הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.3
ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
1
5
1
0
אהבת פתאום
טלי גבע

אהבת פתאום

טלי גבע

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.3
ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
1
5
1
0
44 
גודל (עמ'): 384
מו"ל: אריה ניר
עירית הייתה כמעט בת חמש כשנולדה בה אהבתה לעמוס. היום היא אישה יצירתית וארוטית, שקועה בתוך עולם פנימי של ערגה, מחשבות ודימויים, שכותבת את סיפור אהבתה לעמוס מנקודת מבט בוגרת וזוכרת, בוונקובר, קנדה. הכתיבה היא מעין תהליך של זיכוך, שבו היא מתארת את חייהם במקביל, ביחד ובנפרד, משתלבים ונפרמים כל פעם מחדש. זהו סיפור של כמיהה, החמצה, געגועים, פגישות ופרידות. הכמיהה לאהבה היא חוט השדרה של חייה וגם חוט השני בעלילת הסיפור.
בהתפעמות רגשית עמוקה, גילוי לב כובש ובעושר לשוני וסגנוני יוצא דופן, נפרשת לעיני הקורא ההוויה בארץ במחצית השנייה של המאה העשרים. הדמויות הססגוניות מוּכרות וקרובות: הוריה של עירית שאיבדו את משפחותיהם בשואה, אמה "הפולנייה" ואביה הפייסן, ובניגוד להם הוריו האקדמאים של עמוס, הפרופסור בטכניון והציירת הבוהמיינית; חברותיה של עירית; חבריה הישראלים בוונקובר על גינוניהם וטקסיהם; הגברים שליוו את עירית בשנות הציפייה למימוש אהבתה הגדולה, ועוד – כולם בנויים מחומרים של החיים האמיתיים.

טלי גבע נולדה בקריית טבעון, שבה היא גדלה ובגרה והייתה מחנכת ומורה לספרות בבית הספר התיכון. משנת 2002 היא חיה בוונקובר, קנדה, לשם נסעה כדי לכתוב. ספריה הקודמים הם שממית בהיכלי מלך ודרך האלה. אהבת פתאום הוא ספר כובש, שניתן להזדהות איתו, למצוא בו את עצמנו, ולהתחבר דרכו לכמיהה האנושית לאהבה גדולה, המתוארת כאן ביצירה שהיא הספרות במיטבה.
המשך קריאה