות האיטלקית משהו ריאליסטי מאד, שתוקף את כל החושים ומשקיע אותך עמוק בחוויה, ובסיפור הזה יש הרבה מן המיוחד