הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
21 דירוגים
4
ממוצע
1
1
2
2
3
1
4
9
5
8
5
אהבה וידידות

אהבה וידידות


דרג ספר זה מתוך 5
21 דירוגים
4
ממוצע
1
1
2
2
3
1
4
9
5
8
5

במקום 40 

26 

האסופה מורכבת משני חלקים:  

 

"ליידי סוזן" (1794) הוא רומן מכתבים שבמרכזו עומדת אלמנה יפת תואר, פלרטטנית ונכלולית, המחפשת בעל לעצמה ולבתה התמימה. הליידי הנבונה והמחושבת אינה בוחלת באמצעים כדי להשיג את מטרותיה ולהפיל ברשתה את הגברים המוקסמים מיופייה ומאישיותה. הנובלה עובדה לסרט קולנוע שיוצא לאקרנים בימים אלו.  

 

"כתבי נעורים" (1793-1787) הם אוסף יצירות שנמצאו במחברותיה של אוסטן המתבגרת ונכתבו בין הגילים 11 עד 17. יצירות אלו כוללות סיפורים קצרים, שירים, מחזות, חיבורים עיוניים, ואף פתיחה לרומן שלא הושלם. כתבים ניסיוניים אלה משרטטים את תהליך התפתחותה של הסופרת כיוצרת מוכשרת, בעלת טביעת עין חדה לאפיון דמויות משובח ואירוניה דקה.

המשך קריאה

ביקורות


ספר חדש של ג'יין אוסטן... שיצא ב-2016
הסופרת המרגשת והשנונה הותירה אחריה דורות של קוראים וקוראות מלאי התפעמות, וספריה עובדו ליצירות כמעט בכל דרך אפשרית.
ועכשיו - היא חוזרת. ובגדול.
הקובץ "אהבה וידידות" חושף לראשונה רומן מכתבים גמור אחד של ג'יין אוסטן ובתור "בונוס", גם הרבה מאוד יצירות קטנות ומשעשעות שכתבה כנערה.
הספר החדש מציג את אוסטן הידועה והאהובה מזווית קצת פחות מוכרת ויותר אפלולית, אפשר אפילו להסתכן ולומר סקסית.

סקירות

 • הדר
  הדר
  קובץ כתבים של הסופרת. הם לא בשלים לחלוטין, אבל כבר ניתן לזהות את סגנון הכתיבה המהנה שלה.
  מומלץ לחובבי אוסטן.
 • שימרית
  שימרית
  ספר רענן של הסופרת הבלתי נשכחת ג'יין אוסטין. שנונה , כותבת נפלא ומעוררת את הדמויות לחיים. ספר קסום . מומלץ.
 • Nehama
  Nehama
  ג'ין אוסטין לנצח!!! יש משהו בכתיבה של הסופרת המיוחדת הזו שהיא בת אלמוות. רומן שנון וחד אמיתי ובלתי מתפשר. אתה מחבב את הדמויות ומעביר עליהן ביקורת בהשראת הסופרת המדהימה הזאת. מתי תבוא ג'ין אוסטין החדשה???
 • לימור
  לימור
  איזה ספר נפלא, מלא הומור ותחכום, אין ספק שג'ין אוסטין ידע לכתוב ולסלוף את הקוראים. מומלץ
 • רויטל
  רויטל
  כמה מרגש זה!! לא בכל שנה אנחנו זוכים להנות מעוד ספר של הסופרת האהובה, בטח לא 200 שנה לאחר מותה. אוסטן המדהימה מראה שוב את השנינות והתחכום שלה, רומן המכתבים גורם לקוראים לא לדעת למי להאמין - למי שכותב ראשון או אחרות. היא לועגת לדמויות אבל גם אוהבת אותן ומבינה אותן. בסופו של דבר אתה יוצא די מבולבל אבל משועשע - זו אמירה שתקפה לכל הספרים של אוסטן אבל במיוחד לליידי סוזן שנכתב כשהיא הייתה צעירה ממש ורואים את זה. שווה לקרוא לפני הסרט שיוצא בקרוב, לפי הטריילר יהיה מדהים. מעניין אם יוציאו מהדורה מיוחדת עם כריכה של הסרט.