הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4.6
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
2
5
7
18
אוליבר טוויסט

אוליבר טוויסט


דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4.6
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
2
5
7
18

במקום 37 

25.9 

מו"ל: אוקיינוס
בעקבות התנהגותו האכזרית של מעבידו, בורח אוליבר ללונדון ומצטרף לכנופיה של ילדים כייסים המונהגת על ידי נוכל בשם פייגין. כשכבר נדמה שאפסו סיכוייו להיחלץ מחיי הפשע, מגלה אוליבר שעדיין נותרו אנשים נדיבים וטובי לב בעולם, המוכנים להתמודד עם קשיים רבים כדי להציל את נפשו הטהורה.
אוליבר טוויסט, ספרו הנפלא של צ'רלס דיקנס, אינו מאבד מקסמו גם כמעט מאתיים שנים לאחר שנכתב. הדמויות הססגוניות הממלאות את דפיו - אוליבר התם, פייגין הערמומי, דודג'ר התחבולן ורוז מיילי המלאכית - הפכו עם השנים לבני בית מוכרים ואהובים אצל מיליוני אנשים ברחבי העולם.
המשך קריאה

ביקורות


"אוליבר טוויסט, היתום המפורסם ביותר בעולם, נולד בבית מחסה באנגליה. אמו מתה לאחר לידתו, ושם אביו לא ידוע. מהרגע שבו נולד, סבל אוליבר מרעב ומהזנחה. בגיל תשע הוא עבר לבית מחסה ליתומים, בדיוק ביום שבו הוחלט שם להקטין את כמות המזון שניתנה לילדים, ולהאכיל אותם במנה קטנה של דייסה דלילה בימי חול - ורק בימי חג לתת להם "ארוחה" הכוללת שתי פרוסות לחם. אוליבר טוויסט, ילד רזה, רעב וחיוור מחליט לעשות מעשה. הוא יוצא מתוך קהל יתומי בית המחסה, צועד אל עבר סיר הדייסה כשהוא אוחז בקערית ומתחנן בלחש לקבל תוספת: 'סליחה אדוני, אני רוצה עוד'.
"איזה כוח עז קיים במילה הקטנה והפשוטה: 'עוד'. כמה מעט ביקש אוליבר לעצמו באותה אמירה ילדותית ותמימה, ובכך נלחם גם את מלחמתם של כל היתומים הקטנים והרעבים באשר הם בעולם, ואיפשר לצ'רלס דיקנס לתת ליתום תפקיד נוסף - חתירה לצדק חברתי".

עינת דנון, ynet,2014

סקירות

 • Nehama
  Nehama
  אין ספק שזה אכן ה-ספר שעמד במבחני הזמן. לצד תיאורים קשים על חיי היתמות בלונדון של המאה ה-19 נותן לנו דיקנס תיקווה לעתיד טוב יותר.
 • איילת
  איילת
  "אוליבר טוויסט" הוא ספר שעמד בכל מבחני הזמן (כמו גם ספרים אחרין ם של דיקנס!).
  ואיכשהו, מה שלא יהיה הנושא, עם כל הביקורת הנלווית אליו, ספריו של דיקנס מתובלים בהומור חריף.
  מומלץ!
 • אבי
  אבי
  הסרט המוצלח והמזמר משמש זרז טוב לרצון לקרוא את הספר ולפגוש שוב את אוליבר המבלה את ילדותו בבית היתומים ובתחתית החברתית של לונדון הויקטוריאנית. ולא לשכוח את הנקודה היהודית כמובן- פייגין המנהל את חבורת נערי הרחוב.
 • הדר
  הדר
  הקלאסיקה הכי ידועה של דיקנס. המון תיאורים גרפיים על עוני, אומללות, הזנחה ופשוט רשעות, ולב האדם והתקווה שנאבקים לשרוד ולהתגבר.
 • אריאלה
  אריאלה
  קלאסיקה אדירה, אחד הסיפורים האהובים עליי. סיפור לא קל על לונדון של פעם עם כל העליבות שלה. גורם לך להעריך את העולם בו אנו חיים כיום
 • רון
  רון
  ספר קלאסי. קריאת חובה לכל קורא מתחיל.
  הסיפור המופלא של הילד היתום בלונדון של המאה התשע עשרה מרגש, כתוב נפלא. דמויות בלתי נשכחות.
  תנו לילדים לקרוא ותקראו שוב בעצמכם.
 • נוינוי
  נוינוי
  ספר מאד מהנה, הייתי קוראת את הספר הזה שוב ושוב.. במיוחד שיש דברים שמגלים בקריאה שניה ושלישית.
  מאד ממליצה על הספר
 • נוינוי
  נוינוי
  ספר מאד מהנה, הייתי קוראת את הספר הזה שוב ושוב.. במיוחד שיש דברים שמגלים בקריאה שניה ושלישית.
  מאד ממליצה על הספר
 • מיקי
  מיקי
  נו באמת, אתה שואל, מי לא קרא את אוליבר טוויסט, ולמה דווקא לקרוא אם יש סרט, לפחות כמה, מחזה, מחזמר ועוד כמה עיבודים אני מניח. אבל סהו, שאין כמו הספר להכניס אותך לעולם, להפגיז אותך בפרטים ולהיות קולו של המחבר מעבר למאה שנים.
 • שיר
  שיר
  ספר מושלם, מקסים, יצירתי, ואני בטוחה שיש לו מוניטין שמדבר בעד עצמו... חובת קריאה לכל קורא ספרים רציני, אז למה אתם מחכים? קריאה מהנה!!