הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
אטלנטה בלהבות

אטלנטה בלהבות


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0

במקום 37 

22.2 

מו"ל: איציק גלעד

שון סקוט, נער אמריקאי מופנם ולא-חברותי, נהג להסתגר רוב שעות היום בחדרו ולהתמכר לתחביבו – משחקי מחשב. האתגר שהציב לעצמו, לפצח את מערכת ההפעלה של כל גירסה חדשה שיצאה לשוק, הגביר בו את התשוקה להתמחות בתחום. הוא בלע בשקיקה את הספרות המקצועית המציעה שיטות לפריצת האתרים המאובטחים ביותר, ומשם הייתה הדרך קצרה להצטרפות לקבוצת האקרים סודית.
ביום-הולדתו הארבע-עשרה התייצבו בבית המשפחה, בפרבר שקט באטלנטה, קצין במדים מלווה בשתי חיילות, ובישרו לו ולאימו אמילי שאביו-בעלה, סרג'נט פרדי סקוט, נהרג בפיגוע תופת של אל-קאעדה באפגניסטן. גופתו לא נמצאה. שון סירב להאמין שאביו אכן נהרג.
יום אחד הוא נתקל בכתבת תחקיר בשבועון Time, על פעילות הסייבר של יחידת העילית המסונפת לסוכנות האמריקאית לביטחון לאומי (NSA): שתילת רוגלות במחשבים, נתבים, טלפונים ניידים ומכשירים אלקטרוניים מתוחכמים נוספים, לצורך איסוף מידע רגיש ממדינות אויב ומדינות ידידותיות גם יחד.
בעקבות הכתבה מחליט שון לפרוץ לאתר ה-CIA ולמחשבי הפנטגון, בניסיון לדלות מידע מסווג על גורל אביו. הוא מצליח ליירט את התשדורות שהתנהלו ביום בו נהרג אביו, ונדהם לגלות מידע על נסיבות מותו של סרג'נט פרדי סקוט, ששילטונות הצבא העלימו מידיעתו ומידיעת אימו.

לוטפי בן-ג'לאל, מתכנן המגה-פיגוע, מגיע לאטלנטה בדרכון מזויף של איש-עסקים מכובד, קרוב-משפחה של שליט דובאי. אמילי סקוט, אימו של שון, ארכיטקטית במקצועה, נפגשת איתו באקראי ומתאהבת בו.
שון חושד בגבר יפה-התואר ששבה את ליבה של אימו, ועוקב אחריו. בעזרת תוכנת מעקב שהצליח להשתיל לנייד שלו, הוא מגלה לתדהמתו שהאיש הוא בכיר באל-קאעדה, טרוריסט מבוקש על-ידי שילטונות ארצות-הברית.
שון אינו ממהר לשתף בגילוי את אימו בפרט, ואת ה-FBI בכלל. במקום זה, הוא מנהל מעקב צמוד אחר הטרוריסט, שבמהלכו נחשפת לפניו התוכנית המצמררת לביצוע פיגוע הטרור הקטלני בהיסטוריה.

אטלנטה בלהבות הוא סיפורו של גאון מחשבים אמריקאי צעיר, המגייס חבורת ילדים ערבים וחובב רחפנים, במאמץ לסכל את המגה-פיגוע שמתכנן אל-קאעדה בגמר הסופרבול של שנת 2022. האם יצליחו במשימה?

המשך קריאה