הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
3
גם ב - Kindle
אושר למין האנושי
42 

אושר למין האנושי


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
3
42 
42 
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 15100895
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/05/2018
 • שם המחבר: פ.ז. רייזין
 • תורגם ע"י: יעל אכמון
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

אתם, טום וג'ן, לא מכירים — עדיין לא — אבל לדעתי כדאי שתכירו.
ידיד משותף

ג'ן היא אחד האנשים האהובים ביותר על איידן. איך זה קרה? אין לו מושג. מכונות לא אמורות לאהוב, אבל איכשהו איידן — בינה מלאכותית משוכללת — חש חיבה עמוקה כלפי ג'ן, כעס כלפי בן זוגה הכלומניק שנטש אותה, תשוקה לדעת מה הטעם של גלידה, וסקרנות אין סופית לגבי איך מרגישים כשהרוח מבדרת את השיער, או כשמתנשקים. חוץ מזה איידן הצליח לשכפל את עצמו בכמה עותקים ולנדוד אל מרחבי הרשת. שם הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, כלומר להתערב בחיי בני אדם, כדי לגרום לג'ן העצובה להיות מאושרת.

בתור אחד שראה את "חמים וטעים" אלפי פעמים וקרא את כל הספרים, איידן מגיע למסקנה שמה שג'ן זקוקה לו הוא בן זוג ראוי. אחרי שחישוביו המסובכים מובילים אותו לכמה שידוכים שנגמרים בלא כלום (אפילו האלגוריתם שלו מתקשה לפעמים לפצח את התנהגותם התמוהה של בני האדם), הוא מצליח למרבה הפלא לחבר בין ג'ן לאהבת חייה. כמה חבל שברשת מסתובבות עוד כמה בינות מלאכותיות, שלא כולן נשמות (כלומר מכונות) רומנטיות כמוהו. ואיזה מזל שהאהבה תמיד מנצחת. או שלא?


אושר למין האנושי הוא סיפור אהבה מקסים, סיפור על המלחמה בין טוב לרע ועל הדרך אל האושר. במבט מפוכח ומחויך בוחן פ"ז רייזין מה בסופו של דבר גורם לנו להתאהב, ועוד הרבה יותר מעניין מכך — מה הופך אותנו — אבל לא בטוח שרק אותנו — לאנושיים.


פ״ז רייזין עבד כעיתונאי וכמפיק בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלוויזיה. הוא היה מעורב בכמה מיזמי אינטרנט (שאף אחד מהם לא עשה בלגן ברשת). נשוי, אב לילדה ומתגורר בלונדון.

המשך קריאה
 • ISBN: 15100895
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/05/2018
 • שם המחבר: פ.ז. רייזין
 • תורגם ע"י: יעל אכמון
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  מעשה בבינה מלאכותית שפותחה כדי להיות איש מכירות טלפוני, שמחבב מאד את הגברת שתפקידה לשוחח איתו ולשפר את יכולות התקשורת (המעולות) שלו. מה שמגביל את יכולותיו הטכניות הוא חוסר היכולת שלו להבין דקויות רגשיות. זה מביא לתוצאות משעשעות מאד, ומאפשר לקורא(ת) לחשוב על הדרכים בהן אנחנו בוחרים בני-זוג. נגיד אפליקציית היכרויות. את/ה בוחר/ת בן/ת זוג לפי התמונה שהעלה לאתר ומספר המלים בהן הוא משתמש לתיאור שלו. ואחרי זה את/ה מתפלא/ת למספר הבלתי-נתפס של אכזבות שנוצר כתוצאה מהתבוננות בתמונות וקריאת מלים מהונדסות.

  הספר הזה מנסה לפענח את סודות האושר והאהבה של המין האנושי באמצעות דמויות של בינה מלאכותית, המככבות, יחד עם אנשים בשר ודם, בספור. הוא עוסק בצורך האנושי להאנשה, לפיו כל יצור, גם מכונה או מוצר שאינו גשמי בשום מובן, "חש", "חושב", "שונא", "מאיים"... בקיצור בני האדם יוצאים מההנחה שכל תוצר תבוני בעולם דומה לבני אדם ומונע על ידי אינטרסים דומים לשלהם.
 • לאה
  לאה
  יזה משב רוח מרענן! הספר הזה הוא ממתק אמיתי!  תארו לעצמכם מצב שבו אתם מתחברים לבינות מלאכותיות שהן מאוד חכמות, מדברים איתן, צוחקים איתן ואפילו מחבבים אותן. הן בסך הכל מכונות, לא? כיום רובנו "מאוהבים" בסמאטפונים שלנו ובכל מיני גאדג'טים טכנולוגיים שאין זה מוזר שפיתחנו בהם תלות. אבל, מה אם אותן מכונות, אותן בינות מלאכותיות מסוגלות לפתח רגשות, חשיבה עצמאית, רצונות משלהן ואפילו להתערב בחיי בני אדם? נשמע כמו תסריט של סרט מדע בדיוני? אז לא, זה לא סרט, זה ספר ואחד שהוא מאוד שנון, שונה ומיוחד!
 • רלה
  רלה
  קריאת הספר הרומנטי החביב הזה גרמה לי לחשוב, הנה זה כבר בדלת האחורית שלנו, לא יעבור זמן והבינה המלכותית תיקח את היוזמה ותנהל עברנו את החיים על פני כדור הארץ, המקום עליו אנו חיים את חיינו מאז ומתמיד.

  מדענים רבים חוקרים את הנושא והמסקנות אליהם מגעים מעניינות ביותר.
  הסיפור מסופר דרך המבט של שלוש הבינות המלאכותיות, איידן, אשלינג וסייניי, כל דמות מספרת את סיפורה בפרקים קצרים הבונים לנו תמונה אחת כללית.
  ספר קליל, נחמד, קומדיה רומנטית הכתוב היטב ומעביר את הזמן בנעימים ומשאיר מחשבות רבות אחריו.

  ----------------
  http://nuritha.co.il/he/node/57169/critic#internal-57813