הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
0
3
3
4
2
5
0
4
גם ב - Kindle
אהבות אסורות
אמנון רובינשטיין
37 

אהבות אסורות

אמנון רובינשטיין

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
0
3
3
4
2
5
0
4
37 
37 
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 9789655179057
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2010
 • שם המחבר: אמנון רובינשטיין

תקציר

לפרופסור עמליה בן נון משרה יציבה באוניברסיטה, שגרת חיים שלווה ושְׂערה היפה אסוף תמיד. כל אלה - ועוד - משתבשים, מופרים ומשתנים לנצח כשאמה הקשישה פותחת בפניה צוהר אל רומן סוער שניהלה בנעוריה בפלסטין המנדטורית, וכשסטודנט רגיש ורב־קסם מחזר אחריה בתקיפות מביכה.
שני סיפורי האהבה - זה הקדום, של אמה, וזה של עמליה עצמה - נרקמים במקביל; שניהם רוויים יצרים ותשוקה ולשניהם ניחוח מבהיל ומשכר של חטא מתוק. עמליה מחפשת אחר האמת, מנסה לחשוף את פרטי סיפור האהבה הישן של האם משל היה חידה היסטורית, ונסחפת אחר אהבתו של הסטודנט שלה. מה שהיה ודאי וברור בחייה נעשה עמום ומאיים. מי היה אביה האמיתי? האם שאול, הסטודנט הפתיין הצעיר, מציע לה אהבת אמת או רק משתעשע ברגשותיה של המרצה הבשלה והבודדה? שתי האהבות מתלכדות לסיפור דרמטי אחד של התנגשות בין משיכה לאיסור.
"ספריו של אמנון רובינשטיין עוררו בי מחדש את תאוות הקריאה." - פרופ' זיוה שמיר
"...סופר־מאחר־לפרוח זה כותב כאיש צעיר, ובספריו מרחיק עצמו ש"י עולמות מפרקי חייו העשירים הנזכרים רק ברמז... מרשימה מאוד יכולתו של רובינשטיין להיכנס לעולמן של נשים." - חנוך ברטוב
“הסיפורים של רובינשטיין לכאורה אקטואליים אך הדמיון היצירתי מגביה אותם. הפרוזה שלו רזה. מצומצמת. לגופו של עניין. ללא הצטעצעות. מדויקת.“ - אהרון אפלפלד
פרופסור אמנון רובינשטיין הוא משפטן, פובליציסט ופעיל פוליטי. היה שר החינוך בממשלת רבין השנייה. בשנת 2006 זכה בפרס ישראל למשפט. פירסם ארבעה רומנים: השמיכה, כביש מספר חמש, הים שמעלינו וכניסה נפרדת. אהבות אסורות הוא ספר הפרוזה החמישי שלו.
המשך קריאה
 • ISBN: 9789655179057
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2010
 • שם המחבר: אמנון רובינשטיין

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • לאה
  לאה
  מה אפשר לצפות מספר עם שם בנאלי וכריכה כל כך אנמית? את אותו הדבר בדיוק מבחינת התוכן.
 • לורי
  לורי
  חבל, יש בספר רעיונות עלילתיים "עם בשר" שבידיו של סופר טוב היו הופכים לספר מרתק. לאמנון רובינשטיין יש הרבה איכויות אבל כסופר הוא לא משהו (וזהו אנדרסטייטמנט).
  הרעיונות בבסיסו של הספר הם טובים אלא שהכתיבה של רובינשטיין מרפרפת, לדמויות אין עומק, העלילה די צפויה וחסרים בה כמה טוויסטים טובים שבעדיהם היא שבלונית... וחבל שכך.
 • Karina
  Karina
  ספר שמתאר בצורה יפה רומן שנרקם בין מרצה אשר מתפפרק לה הכל בחיים לבין סטודנט צעיר המחזר אחריה
 • סיון
  סיון
  פרופסור עמליה בן נון, מרצה לספרות רוסית ומומחית לרומנים של המאה ה- 19, מצליחה מאוד מקצועית אבל חייה האישיים והריגשיים נמצאים בבלגן איום.
  נישואיה התפרקו ואין לה קשר עם אבי ילדה. הבן שלה גלה לצפון הארץ למצוא את עצמו ואת עצמאותו ואינו בקשר איתה ואמא שלה, הולכת ודועכת אל העבר ומעלה באוב את המאהב שהיה לה טרום הקמת המדינה. בנוסף הולכת ומתערערת זהותה כשעולה בה השאלה מי היה אביה הביולוגי ועל כל אלה נוסף סטודנט מוזר ותמהוני בשם שאול, המחזר אחריה במרץ רב עד שהיא נופלת כפרי בשל לידיו.
  אמנון רובינשטיין הצליח לרקוח טלה נובלה ולשלב בה פרקים מהישוב היהודי ויחסיו עם שילטון המנדט לפני קום המדינה. במיוחד קיימת בספר התייחסות לאירועים היסטוריים קונקרטיים שקרו כשבגין היה ראש האצ"ל כאשר אנשי האצ"ל הוצאו להורג ע"י הבריטים וכנקמה הוציא האצ"ל להורג 2 חיילים בריטיים שנתפסו.
  החיילים שנתפסו היו דווקא בעלי אג'ינדה ישראלית וסייעו לישוב היהודי, כך שזו היתה הוצאה להורג שגויה מכל בחינה, בעיקר מהבחינה המוסרית. הרגשתי שרובינשטיין ניצל את הספר כדי לבוא בחשבון עם בגין והדרך הפוליטית הבלתי מתפשרת שבחר.
  ספר חביב וקולח שמעביר שעתיים של קריאה וגם מלמד משהו על ההיסטוריה.