הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
2
אווה ושאר הדברים

אווה ושאר הדברים


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
2
37 
גודל (עמ'): 254
מו"ל: מטר הוצאה לאור


הרומן לוקח את הקוראים אל תמונה בדיונית המתארת את ישראל בעתיד. במחצית השנייה של המאה העשרים ואחת, חדלה מדינת ישראל להתקיים עקב מלחמה גדולה, הרסנית ואחרונה עם שכנותיה.

המספר מוצא עצמו מצטרף אל המלחמה ובסופה הופך, כמו אלפי ישראלים אחרים, לפליט. אווה, אהובתו הישנה, מצילה אותו מאובדן בטוח באחד ממחנות הפליטים שהוקמו באירופה עבור הישראלים הנסים מהמזרח התיכון. היא שבה אל חייו לאחר עשרות שנים שבהן לא פסקה מלמלא את מחשבותיו והייתה האמת האחת בין שלל רעיונות, אידיאולוגיות והתבוננויות בעולם ובחיי האדם.

זהו רומן המציב את האהבה כרעיון העומד מעל שאר ה"דברים" שעמם מתמודד האדם במהלך חייו   - ככוח היחידי שיכול להציל אותו מחולשתו האנושית.

בשפתו העשירה והמרתקת מציע מאור שכטר ברומן הביכורים שלו קול חדש וייחודי, אשר אינו חושש לאתגר את קוראיו, ובו בזמן לרגש אותם. הרומן "אווה ושאר הדברים" מעניק מקום של כבוד לשפה העברית, וגם היא מתגלה ככוח שניצב מעל הזמן והמקום.

המשך קריאה

סקירות

  • לימור
    לימור
    סיפור יפהפה ומקסים, מסופר מנקודת מבטו של אדם מבוגר אך סגנון ודרך הכתיבה היו יפים לדעתי.
  • גדעון
    גדעון
    בתחילה התקשיתי להתרגל לסגנון הכתיבה המעייף, הלמדני והזקן, כי הסיפור בעצם מסופר על ידי מספר מבוגר בזקנתו, אבל היו מספיק נקודות מעניינות כדי להחזיק את הסיפור