הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.6
ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
1
5
2
4
איז'ה מיה
אושרת קוטלר בנגל
37 

איז'ה מיה

אושרת קוטלר בנגל

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.6
ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
1
5
2
4
37 
37 
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-517-512-7
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 08/06/2009
 • שם המחבר: אושרת קוטלר בנגל

תקציר

“תירגעי, איז'ה מיה, ילדה שלי. הכול יהיה בסדר. זה רק עוד גבר. אפשר גם בלעדיו, כולנו עשינו את זה, גם את תצליחי...“
מיה פלדמן, הפסנתרנית הצעירה והמוכשרת, היא נצר לשושלת נשים חזקות, עצמאיות ושבורות לב. כמו אמה גאולה וסבתה בקה, גם היא השיגה את הגבר שבו חשקה ואיבדה אותו לטובת אחרת. כשהיא שוקעת בתהום הייאוש עולה מתוכה קול נחוש ורך, זר ומוכר הלואט באוזניה בעברית מתובלת בלאדינו את המנטרה של נשות משפחת בכר.
זהו סיפורן של שלוש נשים — בקה הבולגרייה שעלתה ארצה בסוף שנות העשרים של המאה הקודמת ופירנסה את משפחתה ממכירת צ'יקוריקוס פריכים וטעימים ומחיזוי עתידות; גאולה, בת הזקונים שנולדה לבֶּקָה ולניסים הקלפן בבית שהקימו בשכונת פלורנטין; ומיה, שזכתה לתהילה על במות הקונצרטים ברחבי העולם אך חשה כל העת כי הצלחתה המקצועית נוגסת באהבתו של בעלה אליה.
איז'ה מיה הוא מסע ספרותי מרתק המתחיל בתל אביב הצעירה ההולכת ונמלאת בעולי העלייה הרביעית, ממשיך בשדרות הרחבות של פריז, לימה וניו יורק ומסתיים בנקודה שבה החל — על גבול תל אביב יפו — בראשית המילניום החדש.
בסקרנות, ברגישות ובתנופה סיפורית צבעונית ומלאת דמיון, בודקת אושרת קוטלר בנגל איזה כוח מעניקה השייכות לשושלת ארוכה, אילו מחירים היא תובעת וכיצד משפיע המיתוס המשפחתי על חיינו.
“אושרת קוטלר בנגל נטלה אותי למסע מרגש ורב עוצמה בעקבות שלושה דורות של נשים חזקות, שהעזו ללכת אחר לִבן ושילמו מחיר כבד על עצמאותן. הרומן ההיסטורי המרתק הזה העניק לי הזדמנות מענגת לחוות מקרוב, באופן ממש אינטימי, את עולמם הססגוני, החושני והסוער של יוצאי בולגריה ביפו ובתל אביב, משנות העשרים של המאה הקודמת ועד ימינו.“ - יוכי ברנדס
אושרת קוטלר בנגל, ילידת יפו, 1965, עיתונאית, עורכת ומגישת חדשות. מתגוררת בהוד השרון עם בן זוגה ושתי בנותיה. ספרה הראשון "סיפור שמתחיל בדמעות" ראה אור בשנת 2006 והתקבל בחום רב על ידי קהל הקוראים.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-517-512-7
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 08/06/2009
 • שם המחבר: אושרת קוטלר בנגל

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • שולי
  שולי
  שלוש נשים עצמאיות, חזקות ודעתניות. כל אחת מהן נלחמה כדי להשיג את הגבר אותו רצתה, וכל אחת מהן נכוותה כשגילתה שאהובה לא נאמן.

  זה סיפור של שלוש דורות, סבתא, אמא ובת. כל אחת מהן נבגדת, אבל כל אחת מהן עומדת על זכויותיה ועל חירותה.  הספר של אושרת קוטלר טוב, אפילו ממש טוב. היא מפליאה בתיאורים של שכונת פלורנטין הישנה ושל נמל יפו, ויוצרת דינמקיה מעניינת בין הדורות, למרות הפערים ואולי דווקא בגללם.
 • לימור
  לימור
  בדיוק עכשיו סיימתי לקרוא מדובר בשלוש נשים מאותה המשפחה ושלושה דורות מפרידות ביניהם וכל אחת מהם חווה בגידה ופרידה ע'י בני זוגן וכן הן לומדות להתגבר כל אחת ואחת בדרכה מומלץ
 • לאה
  לאה
  "איז`ה מיה" (ילדה שלי, בלדינו) הוא ספרה השני של אושרת קוטלר בנגל, עיתונאית במקצועה. הספר עוסק במשברן של שלוש נשים במשפחה אחת, שלושה דורות, שחוו משבר דומה של בגידה ופרידה בעקבות אהבתן. הן נשים עצמאיות שמתמודדות עם המשברים בהרבה כוח. אצל שלושתן - בקה שעלתה מבולגריה בתחילתה של המאה הקודמת, גאולה שנולדה בשכונת פלורנטין ומיה הפסתרנית שזוכה לתהילה עולמית - הנבואה שלהן עצמן, לפיה הגבר שעימו קשרו גורלן אינו שלהן , מגשימה את עצמה.
  הספר קריא מאוד. השפה ברורה ובהירה והשימוש במשפטים בשפת הלדינו מקרבים אותנו לאוירה המיוחדת והחמה ולחיים שהיו ואינם עוד. מאידך ברור שבגנטיקה עסקינן ותכונות והתנהלויות עוברות מאם לבתה. העלילה מתקדמת לאיטה ומעוררת סקרנותו של הקורא. התיאורים מעוררים אמפטיה רבה. אנחנו נשאבים לסיפור ומזדהים עם הגיבורות . המקומות מוכרים לאוהבי תל-אביב הישנה וכמו שכתבה יוכי ברנדס על גבי העטיפה:
  "הרומן ההסטורי המרתק הזה העניק לי הזדמנות מענגת לחוות מקרוב, באופן ממש אינטימי, את עולמם הססגוני, החושני והסוער של יוצאי בולגריה ביפו ובתל-אביב, משנות העשרים של המאה הקודמת ועד ימינו".
 • סיגי
  סיגי
  שבועיים ימים חיכה לי הספר אִיזָ'ה מִיה בשידה ליד המיטה. יום הכיפורים שעבר זה עתה סיפק לי את ההזדמנות לשקוע בספר. התחלתי אותו כשעה לאחר תחילת הצום וסיימתי אותו למחרת מוקדם בבוקר. את הספר היה לי קשה להניח מהיד, בעיקר משום שהיה מרגש עד דמעות וסיפר את סיפורן של שלוש דורות של נשים במשפחה אחת.
  זהו ספרה השני של אושרת קוטלר בנגל, עיתונאית עורכת ומגישת חדשות מוערכת. ספרה הראשון יצא בשנת 2006 ונקרא 'סיפור שמתחיל בדמעות'.
  הספר אִיזָ'ה מִיה מספר בעיקר על נשים, נשים חזקות שאיתרע מזלן וכולן נפלו בידי בעלים בוגדים.