הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.3 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
4
1
אחותו של צייד המכשפות

אחותו של צייד המכשפות


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.3 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
4
1
44 
44 
גודל (עמ'): 226
מו"ל: תמיר-סנדיק

תקציר

אליס הופקינס קיוותה לחזור הביתה מלווה במשפחה גדולה, אבל לגורל היו תוכניות אחרות, וכשהיא שבה לעיירת הולדתה באֶסֶקס לאחר שאיבדה את בעלה בנסיבות טרגיות, היא מגלה שדבר לא נותר כשהיה. מסביב משתוללת מלחמת אזרחים, ובבית פנימה – הבית שבו נאלצת אליס להתגורר תחת חסותו של אחיה הצעיר מת'יו – משתוללים פחדים, אכזבות ופצעים עמוקים מכדי להירפא. מת'יו, הנער המהוסס שנפרד מאליס בכעס חמש שנים קודם לכן כשעזבה ללונדון עם נישואיה, הפך לגבר רב-עוצמה וקנאי, ואת כוחו הוא מפגין מול נשים חלשות. ככל שנחשפים ממדי הסכנה הטמונה בו, כך גדלה נחישותה של אליס לא לעמוד מנגד. אולם אפילו היא אינה מסוגלת לשער מה יהיה המחיר שתיאלץ לשלם בעבור החלטתה.


"אחותו של צייד המכשפות" הוא רומן סוחף המבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש באנגליה במאה השבע-עשרה. בת' אנדרדאון מצליחה, בסגנון כתיבה ייחודי ועשיר, להביט בעיניים צלולות ובלב חומל בפגמים האנושיים הקשים ביותר; לפרק לגורמים את הפחד ואת הצורך בשליטה שמקננים בכולנו; ולהתוות במכחול מצמרר את המקומות ההרסניים שאלו עלולים להביא אליהם.

בת' אנדרדאון היא מרצה לכתיבה יוצרת באוניברסיטת מנצ'סטר. אחותו של צייד המכשפות הוא רומן הביכורים שלה. הספר זכה בפרס רומן הביכורים הטוב ביותר לשנת 2017 מאת אגודת הכותבים ההיסטוריים בבריטניה.


"רומן היסטורי שמדבר על מה שקורה בעולמנו כאן ועכשיו. באמצעות מקום וזמן שאינם עוד, אנדרדאון חושפת את זוועותיו של ציד המכשפות שמתנהל בימינו ברגע זה ממש. חובת קריאה בעידן טראמפ." ניו יורק טיימס

המשך קריאה
 • ISBN: 3625685
 • גודל (עמ'): 226
 • מו"ל: תמיר-סנדיק
 • יצא לאור ב-: 01/02/2018
 • שם המחבר: בת' אנדרדאון
 • תורגם ע"י: מור רוזנפלד

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • לאה
  לאה
  תקופת צייד המכשפות בבריטניה בחסות הנצרות ידועה כתקופה חשוכה מאוד של שנאת נשים, של רדיפה, של פטריארכיה נוקשה מאוד ומעמדות ברורים.
  זו תקופה הסטורית מעניינת מאוד וחשוכה מאוד מהיבטים אנושיים בעיקר.
  בעקבות קריאת הספר נכנסתי קצת לקרוא על מת'יו הופקינס שנחשב באותה התקופה כמומחה לאיתור מכשפות או לשכנוען של נשים שיודו שהן עסקו או עוסקות בכישוף.
  סביב דמותו של מת'יו הופקינס בנתה המחברת סיפור ככל הנראה בדיוני על מערכת יחסים בין הופקינס לאחותו אליס הופקינס.
  אליס שהיא למעשה הדמות המרכזית בעלילה חוזרת לביתה לאחר חמש שנים של העדרות שבהן התגוררה עם בעלה אך לאחר שבעלה נפטר אליס חוזרת לביתה.
  כשעזבה לאחר חתונתה מת'יו היה נער צעיר שכעס מאוד על בחירתה של אליס וכשחזרה התברר לה שמת'יו הפך מנער לגבר רב עוצמה ואכזרי שראה מול עיניו מטרה לצוד "מכשפות"
  הספר מתאר דרך עיניה של אליס את התקופה ההיא, את הרדיפה אחר נשים, את השנאה האובססיבית והמקארתיזם (מושג שהומצא מאות שנים לאחר מכן ).
  אליס מבינה אט אט מה אחיה עושה ואיך הוא נוהג ומחליטה לפעול בדרכיה דבר שיעלה לה לאחר מכן בלא מעט כאב ותסכול ואף יותר מכך ואת החלטותיה ומעשיה הקוראים יקראו בעצמם.
  הסיפור עצמו הוא סיפור הסטורי מרתק שחושף אותנו לתקופה אפלה מאוד בבריטניה, תקופה של רדיפות ועינויים בשם הדת.
  התרגום טוב והספר מעניין שהרגלם של תמיר סנדיק שלא מאכזבים בדרך כלל וגם לא בספר זה.