הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
5
גם ב - Kindle
אישה במידות טובות
פזית בן נון בלום
37 

אישה במידות טובות

פזית בן נון בלום

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
5
37 
37 
גודל (עמ'): 207
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-517-859-3
 • גודל (עמ'): 207
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 16/08/2010
 • שם המחבר: פזית בן נון בלום

תקציר

"עליי להתגבר על נשיותי המבוהלת, ההיסטרית, הנגררת חסרת אונים אחר המאורעות, ולהיות לגבר. לא, להיות יותר מגבר!".
לילי, הגיבורה המבריקה והסוערת של אישה במידות טובות, מגלה את כוח ההשפעה הנשי שלה בגיל צעיר, צעיר מדי. אבל הספרים שהיא צורכת בבולמוס מלמדים אותה שכדי לחיות על פי אמות המידה של גיבורי התרבות הנערצים עליה, היא חייבת להתנכר לנשיותה, לנהוג כגבר.
מה שמתחיל בחיפוש אחר דרך להשתחרר מכבלי המגדר ומתכתיבי ה"ראוי" ו"שאינו ראוי", הופך עם התבגרותה למסע אלים, רווי יצרים ונטול עכבות, שבמהלכו היא נוקמת בגברים החלשים ושטופי הזימה המקיפים אותה ומורדת בפמיניסטיות הלוחמניות המבקשות לגייסה לשורותיהן. בדרכה להגדרה חדשה של המידה הטובה הנשית, המאחדת את השכל, היצר והרגש, לילי כובשת ונוטשת, מפתה ועוזבת, שוברת כל מוסכמה ומנפצת כל מיתוס של התנהגות ההולמת עלמה צעירה.
פזית בן נון בלום שולחת אל הקורא מעטפת נפץ המטלטלת את הנפש ומאתגרת את המחשבה. אישה במידות טובות הוא רומן אינטלקטואלי וארוטי בגוף ראשון, כתב אשמה מקורי, נועז ורווי הומור ורגישות, הבוחן כיצד משפיעה הספרות על הנשיות, מהו קיום נשי "נאות" בעולם של מידע חופשי, מין זמין ואינסוף אפשרויות, ומה קורה כשאישה ממאנת בכל תוקף לראות את עצמה כקורבן.
ד"ר פזית בן נון בלום היא מרצה לפסיכולוגיה פוליטית ולמתודולוגיה באוניברסיטת סטוני ברוק שבניו יורק ופוסט־דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב. מתמחה במוסר, דתיוּת וערכים בפוליטיקה.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-517-859-3
 • גודל (עמ'): 207
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 16/08/2010
 • שם המחבר: פזית בן נון בלום

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • לימור
  לימור
  ספר נחמד מאוד כתוב בצורה טובה, עלילה ודמויות מעניינות, יש בו גם לא מעט הומור, נהנתי לקרוא וממליצה
 • מורן
  מורן
  מורן
  רומן אירוטי , אם ניתן לקרוא לו כך, אך מי שלא נרתע מן תאורים המיניים ימצא בו סיפור מורכב על התבגרות, נשיות ואהבה. נחמד אם כי לא חובה.
 • מורן
  מורן
  רומן אירוטי , אם ניתן לקרוא לו כך, אך מי שלא נרתע מן תאורים המיניים ימצא בו סיפור מורכב על התבגרות, נשיות ואהבה. נחמד אם כי לא חובה.
 • מורן
  מורן
  רומן אירוט , אם ניתן לקרוא לו כך, אך מי שלא נרתע מן תאורים המיניים ימצא בו סיפור מורכב על התבגרות, נשיות ואהבה. נחמד אם כי לא חובה.
 • Siv30
  Siv30
  לילי גילתה את עולם הספרים, הגברים והמין בגיל צעיר מידי. יתכן שהיום גיל 11 או 12 לא נחשב צעיר מידי לגילויים מסעירים כאלה ויתכן שגם בכלל החוויות שהיא עוברת אינן כל כך סוערות בעולם המשוגע של היום שבו כל יום שני וחמישי אנחנו קוראים על בני עשרה ותשחורת שמקיימים יחסי מין, שותים אלכוהול ומעשנים סמים. אבל בתפיסה שלי ובעיניים שלי הגילויים האלה היו מוקדמים מידי ומהר מאוד לילי יוצאת משליטה של ההורים ושל עצמה.

  את ההתפרקות הזו והמסע המופקר שלה מחזקים אירועים שהיא עוברת בארה"ב כשהיא רחוקה מהמשפחה הגרעינית שלה. וכשהיא חוזרת לארץ היא פשוט מפתחת לעצמה שתי זהויות נשיות: אחת עורגת לאהבה והשניה עורגת למין ולניצול גברים.

  אני די אמביוולנטית לגבי הספר הזה. לילי הגיבורה שלו היתה יכולה להיות מציאותית ואמיתית לולאי התאמצה פזית בן נו בלום לדחוק אותה עוד ועוד לקצה המופרע של הקשת עד שהיא הופכת אותה לגרוטסקא, מה שמאוד מקשה על הקורא להצליח להפנים את הביקורת הנוקבת שיש בספר הזה על העולם המודרני על הגברים ועל הצביעות. הוא גם מקשה על הקורא לתפוס השינוי שחל בדמות ברבע האחרון של הספר.

  וחבל, כי אני חושבת שסיפורה של לילי הוא סיפורן של עוד בנות צעירות שעוברות טראומה מינית ואז כתגובת נגד הן מחשלות את עצמן וחושבות שמין וסקס מזדמן הם דרך להעצים את הנשיות שלהן ולהשיב להן את הזהות האבודה שנגזלה מהן.

  יחד עם זאת הספר קולח, שנון לפרקים מלא הומור ומסקרן כך שבמאזן נראה לי ששווה להשקיע בו את שעתיים הקריאה שהוא דורש.