הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
3
2
גם ב - Kindle
אחותי כלה והגן נעול

אחותי כלה והגן נעול


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
3
2
37 
גודל (עמ'): 234
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
בבית ירושלמי עתיק ומבוצר מתגוררות ארבע נשים: התאומות טלוש הכעורה ואפי היפהפייה, אמן השתקנית וסבתן הססגונית. הן מתנזרות מגברים בשל קללה משפחתית עתיקה, ובטבורה של העיר המודרנית מצייתות לציוויי העונות והטבע ואינן סרות למרותו של איש. אך האידיליה המשפחתית נשברת לרסיסים כשאפי יוצאת בהכרזה דרמטית - היא מתחתנת.
לא רק ההכרזה הזאת פורעת את סדרי חייהן של גיבורות הספר, אלא גם גלית דהן קרליבך עצמה, שנוטעת אגדות רק כדי לגזום אותן בהינף יד משועשע, מפזרת קלישאות רק כדי לנתץ אותן בהומור ובחן, וזורעת גרעיני אקזוטיקה יפהפיים המלבלבים ליצירה מפתיעה.
אחותי כלה והגן נעול הוא רומן שבו סודות משפחתיים, מבצעי הצלה נועזים, רוחות ושדים דרים בכפיפה אחת בבית אבן מוקף חומה ובלבו טמון, כגלעין כמוס בפרי, סיפור ילדותה של סבתא שרה, הסוחף את הקורא אל הרי האטלס הנישאים.
המשך קריאה

סקירות

 • מורן
  מורן
  השם של הספר קצת מבלבל, אך אולי קצת רומז לציניוןת שבו(לדעתי)....
  ההתחלה קצת מעייפת ומעיקה אך שווה להמשיך כי בהמשך העלילה משעשעת ונחמדה.
 • סיון
  סיון
  בבית עתיק ומבוצר, בשכונה נידחת בירושלים חיות ארבע נשים. לגברים אין מקום בחייהן אלא כרוחות נמצאות נעדרות. הזמן שלהן הוא זמן אחר, על פי מקצב הטבע סדרי החיים שלהן מתנהלים: על פי עונות השנה, קצב צמיחת השיער, מחזור הנשיות. עד שיום אחד פורעת האחות הצעירה והיפה, אפי, את סדרי החיים בהודעה שהיא מתחתנת.
  כמו סופה, נטרפים הקלפים. ההרגלים נשברים והמציאות כבר איננה מצייתת לכוחות המורשת הנשית.
  בין לבין, קרליבך מפנקת את הקורא בסיפורי אגדות עם, מיתוסים, פולקלור, שנונים ומושחזים.
  אחרי הפתיחה המרהיבה של הספר בחלק הראשון, ניכרת בחלק השני של הספר דעיכה. לטעמי החלק הזה מיותר, אם כי הקשר שלו לכלל הסיפור מובן. בחלק השלישי חוזרת קרליבך למסלול ואף מצליחה בחלקו להשיב עטרה ליושנה אולם עדין, הוא לא משתווה לחלק הראשון של הספר.
  לסיכום, הספר אינו חף מליקויים אולם בחלק הראשון (שהוא חלק הארי בספר) מדובר בעונג צרוף ובכתיבה שנונה המחפים על החלק השני (שלטעמי היה מיותר) ועל החלק השלישי שיחסית לראשון היה חלש. כספר ביכורים מדובר בהישג ואני ממתינה לספר הבא.