הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
1
גם ב - Kindle
אי הבנה במוסקבה

אי הבנה במוסקבה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
1
34 
מו"ל: ידיעות ספרים

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  סימון דה בובואר היתה סמל "האשה החדשה": היא הפכה אתאיסטית ומרדה בחינוך הדתי שאמה ניסתה להנחיל לה. יחד עם הדת היא דחתה את החינוך "להיות אשה" כפי שהתפרש על ידי בורגנים באותה עת: לחיות כדי להינשא (רצוי לגבר עשיר, מבוסס ונחשב) ללדת ילדים, להתנהג בצניעות ולהבין שכאישה אינך שווה לגבר. ודאי שמוחך נחות ממוחו של גבר ויכולותיך תלויות ברצונו הטוב של הגבר שאיתך. דה בובואר ניסתה כל ימיה להוכיח לכולם את ההפך מהמידות הנאותות לאשה. היא קיימה זוגיות ללא נישואים לסארטר, לא נולדו לה ילדים, ולמרות הזוגיות שהאריכה ימים, הם לא נמנעו מיחסים אינטימיים לא בהסתר עם בני ובנות זוג אחרים.

  הגישות הפוליטיות והפילוסופיות של דה בובואר שהיתה - כמו רבים מבני חוגה - קומוניסטית ופמיניסטית, באות היטב לידי בטוי בספר הזה, המוגדר, משום מה, כרומן. (אני הייתי מגדירה אותו כנובלה. לא רק בגלל הקוצר שלו - 99 עמודים - אלא גם כי הוא מתאר אירוע מבודד בחיי בני הזוג, המאפשר להם, כביכול, לחשוב ולהסיק מסקנות, אך אינו משנה את חייהם או השקפותיהם.) בני הזוג עסוקים בזיקנה המאיימת להגיע, באפשרויות הניטלות מהם, בסודות שהם מסתירים זה מזו, מגיעים לעימות קצר וחריף בינהם, עקב אי הבנה, עימות המאיים להרוס את כל מה שבנו עד שהגיעו אליו.

  הסיפור לא יצא מה שדה בובואר התכוונה. היא ניסתה להעלות שאלות שהטרידו את "דה בובואר" הפילוסופית, אך מה שיצא הוא קינה על מה שהחמיצה סימון האשה. ופחד - בלתי פילוסופי בעליל - מהזדקנות ואבדן יכולת המשיכה שלה, כאשה.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=99081