הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
4

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
4
44 
גודל (עמ'): 384
מו"ל: תמיר הוצאה לאור

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  הסיפור מסופר על ידי דמויות שונות ונע בין זמנים שונים. רסקוביץ טובה בתיאורים ובבניית אווירה. היא מתארת נופים - מסתבר שיש מה לתאר שם באיידהו - היא מספרת את הסיפור דרך תמונות קצרות האמורות לתת לקורא מושג על מה שהתרחש ובעיקר למה. לדעתי היא לא מצליחה לבנות דמויות אמינות שפעולותיהן מתקבלות על הדעת וגם הסיפור שלה מקרטע לעתים קרובות. הרגשתי שסיפוריה הם אנקדוטות קטנות על הדמויות. מעניינות, לרוב, אך לא מתאחדות לסיפור שלם ולא תמיד תורמות להבנת המניעים. הסיפור מסתובב במעגלים ואינו יוצא נשכר מעוד דמות או סיפור שהסופרת מוסיפה בכל פרק.

  הטובים בספרים יצליחו לחבר אותנו אל הסיפור והדמויות בעבותות הבנה וחמלה, לגרום לנו להזדהות, להישאב ולהרגיש כחלק מהסיפור. רסקוביץ לא הצליחה לעשות לי את זה, אם כי היא השתמשה בתותחים כבדים: ילדה מתה, ילדה נעדרת, דמנצייה באמצע החיים, אהבה שאינה מבקשת דבר, כפרת עוונות ואהבת בעלי החיים. למרות הסיפור המעניין והפרטים הרבים שהיא מספרת על חיי דמויותיה, נשארתי לרוב מנוכרת אם כי לקראת הסוף קצת יותר התחברתי.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=115847
 • גיל
  גיל
  20 שנה ללא קריאת ספרים.. ובשנה האחרונה אני קורא הרבה, אבל הספר הזה הוא הסיבה שחזרתי. הסופרת מוכשרת מאד ביכולתה לקחת את הקורא למקומות בהם לא היה, מבעד לעיניהן של דמויות כמותן מעולם לא פגש, ולתהות בכל רגע בו הספר לא פתוח - מתי כבר ימשיך בקריאה. העצמה שבתיאורי החיים מאחורי סורג ובריח, מאחורי טרואמה כל כך קיצונית, ומול אדם עם מחלה יוצאת דופן - היא גדולה וממכרת.
  ממליץ בחום רב.
 • Mor
  Mor
  אמילי רסקוביץ מצליחה לרתק למרות שאיידהו נחשבת לאחת המדינות המשעממות באיחוד האמריקאי. ספר סוחף, קשה שלא לקרא בישיבה אחת.
 • גדעון
  גדעון
  איידהו של אמילי רסקוביץ' הוא אחד הספרים המפתיעים שקראתי לאחרונה. לא יודע למה, התחברתי מאוד לגיבורים ולעלילה והתקשיתי מאוד להתנתק. ספר שגם אחרי שסיימתי לקרוא אותו, המשכתי לחשוב עליו